2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










pusi65 | 2016-12-06 19:33 Jtpy85 részére
Például gyenge izzító...
Jtpy85 | 2016-12-06 19:18
Jó napot!Egy 2003 -as 2000es dízel Mazda 6 om van !Egyre nehezebben indul és alapjárat se nagyon van .Ha van is nem egyenletes!valaki tudna segíteni hogy mi lehet a gond?segitségeteket előre is köszönöm !!
mazda-auto.hu | 2016-12-06 15:24 rasotamas részére
A szakavatott szerelőfülek meghallják, ha gond van a szelephézaggal és ha szükséges akkor beállítják. Ennek díja 19800.- Ft + Áfa és ilyenkor ki kell cserélni az injektor alátéteket, ami nettó 400.- Ft / db, esetleg szelepfedél tömítés kellhet még. Ha már kint vannak az injektorok, akkor a bevizsgálása nettó 5000.- Ft/db. Az EGR hibát nehéz megkeresni, ha nem szelep baja van, azokat egyszerűbben ki lehet mérni.
mazda-auto.hu | 2016-12-06 15:15 Ricsie részére
A vezérműztengely jeladót kellene kicserélni
Ricsie | 2016-12-05 21:47
Tisztelt Mazda Autó!
Mazda 6 2.0 Diesel 121Le autóm néha gondol egyet és leáll. Rádugott computer hibakód P0342 vezérműtengely jeladó. Ezt hogyan lehet orvosolni?
mazda-auto.hu2 | 2016-12-02 10:34 beripeti részére
A benko@mazda-auto.hu címre kellene küldeni egy megrendelőt, postázási címmel, névvel. Ha számla nem arra a névre és címre kell, akkor azt is külön jelezni kellene.
rasotamas | 2016-12-01 09:33 mazda-auto.hu részére
Nagyon köszönöm a válaszát! Úgy tudtam februári gyártású az autó, de ez sehol nem szerepel, a forgalmiban és a törzskönyvben is csak a gyártási év szerepel. Azt gondoltam van valamilyen központi rendszer amiben látja az adatokat, hogy mikor mit miért csináltak, és van is csak az enyém nincs benne.
Azt gondoltam volna, hogy azért amiket leírtam komolyabb és költségesebb ellenörzések/beállítások minthogy szemrevételezéssel grátisz hozzáadják egy olajcseréhez. Pl szelephézag ellenörzéshez tudtommal le kell venni a szelepfedelet, akkor már ki kell cserélni a szelepfedél tömítést, és akkor már érdemes a tűzkarikákat is kicserélni mert nem nagy tétel. Hameg már kint vannak az injektorok és úgyis része a 240 ezres szerviznek a befecskendező rendszer ellenörzése nem árt bevizsgáltatni őket. EGR elenörzésnél nálam rögtön lenne is hiba, P0401 szokott előjönni, de csak 10 fok fölött, télen soha. Nem tudom mennyibe kerülne kikutatni hogy vákuumcső vagy melyik szolenoid hibájáról van-e szó. A többi mondjuk tényleg szemmel-kézzel ellenőrizhetőnek tűnik.
Nyilván a vezérléscsere már nem szükséges nálam, de azért beleírtam a listába, hogy az teljes legyen.
Mégegyszer, köszönöm a segítséget, hamarosan ráveszem az asszonyt egy békéscsabai kirándulásra ezek elvégzéséhez, még van 4 ezer az olajban, addig ráér.
22szabi | 2016-11-30 20:41
Tisztel mazda-auto.hu!
Egy korábbi hozzászólásomra válaszoltak, hogy a benzines Mazda 6 akku saru visszatétel után megtanulja az alapjáratot magától és beáll idővel. Nekem kb 2 hete nem nagyon van változás, talán amikor bemelegedik javul picit a helyzet. Nincs erre valami más praktika, ill. mennyire legyek még türelemmel ezzel a jelenséggel, mert elég zavaró.
Válaszukat előre is köszönöm.
beripeti | 2016-11-30 18:57 mazda-auto.hu részére
Köszönöm!
JMZGY198271460942
Le tudná írni, mi lenne a rendelés menete?
2-2 db izzóra lenne szükségem.
Köszönöm előre is!
mazda-auto.hu | 2016-11-30 07:54 Banesz részére
Lehet a szilenteket külön cserélni