2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos
Mazda3 (minden ami szerviz)
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Aston Martin DB7 1993
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm
Tengelytávolság: 2591 mm
Hasmagasság: 152 mm
Légellenállási együttható: 0,31 cw
Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 91 / 83 mm
Sűrítési viszony: 8,3:1
Feltöltő: Eaton M90 kompresszor
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 3239
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 488/ 3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9
Végsebesség: 253 km/h
Több autó










Mazdásjóska | 2018-02-26 11:08
Tisztelt Mazda Autó!
Egy rövid kérdésem lenne. Szeretnénk az autónkban ( Mazda3 1.6 benzin sedan 2004.01.30) katalizátor utáni lambdaszondát cserélni ugyanis a gyári feladta a szolgálatot! A kérdésem a következő lenne: A családunk szerelője azt állítja, hogy ezekbe az autókba csak a gyári lambda szonda lesz jó. Minden más utángyártottal hibát fog jelezni.. Ez mennyire valós állítás? Esetleg egy drágább Denso vagy NGK ami közel gyári minőség megfelelne? A gyári beszállítót esetleg meg lehet tudni? Továbbá ez az alkatrész gyári megfelelője milyen áron mozog?
A pontosításhoz írnék egy alvázszámot: JMZBK12Z241114651
Köszönöm a segítő válaszukat!
mazda-auto.hu | 2017-12-21 15:16 attila részére
El kellene vinni szervizbe, ott átnézik az autót, megnézik a tárcsát, hogy szabályozható-e, felemelve megforgatják a kereket, ha így nem búg, akkor gumi baja van, stb
attila | 2017-12-14 22:15
Tisztelt Mazda autó!
Tegnap vettünk egy 2006-os gyártású 2.0 benzines 5 ajtós Mazda 3-at. Pár apróságot eltekintve nagyon jó minden, megy mint a parancsolat :)
1. Vízhőmérséklet + fűtés
Indulás után kb 15 perccel még mindig nem állt be a vízhőmérséklet a normál, középső állásba. Kb fél óra kellett neki. Tény, hogy állt az autó előtte hónapokig, de ez akkor is furcsa. 70 km után, Budapestre érve már jól működött a vízhőmérséklet, bár nem teljesen középen áll, hanem kicsit alatta. A fűtés sem volt jó, amíg nem ért középre. Ma délelőtt kb 40 perc alatt melegedett be a vízhőmérséklet. Termosztát hiba lehet? Ha igen, akkor ez kb milyen költséggel jár? Még valami: nincs PO126, sem másmilyen hibaüzenet a műszerfalon, ami a termosztát hibáját jelezné. Vagy ezt nem is a műszerfalon kellene látnom, hanem csak egy OBD-vel (az persze nincs)?
2. Kuplung
Normális, hogy nagyon fent fog a kuplung? Könnyen benyomható, de tényleg nagyon fent fog. Miből lehet megállapítani, hogy a vége felé közeledik a kuplung élettartama (ha egyáltalán)?
3. Fék
Ezt tudtuk, hogy rossz, mert ránézésre is elég rozsdás volt (gondolom a sok állástól). Erős fékezésnél remeg az egész kormány és az autó is. Fékhatás jó és nem nyikorog, csak remeg az egész. A kereskedő akitől vettük, azt mondta fel kell szabályozni a féktárcsát. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy inkább cseréljük ki az egészet?
4. Búgás
Nagy sebességnél (110-130km/h) búg valami elölről vagy hátulról, városban 50 km/h-nál nem hallani, sem kanyarodásnál. Kerékagycsapányra gyanakszunk. Ha igen, ez kb milyen költséggel jár?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
üdvözlettel,
Attila
mazda-auto.hu2 | 2017-12-07 15:06 Danko részére
Lehet, hogy ki kell cserélni a szenzort, de előtte nem ártana egy szakembernek is megmutatni.
Danko | 2017-12-02 20:03
Tisztelt Mazda Autó!2001es 1.6 benzines Mazda 3-ban 110eKm nél kigyulladt a Check engine lámpa.Kiolvastuk a hibakodot:"P0328 Kopogásérzékelő 1 áramkör magas jelszint (1.hengersor vagy egyedülálló szenzor)."
Ilyen esetben mi a teendő?Mennyire kell ezt komolyan venni?
köszönöm szépen.
mazda-auto.hu | 2017-12-01 14:23 vaszics részére
Igen, ez kell és 4 liter elég
vaszics | 2017-12-01 00:55 mazda-auto.hu2 részére
Elnézést hogy megint zavarok , de ez lesz az ugye ? : https://ssli.ebayimg.com/images/g/H2gAAOSwBahVPhr2/s-l1600.jpg
még annyi hogy 4l vagy 5l megy bele a motorba ?
vaszics | 2017-11-30 13:58 mazda-auto.hu2 részére
Nagyon szépen köszönöm
mazda-auto.hu2 | 2017-11-30 07:59 vaszics részére
0W30 ACEA: A3/B4, vagy 5W30 ACEA: A5/B5, mindkettő megfelelő. Mi a Castrolt, Mobilt és az Eneost is használtuk, mindhárom márka bevált. Jelenleg a Mobil Super 5W30 A5/B5 olajat tesszük ebbe a típusba.
vaszics | 2017-11-30 02:33
Üdv, 1.6 benzines Mazda 3 (2006) ki milyen olajat önt ? Illetve mit ajánl ? köszönöm előre a válaszokat