2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2017-08-14 14:40 donkazoltan részére
Ilyennel még nem találkoztunk, de az biztos, hogy vizsgán nem fog átmenni, mert egyértelműen nem egyformák, így az állandójuk is nyilván más.
A gyári szine fekete, az ültető pedig kék. (Legalábbis így emlékszem!)
donkazoltan | 2017-08-14 12:58
Tisztelt Szakértők!
A 2002-es sedan 6-os Mazdámhoz, ha minden igaz kaptam gyári rugókat(ültetve volt). Megnéztem a rugókat és a két elsó rugó eltérő színjelzésű, egyik narancs/piros míg a másik elsőn kék szín van! Én úgy tudom, hogy a színjelölés a rugóállandóra vonatkozik és számomra elég érdekes, hogy a bal és a jobb oldali rugó eltérő lenne, hátul egyeznek!
Válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Donka Zoltán
mazda-auto.hu2 | 2017-08-14 12:21 soulgramd részére
Rendben van az autó, végig szervizelt, az utolsó szervize 2016.07.13-án volt, tehát nagyon esedékes a szervize, már így is túlment az időn és a kilométeren is.
mazda-auto.hu2 | 2017-08-14 12:16 gaborwirth részére
Ez való a DPF-es hatosba, mi is ezt használjuk.
soulgramd | 2017-08-13 21:22
Üdvözlöm!
Holnap megyek megnézni egy 2013-as 6-ost. Külföldről érkezett a gépjármű. Tulaj szerint végig vezetett a szervizkönyve:
Kérdéseim:
-Valóban végig vezetve van?(Jelenleg ~100.000Km van benne)Reális?
-Be voltak tartva szervizciklusok?
-Mikor volt az utolsó szerviz és mi?
Alvázszám:jmzgj691621115196
Várom a válaszát, köszönöm
IStván
gaborwirth | 2017-08-13 16:21
Tisztelt Mazda Auto,
Olajat Szeretnék a Mazda 6 gg 2.0 Diesel dpf 143 Le motorkód RF7J n cserélni.Amit kiválasztottam olajat az a Castrol Edge professional Titanium Fst C1 5W 30 lenne.
Az adatok alapján jónak tünik,de nem irjak a dpf et.
attól függetlenül hasznalhatom.
Válaszukat előre is köszönöm a válaszukat.
hpeti3 | 2017-08-13 15:11
Tisztelt mazda-auto!
Szeretnék árajánlatot kérni váltóolaj cserére. 2015-ös évjáratú CD150 automata Mazda 6-ról lenne szó.
Köszönöm!
bali | 2017-08-11 16:57 mazda-auto.hu részére
Köszönöm szépen a válaszukat!Olvastam sokata termékről, hogy tud javítani a motorkopáson.Ezért kérdeztem talán van tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy milyen eredmények vannak.De pillanatnyilag ezt a fajta olajat használom amit Önök is megadtak!Mégegyszer Köszönöm a Választ! üdvözlettel: Mátyás Balázs
mazda-auto.hu | 2017-08-11 15:09 bali részére
Nem használtuk még ezt az olaját a XADO-nak, a leírás alapján megfelelő a DPF-es mazdákba. Nálunk bevállt a Castrol Professional C1, évek óta használjuk
mazda-auto.hu2 | 2017-08-11 08:54 TanosJ90 részére
2005.10.31-én helyezték forgalomba Németországban, a kilométer reális.