2025. Június 19. Csütörtök - Gyárfás
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Kérdések Mazdáról a szakértőnek Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Mazda6 Még több fórum téma
Gyártási időszak: 1971-1978
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm
Tengelytávolság: 2000 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 93,9 / 89 mm
Sűrítési viszony: 8,05:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor
Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)
Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 4930
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 440,6/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6
Végsebesség: 284 km/h
Gumiméret elöl: 205/70 VR15
Gumiméret hátul: 215/70 VR 15
Összesen 564 db készült.
Több autó
EnergieLaczy | 2014-10-27 08:30 zolee88 részére
Szia Simi01 és zolee88!
Eddigi tapasztalataim az állókályhával. /2003-as évjáratú 136LE/
Kinti környezet hőmérsékletet nézve 6 fok környékén kapcsol be.
Az irgalmatlan nagy füst az nem jó jel. Eleinte én is csak hallottam hogy megy, illetve érezni lehetett álló autónál belül az égésterméket. Álló helyzetbe mostmár mindig átváltok ilyenkor belső levegő keringtetésre.
Nekem is csinálta párszor hogy nagy kékes füstöt produkál. Aztán egyszercsak nem hajlandó működni. Tél végefelé vettem észre hogy hiába van 6 fok alatt a hőmérséklet, nem kapcsol be. Ilyenkor nem segít rá a motor bemelegítésére és nem kezdi el fűteni az utasteret. Hidegbe nem is tudta jól befűteni a motor az utasteret.
Idén volt 240-es szervízbe a járgány és az állókályha produkált egy hibakódot, és onnantól nem üzemelt. Szét kellett szedni és kipucolni mert az évek alatt képződött koromdarabok eldugították a szellőző kis lyukakat. Ha nincsen meg a megfelelő huzat a kályhában, jön a hibakód és letíltja. Szét lett szedve, kipucolva és most hogy reggel csak 2 fok van, beindítottam. Látható füstölés nélkül megy, faszányosan nyomja a meleget az utastérbe.
Leállítás után egy darabig még üzemel, ez a normális.
Az utastér ventillátor sebességre gondoltál hogy közrejátszik a be és kikapcsolás szempontjából? Nem. Kinti hőmérséklet /6 fok környéke/ és a motor üzemi hőfoka játszik közre. Autopályán menet közbe is néha látható a pillanatnyi fogyasztásmérőn hogy mikor kapcsolt be illetve ki ha hideg van kint.
Most így tél elött szerintem jobban jártok, ha szétszedetitek és kipucoltatjátok márkaszervízben, ahol a művelet után meg is tudják nézni hogy maradt hibakód a járgányba vagy nem.
Üdv ÉnergieLaczy
pusi65 | 2014-10-27 07:07 MogyiGeri89 részére
mobil 1 shc 75w90. Lehet, hogy a "van élet mással is" de ez nagyon jó.
majdnemmérnök | 2014-10-26 22:54
Tisztelt Mazda-auto!
Sikerült megoldani a leállitás utáni turbó töltést-fujást az intercoolerbe.Szerelés során a VBC és VSC szelepek vákuum csövei lettek megforditva.Érdekes módon tárolt hiba nem volt.Visszaállitva az eredeti állapotot megszünt a rángatás leállitásnál,valamint az a jellegzetes hang amit a még forgó turbó produkált.
Üdv!
pusi65 | 2014-10-26 18:40
Kedves Fórumosok.
A mellékelt képen egy 6-os dízel üzemanyag szűrője látható kibelezve, kitekerve. Csereidő hivatalosan 60 e. km. Ez 30 e. km után néz ki így 43 tankolás után. Fele külföldön, fele itthon - márkásabb kutaknál - lett tankolva. Mindenki levonhatja a tanulságot, miért is mehetnek tönkre a drága alkatrészek? A felső perem nem szűrt, mert ott volt összefogatva. A többi felület szűrői feladatott látott el..jpg)
mocsi24 | 2014-10-26 12:56
Kedves Mazda autó!
Autóvásárlás előtt állok, és szeretnék kérni egy szervízmúltat a következő mazdáról:
JMZGH148201202012
az e-amil címem: mocsi24@gmail.com.
Előre is köszönöm szépen!
Üdv.
MogyiGeri89 | 2014-10-26 11:39
Sziasztok !
Váltóolajat szeretnék cserélni az autómban, arra lennék kíváncsi Ti mit használtok illetve ajánlotok ? Lehetőség szerint jó minőségű olajat szeretnék bele.
Mazda 6 kombi 2.0 CD GT143
GY 6 sebességes
a válaszokat előre köszönöm !
Szép napot nektek ! :)
Frankie65 | 2014-10-26 10:41
Sziasztok!Érdeklődnék hogy a webasto kályhához milyen egyéb cuccok kellenek hogy távvezérelni tudjam.T100 Htm távvezérlőre gondoltam ehhez kell egy vevő az autóba azt tudom.Ezenkívül mit kell még beszerezni hozzá?Most németben vagyok az ebay-en van sok minden de pontos adat vagy típusszám kellene.Az autóm 2003. évj. GY 100kW 6-os kombi.A kályha működik most a reggeli hidegben.Van értelme erre költeni?Használ ilyet valaki?
zolee88 | 2014-10-26 08:44 Simi01 részére
Szia. Na most nekem is ez eletem elso Mazdaja, de reggel majdnem szerelot hivtam az inditas utani irtozatosan brutalis fust miatt , majd rajottem, hogy megcsak nem is a kipufogobol tavozik, hanem a kocsi elso tengelye mogul valahonnan, zugott is de nagyon veszelyesen....ekkor jutott eszembe a kalyha......na ez az elso talakozasom a webastoval
Az olykor olykor tavozo irdatlan gazolajfust gondolom normalis....???
Borla | 2014-10-26 07:10 Lexisama részére
Köszönöm neked! Mind a két link működik.
Simi01 | 2014-10-25 23:13
Tisztelt fórumozók,
Nemrèg vàsároltam 2005 mazda 6 ot (2000diesel 121 lovas)most ,hogy bejött a hideg èrdekesen tapasztaltam hogy a webasto kàlyha nagyon hangos a füst gondolom normàlis a hangja mint amikor elkezd forrni a víz súgo hang ez normàlis??a ventillàtor sebessèg közrejàtszik h mikor kapcsol be?illetve amikor elkezd búgni leàllítàs utàn is búg ez normàlis? Van valami hőfok h mikor kapcsol műszerfali szabàlyzó nincs a kocsiban.
köszönöm a segítsèget.