2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










attila87 | 2015-12-02 05:45
Helló az én nevem Attila,azt szeretném meg kérdezni,hogy nekem van egy Mazda 6 2004-es évjáratú 2.0 CD,és most eljött a pillanat,hogy ki irta ezt a hiba kódot:P0106?Üzemanyag és levegő adagolás,ezt hozta ki de hogy mi a hiba és hogy mit cseréljek ki arra nem találtam választ,Erről szeretnék információt kapni ha lehetséges.Köszönöm
mazda-auto.hu2 | 2015-12-01 17:59 tisfekete részére
Nincs kettőstömegű lendkerék az autóban.
Nincs külömbség a teljesítményen kívül.
Nem tudunk semmilyen típushibáról.
Nem igényel különösebben semmit az előírt karbantartásokon kívül.
tisfekete | 2015-11-28 13:20
Tisztelt Mazda Szakértő,
Egy Mazda Premacy 1.8 Exclusive (1999/12) vásárlásán gondolkozok, de szeretném a segítségét kérni néhány kérdésemmel kapcsolatban.
Próbáltam utána járni, de nem sikerült rátalálnom azokra az információkra, hogy:
- az autó kettős tömegő lendkerékkel van-e szerelve;
- milyen előnyökkel és hátrányokkal bír a 114 lóerős motor a 100 lóerőssel szemben (karbantartás, fogyasztás, meghibásodás, az olaj minőségére való érzékenység);
- van-e bármilyen típushibája;
- mennyire szerviz igényes (futómű, karosszéria, műszaki extrák).
Az autóról olvasott nagyon sok pozitív gondolat között nem találtam semmi "negatívat", ami választ adott volna a kérdéseimre.
Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-26 17:32 djjosy részére
Így akkor a rézpaszta az oka!
Speciális pasztát kell használni a fékhez, pl brembó, vagy bármi más amit adnak a szakboltban, de rézpasztát ne.
djjosy | 2015-11-26 06:17 mazda-auto.hu2 részére
Mint irtam a fék teljesen fel lett újitva... könnyen járt,és a nyergen is kézzel mozgatható volt...rézpasztát használtunk... Viszont azért is gondolok fékcső dugulásra mert abból a csőből nem csepegett az olaj mikor le volt véve...csak pedál nyomásra jött belőle....viszont megvettem az új fékcsöveket...Barátom ezt hamarosan kicseréli(Autószerelő)
mazda-auto.hu2 | 2015-11-25 10:28 RK1 részére
A navigációhoz kell a DVD, anélkül nem működik.
Egyébként nincsenek kódolva.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-25 10:08 djjosy részére
A szorulás okát kell először megszüntetni, és utána valószínűleg nem lesz gond vele. Nem valószínű, hogy dugulás okozná.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-25 10:05 sasmali78 részére
Kérnék egy forgalmi másolatot a garai@mazda-auto.hu címre, meg egy igazolványmásolatot, amin a név cím megegyezik a forgalmiba bejegyzettel, és elküldöm az autó előéletét ha rögzítve van.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-25 10:00 Zotya1 részére
Az olajszintet figyelni kellene, mert nem normális ez a füstölés.
Lehet, hogy ha tovább áll az autó, a szelepszárszimeringeknél lecsepeg az olaj, és indításkor kékesen füstölve távozik. Ha kigyulladt a motorhiba jelző, biztosan van hibakódja, ki kell olvasni.
RK1 | 2015-11-24 23:41
Tisztelt Mazda Szakértő! Nyáron vettünk egy használt Mazda MPV-t. Sajnos csak később derült ki, hogy a navigációs egységen (LD6066DV0A) csak a rádiót tudjuk hallgatni, a többi funkció nem működik, mert dekódolva van, a feloldáshoz szükséges CD-t viszont nem kaptunk
. Mit lehet ilyenkor tenni? Van valami lehetőség a dekódolásra?