2026. Június 10. Szerda - Margit
Mazda Xedos 6, Xedos 9
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Tisztább égés, kisebb fogyasztás, kevesebb korom, és lerakódás. ECO-TAK.
Mazda 3 Sport 2.0i
Mazda3 2020
Cadillac Eldorado (egri túra).
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Murcielago LP670-4 Superveloce 2009
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4705, 2058, 1135 mm
Tengelytávolság: 2665 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1565 kg
Hengerelrendezés:12 henger, 60 fokos V alakban.
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 88 / 89 mm
Sűrítési viszony: 11,0:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 6 automata
Négykerék-hajtás
Lökettérfogat (cm3): 6496
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 670,2 (492,9)/ 8000
Nyomaték (Nm / 1 min): 660/ 6500
Gyorsulás 0-100 km/h: 3,3
Végsebesség: 337 km/h
Összesen 350 darab készült.
Több autó










atter | 2011-03-19 23:55 Zolika67 részére
Szívesen :)
Ezt most találtam ha nagyon legálisra akarod csinálni akkor a lap alján van kamu fényszóróállító hozzá :)
http://www.stadigabi.com/autokenyelem/autokenyelem.html#xenon_kieg
Zolika67 | 2011-03-19 23:40 atter részére
Köszi az infót,megpróbálok keríteni kettőt :) Így azért bátrabban bele teszem,hogy a foncsort is kíméli!
atter | 2011-03-19 23:26 Zolika67 részére
Az összes leírásban amit e témában olvastam egyhangúan azt írják,hogy amíg a normál izzó a felhasznált energia 10%-át(ha jól emlékszem) fordítja a fény előállítására a többi pedig hulladékhő formájában távozik addig a xenon ennek a többszöröséből állít elő fényt = nagyobb hatásfok ,kevesebb hulladékhő, fórumokon is azt olvastam,hogy valóban nem melegszik fel annyira úgyhogy biztosan használ a foncsor élettartamának
Az izzófoglalatra nem tudok neked biztosat mondani de biztosan lehet szerezni bontóban vagy valahol (persze nem xedos lámpából mert az hiánycikk ) de gondolom a többi H1 foglalat is ugyanilyen pl a mazdán belül úgyhogy szerintem szóbajöhet a 323f vagy a 626 GE lámpájában lévő mert azok szintén projektorosak és évjáratban is nagyjából egybevágnak és bárhol találsz bontottat fillérekért , ez csak egy ötlet de szerintem lehet benne ráció csak utána kell nézni
Zolika67 | 2011-03-19 20:21 drnet részére
Nagyon szívesen!Nekem is elég messze van,de postán felküldtem a foncsorokat,ők pedig 3-4 nap múlva vissza küldték.Ha gondolod,és ez segítség,akkor küldök két foncsort,amit elpostázhatsz felújítani,a régieket pedig visszaküldöd nekem.Így nem kell lámpa nélkül autóznod :)
drnet | 2011-03-19 19:43
Köszi a foncsorozási címet. Valószínű ez lesz a megoldás, bár nekem elég messze van, és minden nap kell az autó. Majd lehet, hogy egy ideig csak helyzetjelzővel járok. Mégegyszer kösz.
Zolika67 | 2011-03-19 17:56 atter részére
Háááát nem szívesen farigcsálnék...Esetleg ha találnék rossz izzófoglalatot hozzá,akkor azt feláldoznám.Valóban jobban kíméli a foncsort?
atter | 2011-03-19 17:21 Zolika67 részére
Gyakorlatban nem tudom mert az enyémbe nincs beszerelve még,sőt a lustaságom miatt még a foncsorozást sem csináltattam meg :) amit linkeltél az nekem szinte a szomszédban van és nem is tudtam róla eddig úgyhogy mostmár nem fogom tovább húzni :) olvastam valami oldalon új generációs xenonokról ahol az elektronika már az izzó talpába van integrálva az gond nélkül be kell hogy férjen,egyéb esetben pedig az alábbi linken van segítség bár itt már barkácsolni kell http://www.martincaraudio.hu/galeria/mazda_xedos_6_1.6_digitalis_hid_can_bus_professionalis_h1_tompitott_projektoros_fenyszoroba_6000k_kelvin_xenon_szinhzomersekletu_szett_beszerelese.html?view=true
Zolika67 | 2011-03-19 13:23 atter részére
Szia.
Mennyire macerás beletenni a xenont? Emlékeim szerint elég agyament módon van az izzó belefogatva :(Erre van valami tipped?Valamint belefér-e a cucc a hátlapba? Köszi!
Szép napot kívánok.
Zolika67 | 2011-03-18 23:21 drnet részére
Szia.
Én velük foncsoroztattam :
http://www.gtreflect.hu/magyar.html
Igaz ehhez ki kell venni a foncsorokat,de így 3000 ft. volt darabja.
atter | 2011-03-18 23:15 drnet részére
Akkor marad az újrafoncsor, mind közül ez a leggazdaságosabb megoldás és a tetejébe még legális is :) egyébként ha újrafoncsoroztad akkor is érdemes elgondolkodni a bexenonozáson mert legalább az nem égeti le az új foncsort csak annyi a titok,hogy 4300K xenon kell mert annak ugyanolyan sárga fénye van mint a sima izzóknak ezáltal garantáltan nem szúrja ki a rendőr meg szerintem a vizsgán sem lenne vele gond mert hibátlan foncsorral sem világít ez a lámpa olyat,hogy hasra kelljen esni tőle :) szóval emiatt én nem aggódnék főleg,hogy kis hazánkban minden ilyesmi "szabálytalanságot" simán el lehet sikálni ;)