2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos
Mazda DPF részecske szûrõ
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 Kuroi.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Tisztább égés, kisebb fogyasztás, kevesebb korom, és lerakódás. ECO-TAK.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Diablo GT 1999
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm
Tengelytávolság: 2650 mm
Hasmagasság: 110 mm
Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 87 / 84 mm
Lökettérfogat (cm3) : 5992
Sűrítési viszony: 10,7:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp
Végsebesség: 338 km/h
Több autó










Oszi | 2007-12-11 09:17 mazda-auto.hu részére
Ami persze eleg koltseges es szerintem sok mas kovetkezmenye is lehet mondjuk a kesobbiekben a zoldkartya keszitesnel :)
nzss | 2007-12-11 09:16
Mennyibe kerülne?
mazda-auto.hu | 2007-12-11 08:34 nzss részére
Csak a vezérlőegység cseréjével.
nzss | 2007-12-11 07:26
A dpf-et nem lrhet valahogy kiiktatni?
mazda-auto.hu | 2007-12-10 16:53 gaboca részére
Inkább több kérdés-válasszal tisztázzuk, mint később esetleg gond legyen belőle.
gaboca | 2007-12-10 12:36
Lehet hogy egy kicsit túl aggódom ezt a dolgot,de szeretnék a végére járni.
Köszönöm a válaszokat!
mazda-auto.hu | 2007-12-10 12:31 mazda-auto.hu részére
...és az olajszint emelkedés teljesen természetes jelenség a Mazda 2.0 DPF rendszer esetében.
mazda-auto.hu | 2007-12-10 12:29 gaboca részére
Mint már írtuk, hozzáírni nem lehet a programhoz. Az csak komplett gyári egységként tölthető fel. Az olajszint növekedése a hűvősebb idővel is összefügghet, hiszen valamivel hosszabb a motor bemelegedési és a motorolaj bemelegedési fázisa. Tény viszont, hogy az autópályán nagyobb eséllyel párolog a gázolaj a motorolajból. Az is tény, hogy az olajszint pálca nem minden szakaszán jelent ugyanolyan hosszúságot, ugyanakkora mennyiségű olajfogyás. Látatlanban ennél többet nem tudunk mondani.
gaboca | 2007-12-10 11:01
Sziasztok!
DPF lámpával meg soha semmi gond nem volt.
Csak az olaj szaporodik!
Hibakód nem volt.
Azt nem írtam mikor a többlet fogyasztás jelentkezik, akkor 0 gázpedál állásnál és motorfék üzemben 1-2 liter üzemanyag felhasználást mutat a computer.Frissités előtt kb180-200 km-enként tapasztaltam, most 100-120 km-enkét történik ugyanez.
Beleírhatak a programba???
mazda-auto.hu | 2007-12-10 10:35 gaboca részére
Tényleg érdekes.Egy hibakód olvasás esetleg választ adhatna, bár valószínű, hogy ezt megtették a DPF nullázásakor. Érdemes lenne megnézni, hogy valójában is többet fogyaszt-e az autó, vagy csak a műszer szerint. Egyébként, ha éppen nem visszajelzett (műszerfalon) DPF regeneráció történik, az többlet fogyasztással jár. Elképzelhető, hogy a motorvezérlő egységet ún. újratanították, de ilyenkor a komputer automatikusan felismeri, melyik a tárban a rendelkezésre álló megfelelő program. A Mazda részéről kimondottan jelzett "frissítés" nincs a DPF-es Hatoshoz.