2026. Június 27. Szombat - László

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


egytelepisrac | 2017-09-19 17:44

Tisztelt Mazda-auto!

2009-es évjáratú 2.0 Diesel kombiban szeretném a váltóolajat cserélni és a hűtofolyadékot. 176000 km van jelenleg az autóban 180 ezernél szeretném cserélni. A kérdésem az lenne, hogy mennyi olaj kell a váltóba és mennyi fagyálló a hűtőbe? A kocsiban van állófűtés is. A váltóba ezt az olajat ( Castrol Syntrax Universal Plus 75W-90) használhatom e? Válaszukat előre is köszönöm!

Üdv! egytelepisrac

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 16:24 niki2517 részére

Nem jó az alvázszám, úgy kezdődik, hogy JMZ….    és 17 karakteres.

A sérülések nincsenek rögzítve a rendszerben, csak a kötelező szervizek.

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 16:19 Ladis részére

Miért esedékes, elromlott? Nagyon ritkán kell cserélni, nincs előírva csereperiódus. A gyári fagyálló az FL22 jelzésű, de lehet, hogy csak márkeszervizben tudja beszerezni.

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 16:15 Foreszt074 részére

0W-30 C3, vagy 5W-30 C3 az ajánlott.

Mi a Castrol Edge Professional 0W-30 C3,

vagy a MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30 C2, C3, JASO DL-1         olajat használjuk

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 15:24 Angelo részére

Ha csak végállásban jön a morgó hang, és az olajszint rendben a szervónál, akkor nem biztos, hogy hibás. Hallani és látni kellene.

Kellene egy kormányzsírzás.

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 15:08

Dániából hozták be, és 2016. májusáig minden szervize megvolt.

Kilométert nem adhatom ki, de ha megkapom mennyivel árulják, akkor megadhatom, hogy valós vagy sem.

Ehhez már nem tudunk rendelni magyar nyelvű könyvet.

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 14:53 gzoltan62 részére

Ha nincs kikapcsolva a rendszer, akkor alaposan meg kell mosni a szélvédő tetejét ahol az érzékelő van, (tökörbe van beépítve) és elöl a Mazda emblémát. Ha akkor se működik, kell egy diagnosztika Mazda műszerrel. Egyébként az autó garanciás, tehát bármilyen hibája van, a szakszerviznek ingyen ki kell javítania. Ahhoz hogy működik vagy sem, nem kell semmi mást tenni cak kipróbálni, és akár bonyolult akár nem, le kell hogy fékezze az autót, ha 4 és 30 kilóméter/óra között ráközelítek az előttem haladóra. Ha nem fékezi le, akkor pedig nem működik, és meg kell csinálni.

mazda-auto.hu2 | 2017-09-19 14:20 szollos.laszlo részére

Nincs csereperiódus, 240 ezernél kell ellenőrizni.

Mi nem vesszük le.

niki2517 | 2017-09-19 09:50

Tisztelt Mazda-auto!

Autóvásárlási szándék miatt szeretnék érdeklődni egy bizonyos Mazda 6 után. Az előéletéről annyit tudunk hogy Belgiumból származik az autó, 2004-es évjáratú, 2.0 benzines, 171000 km-rel. Az elmondottak alapján nagyobb balesetet nem szenvedett de szervizkönyv sajnos nincs. Alvázszám:F231126341.

Válaszát és segítségét előre is köszönöm.

Yoji | 2017-09-19 09:28

Jó reggelt ☕

Kérdésem olajfolyásra vonatkozna.

2007-es 143 le dízel 6-os vezérlés oldal valahol tömörtelel.

Van itt egy tipikus pont ahonnan az olaj jöhet (vezérmű tengelyre gondolok, vagy esetleg csak szelepfedél) vagy bármely hely lehet.?  A burkolatoktól ugye nem igazán látni.

Illetve hol milyen tömítéssel találkozhatok?

Előre is köszönöm  

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda3 MPS BL 2009-

Ajtók száma:     5
Ülések száma:     5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm

Tengelytávolság: 2640 mm

Hasmagasság: 145 mm

Saját tömeg: 1460 kg

Légellenállási együttható: 0,32 cw

Hengerelrendezés:  soros

Turbófeltöltő.   
Hengerszám:     4
Motorbeépítés:   elöl, keresztben

Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.

Sebességfokozatok száma: 6 
Lökettérfogat (cm3):     2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94   
Sűrítési viszony:  9,5:1   
Hengerenkénti szelepszám:     4
Szelepvezérlés típusa:   változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min):     380/3000

Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.

Végsebesség: 250 km/h

Több autó