2026. Június 20. Szombat - Rafael

Mazda MPV

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


csokislaci | 2012-02-05 20:04 nagydann részére

Köszönöm nagydann, remélem, hogy igazatok lesz, és akkor olcsón megúszom! Szia!

mazda-auto.hu | 2012-02-03 09:03 varadi részére

1.Legallább annyit láttak, hogy üzemanyag nyomás probléma volt, vagy valami más? 2. A leírtak alapján látatlanban továbbra is a üzemanyag ellátási problémára gyanakszom, mivel más hibáktól legyengülhet, de leállni szinte csak ettől tud. Így a nyomászsabályzó, vagy valamilyen dugulási probléma lehet (pl. gázolajszűrő).

mazda-auto.hu | 2012-02-03 08:59 sandrabee részére

Felejtsük el, hogy árt az alapjáraton járatás! Sem hidegindításkor, sem bemelegedve nem árt a motornak. Még a pénztárcának sem, mert nagy hidegben a hirtelen bemelegedés okozta lokális hőmérséklet különbségek a rendszerben, drágább alkatrészeket tehetnek tönkre, mint amennyi üzemanyag elhasználódik, bemelegedve pedig a rövid időtartamra leállítások- indítgatások, az olajkeringés leállása kopásokat okoz. Kizárólag a környezetnek árt.

klizso | 2012-02-03 07:54 csokislaci részére

Kedves csokislaci, nagyon szívesen segítek, ha tudok. Elérhetőséget - ugyan nem titkosak, csak a rend kedvéért - inkább privát e-mail-ben (klichzsolt@gmail.com). Szia,klizso

varadi | 2012-02-02 21:39 mazda-auto.hu részére

Tisztelt Szakértő, Márkatársak! A múltkori fulladásos jelenség visszatért a dízel MPV-be, olyannyira, hogy már kis idő múlva úgy 1 km nehézkes megtétele után le is áll. Kis idő után pedig gond nélkül indul. A múltkor mivel a jelenség megszűnt a szerviz semmit nem tudott megállapítani, csak annyit, biztos rossz üzemanyagot tankoltam. A hideggel szerintem mindenképp összefüggés lehet és esetleg nem is az üzemanyaggal, ugyanis a ma egész nap kint állt az autó és este hazafelé jött elő a probléma, a garázsból ki be állva ahol +5 foktól nincs hidegebb eddig nem volt vele probléma. Köszönettel várom a válaszokat. varadi

ep-son | 2012-02-02 21:09

Köszönöm mindenkinek, aki megosztotta velem a véleményét a hideginditasrol. Nem lettem sokkal okosabb, de ezentúl óvatosabb igen.

csokislaci | 2012-02-02 20:34 klizso részére

Szia klizso! Nagyon rendes vagy, hogy irtál, jövő hét pénteken tudjuk megnézni a turbót, ha ott minden ok, akkor biztos ott lesz a zür ahol irtad, de mindenképpen tájékoztatlak a dologról, és majd tel. számot is kérek, amit elöre köszönök!Az ember holtig tanul!

sandrabee | 2012-02-02 18:03

1,6-os akart lenni, csak elírtam :-)

sandrabee | 2012-02-02 18:03

Most akkor alapvetően az alapjárati ketyegés árt v. nem árt? Mi szoktunk pár percig ketyegni... ne csináljuk? Melleséeg van egy másik 1,5-os benzines kocsink (VW); mi a helyes?? Köszönöm!

mazda-auto.hu | 2012-02-02 12:20 klizso részére

Köszönjük. Az igaz, hogy kicsi a veszteséghő, de ennek inkább az üzemi hőmérséklet szempontjából van jelentősége, és legfeljebb lassítja a bemelegedést. De pl. -10 C fokos alkatrészek esetében a lassú bemelegedés kimondottan kívánalom, illetve az alacsony terhelés mindenképpen előnyös.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó