2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos
Mazda3 (minden ami szerviz)
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Gyártási időszak: 1971-1978
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm
Tengelytávolság: 2000 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 93,9 / 89 mm
Sűrítési viszony: 8,05:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor
Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)
Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 4930
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 440,6/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6
Végsebesség: 284 km/h
Gumiméret elöl: 205/70 VR15
Gumiméret hátul: 215/70 VR 15
Összesen 564 db készült.
Több autó










Mazdásjóska | 2017-06-30 13:17
Tisztelt Mazda-Auto.hu!
Szakértelmükre lenne szükségem!
Az autóm egy fél éve a következő hibakódot produkálja:
P2096 – Katalizátor utáni kipuffogógáz keverék túl szegény.
A hibajelenségről annyit kell tudni, hogy lomha gázreakcióval jár. Minden más rendben van.
Kopogásszenzor hibával együtt volt megtalálható a hibakód. Kopogásszenzor probléma megoldva, viszont a szegény keverékre nincs megoldás. Bosch szervízben járt az autó, az alábbiakat végezték el rajta:
Katalizátor utáni lambdaszonda csere ( Denso )
Fals levegő ellenőrzés többszöri alkalommal
Élő adatok olvasása hideg/meleg motorral közel 50 km es távon.
2x tisztítottak EGR szelepet
Folytószelepház patyolat tiszta.
Katalizátor és környéke továbbá a kipuffogó rendszer sértetlen.
Kompresszió, gyújtásrendszer, légtömeg, üzemanyagnyomás rendben.
A boschnál az mondták mivel minden eletromosan beküldött adat teljesen egyezik a gyárival így keressem fel a helyi márkaszervizet és kérjek ECU frissítést. Na most ezzel a szoftver frissítési kérelmemmel a helyi Mazda elhajtott. Tanácstalanul állok a dolgok előtt. Nem tudom hogyan tovább.
Külföldi mazda siteok szerint lehetséges a frissítés. Szeretném kérni a szakvéleményüket ezzel kapcsolatban, hogy lehetséges-e a frissítés továbbá, hogyan folytassam a hiba keresését?
Ui: Katalizátor utáni lambdaszonda csere előtt magasabb fordulaton hajtva eltünt egy kis időre a hibajelző lámpa. Az új szondával már ez a módszer nem működik. A fél év alatt egyszer a tárolt hibák között a P2097 dús keverék is ami azóta nem fordult elő többször.
Autó tipusa: 2004 Mazda3 1.6 sedan benzin. 118 ezer kilóméterrel.
Mihamarabbi segítő válaszukat előre is köszönöm !
mazda-auto.hu2 | 2017-06-27 16:04 SM13 részére
Nincs előírva a cseréje, szétszedésnél derül ki, ha kell cserélni, de nem jellemző, főleg ez első nagyszerviznél.
SM13 | 2017-06-27 15:29 mazda-auto.hu részére
Köszönöm! Még egy utolsó kérdés, vízpumpát nem kell ilyenkor cserélni, vagy az mindegy milyet veszek, mert az nem volt az ajánlatban?!
mazda-auto.hu | 2017-06-27 13:48 SM13 részére
Vezérműszíj 9176.- Ft + Áfa, feszítő görgő 8354.- Ft + Áfa, vezető görgő 12455.- Ft + Áfa. A benko@mazda-auto.hu e-mail címen tudja megrendelni szállítási és számlázási név,cím, telefonszám megadásával. Utánvéttel tudjuk küldeni, melyek díja kb 2500.- Ft
SM13 | 2017-06-26 16:34 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a gyors választ! Komplett vezérlést szeretnék cserélni. Tudnál ajánlatot adni rá, megtudom rendelni tőletek? Hiába keresem a nagyobb alkatrész webáruházakban nem találok gyárit! Előre is köszi!
mazda-auto.hu2 | 2017-06-26 11:20 pepsi75 részére
Nem.
mazda-auto.hu2 | 2017-06-26 11:19 SM13 részére
Vezérműszíjból csak gyárit használunk 9176.- Ft + Áfa, levegőszűrő pedig csak az egyik jó hozzá, az pedig az alvázszámtól függ, valószínűleg a kerek
pepsi75 | 2017-06-26 09:56
Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy a 2004-es 5 ajtós Mazda 3 utastér ajtajai megegyezhetnek-e a 2006-os kombi 6-os ajtajaival?? Válaszát köszönöm.
SM13 | 2017-06-25 11:47
Sziasztok,
2010-es ötajtós Mazda 3 1.6 dízelben gyárilag milyen vezérlés van? Ha Gates vezérszíj készletet veszek azzal nem nyúlok mellé? Vagy más lenne az ajánlás?
Levegőszűrővel vagyok még bajba, mert különböző oldalakat nézve valahol henger alakút ajánlanak hozzá, valahol pedig lap alakút, sőt valahol mindkettőt. Mindkettőt jó hozzá?
Köszönöm!
thinkdeep | 2017-06-21 10:45 szviktor87 részére
Szia!
Nekem sem működik a hőmérséklet beállítása, 22 fokon ragadt, van valakinek leírás a javításhoz?
***UPDATE***
Közben találtam, és sikerült is megjavítani, nagyon egyszerű. Nem dokumentáltam, de szívesen segítek ha szükséges.