2026. Június 25. Csütörtök - Vilmos
Mazda DPF részecske szûrõ
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










gaboca | 2007-12-10 09:27
Sziasztok!
Határozottan azt mondták, szoftvert frissitettek.
Szeretném me tudni,hogy létezik e ujabb upgrade?
R.-szűrő égetés után 90km/h sebbesség melett 4,3 liert mutat a pill. fogy merő ugyanott ugyanolyan körülmények között, majd kb.100km megtett űt után ugyanott 6.5litert.
Megfigyeltem csak akkor csinálja ha a motor már legalább 20 percet üzemeltfolyamtosan. (valószinúleg meleg az olaj) Nem lehet hogy az olaj hőmérseklet érzékelővel van gond???
Érdekes módon autópályás menetnél növekszik jobban az olajszint.Azért irom mert most már mindig figyelem az utobbi időben!
mazda-auto.hu | 2007-12-10 08:27 gaboca részére
Igazság szerint, valószínűleg csak nullázták a "DPF számlálót". Nem tartjuk valószínűnek, hogy fríssitésre sor került. Nem lehet, hogy a megváltozott kürölmények, pl.: előtte nyári gumi, utána téli gumi..stb.. játszik szerepet a fogyasztás növekedésében.
gaboca | 2007-12-08 12:28
Sziasztok!
Mazda-autótól szeretném megkérdezni,2007-es 120le dizel mazda6 -osomba szaporodott az olaj 16500 km-nél az X jelzéstől 5mm-re van olajszint.Bevittem egy Bp. márkaszervizben ahol motorvezérlő szoftvert frissitetek rajta azóta, többet fogyaszt az autó.
100 km-enként nagyobb pill. fogy. értékeket mutat a computer.
Lehet hogy vissza kellene tölteni az eredeti szoftvert, vagy mit tegyek?Mégegyszer nem megyek vissza hozzájuk az biztos!
Van egyátalán frissebb szoftver?
nzss | 2007-11-28 15:29 Oszi részére
Köszönöm
nzss | 2007-11-28 15:26 mazda-auto.hu részére
Köszönöm.
Oszi | 2007-11-28 12:49
vagy csak szamolni kell az esetlegesen surobb olajcserekkel,es gondolom mivel chip-tuning okozza nem ervenyesithet esetlegesen a garncialis olajcsre sem.(meg chp tuning nelkul sem igazan,bar nemet forumokon volt akinek garanciaban csinaltak az ido elotti olajcsereket)
mazda-auto.hu | 2007-11-28 12:27 nzss részére
A DPF-es autók esetében elvileg - a részüzemmódban növekedett koromképződés miatt - nem biztos, hogy előnyös a chiptuning alkalmazása.
nzss | 2007-11-28 07:31
Nekem 200 ezerért ajánlottak hozzá chiptuningot a szakszervízben, bár mondták hogy van 100-ért is, de nem ajálják. Igazából van értelme a dolognak(fogyasztás, teljesítmény) vagy a dpf miatt úgysem lesz lényeges különbség?
mazda-auto.hu | 2007-11-26 12:30
Gyárilag nincs. Utángyártott kb.: 99000,-Ft.
nzss | 2007-11-26 10:50
Köszönöm. Ehhez a típushoz külön chiptuning (dpf-es) van gyárilag?