2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos
Mazda DPF részecske szûrõ
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Mazda 3 Kuroi.
Mazda 3 Sport 2.0i
Kettős tömegű lendkerék akció!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










bal700 | 2008-03-27 14:24
Sziasztok hülye kérdésem lesz!
Azt honnan tudom hogy DPF -es e a mazda6-om? 2003 as 136 Le.
Ill milyen motorolaj kell a kocsiba? a 10w40 jó bele?
kaboca | 2008-03-22 21:23
Mivel írtam már ebbe a fórumba olyat, hogy szerintem mem kiforrott a DPF rendszer, ezért úgy illik, hogy az ellenkező tapasztalatomról is beszámoljak. A DPF lámpa 8000 km-nél kezdett villogni, majd a második szervízlátogatás után lambdaszonda hibát állapítottak meg. Kicserélték, és az azóta megtett 6000km óta az autó tünetmentes, az olajszint nem nől. A kiégetéskori fehér füst is megszűnt, tehát feltételezhetően ezt is a szonda hibája okozta. Én sem vettem észre azóta semmiből, hogy mikor éget ki.
nzss | 2008-03-07 09:40
Ha a nívópálca meghaladja az X-et egyből olajcsere - ez jár valamiféle garanciavesztéssel?
Oszi | 2008-02-29 17:15 Tibor részére
addig jo amig nem veszed eszre :)
ha kiegetes kozben megalsz egy lampanal akkor nem ejti vissza a fordulatszamot alapjaratra illetve ha a pill.fogyasztast nezed akkor megemeli egy picit es tobbek allitasa szerint kicsit erosebb hangja lesz a motornak.
de ez csak az F/L mazda 6-osra igaz :) aregiben nincs DPF :)
Tibor | 2008-02-25 19:24 gaboca részére
Miből lehet tudni hogy éppen égeti a szűrőt? Én még nem vettem észre idáig, bár nem is figyelem folyamatosan. Mennyi ideig tart a kiégetés?
gaboca | 2008-02-25 18:02
Sziasztok!
Érdekes dolgot vettem észre a 120le dizel M6-osnál ha huzamosabb ideig használom (200km), akkor akár 120 km-enként égeti a szűrőt.Ha viszont kisebb megszekításokkal szaladgálok akkor 200 ill. 300 km-enként éget azonos vezetési körülmények között.
Szeretném kérdezni hogy másnak van ilyen tapasztalata???
Oszi | 2008-02-19 12:47 mazda-auto.hu részére
nem tok felesleges az 55W-os xenon???a 35W-ossal is kilehet egetni a szembejovo szemet,ha nem gyarilag beszerelt :)es raadasul nincs is jol beallitva vagy a tulaj lusta lejebb allitani mikor beulnek hatra :)))
attilaskyline | 2008-02-18 19:09 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a válaszokat!De akkor kihagyom mégis a xenon-t.
mazda-auto.hu | 2008-02-18 16:45 attilaskyline részére
Telefonos kérdésedre a válasz: A féktárcsa 282-283 mm. Eddig 35 wattos szettet szereltünk, az 55w-os ára kb. a duplája.
mazda-auto.hu | 2008-02-14 09:05 attilaskyline részére
Jó utat!