2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos

Mazda DPF részecske szûrõ

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


dpf_killer | 2010-02-08 22:11

Elkészült a verda! MES-nek respect azért! Mikor megláttam a számlán szereplő tételeket nemtudtam sírjak vagy nevessek: "cserélendő szinten eldugult DPF szűrő kiégetése" miután megmondták az új dpf szűrő árát 1M ??? akkor tudtam hogy inkább jobb ha nevetek..

dpf_killer | 2010-02-07 18:54

Én már nem merek csak 320-330 ft-s gázoljat tankolni, mégis kb 30E km után az előző eset óta, az autópályán ford 2500-2700/min tehát optimális, hopp egyzsercsak nem megy az autó alig érek el a jobb oldali sávba máris villog a DPF+motor hiba lámpa.. kész! MES trailer.. csereautó, márkaszervíznél autó letámaszt.. pénztárcát készít! Már kezdem megszokni, hogy kb fél évente otthagy az úton, de legalább valahogy szólna előtte! Soha többé diesel!

Fecó | 2010-01-22 10:50

Üdv.
Ez még nem DPF/részecskeszűrős.2005 tavaszától került DPF rendszer a Mazda6-ba.Tehát,tehetsz bele bármilyen olajat,csak lehetőleg szintetikus,és 5W-30 legyen.Egyébként a Mazda6 diesel nem nagyon szokta enni az olajat.

nagyand | 2010-01-22 10:24

Nem rég vettem egy M6 2003 Diesel 136HP autót,azt szeretném megtudni, hogy DPF-el szerelt már vagy még nem. Most lesz esedékes az olajcsere, és szeretnék olajat venni hozzá, de ha jól tudom nem mindegy hogy milyen olaj kell bele.

mazda-auto.hu | 2010-01-21 08:31 Boki részére

Az autót értékesítő kereskedőnek pontosan el kell-kellett magyaráznia a Mazda DPF rendszer működését, mármint azt a részét amely a használatot érinti. Mi minden esetben így járunk el.
Egyébként már a korábbi autókon sem igazán van probléma, az új Mazda6 esetében pedig még hatékonyabb a rendszer, mely a rendszer működése szempontjából előnytelen használat esetén is jó eséllyel megakadályozza a problémákat.

tranyos | 2010-01-20 21:47 Boki részére

Nekem 2 éves lesz a 6-osom, igaz hogy a F/L-es. 70000km van benne, ebből szerintem 45000-50000km város és eddig egyszer villogott a DPF lámpám. Ezen kívű az ég világon semmi gondom nem volt vele. Megvettem rá a +2év garit, így 5 éves korában cserélem új Mazda 6-ra!

Boki | 2010-01-20 21:10

Tisztelt Mazda-Autó!

A jövő héten szeretném megrendelni a 163 Le 2.2D M6 sportkombit, de egy kicsit kétségbeestem a dpf-es topic láttán. Sajnos sokat használom Budapesten az autót (itt lakom), az iroda is kb. 5 km-re van az otthonomtól. Azért térnék át a Mazdára, mert folyamatosan tolom be a pénzt a Volvo szervízbe... Mennyire érinti a dpf gond az új 2.2 motort? Mitévő legyek?

Várom válaszotokat.

Köszönöm!

Boki

mazda-auto.hu | 2009-10-20 12:33 attilaskyline részére

Így már értem.

attilaskyline | 2009-10-20 11:47

Akkor kaptam számlát,pecsételt service könyvet is.
Annyit mondtak soha nem csináltak ekkora hibát,de nem akarják nagyon publikálni.
Nem akartam kukacoskodni.Az autónak nincs baja.
Elviszem máshova átnézni.(Ha lesz később baja azért erre vissza fogok térni)







mazda-auto.hu | 2009-10-20 11:21 attilaskyline részére

..és nem volt feltűnő, hogy nem kellett fizetni az olajcseréért?

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó