2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm
Tengelytávolság: 2548 mm
Hasmagasság:
Gumiméret elöl: 205/70-15
Gumiméret hátul: 225/70-15
Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm
Sűrítési viszony: 10,25 : 1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt, hosszában
Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok
Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)
Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 6974
Szelepvezérlés típusa:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min): 664/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp
Végsebesség: 290 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2015-12-14 14:46 zuhrin részére
Köszönjük a visszajelzést
zuhrin | 2015-12-14 14:12
Tisztelt Mazda-auto.hu team!
Az intercooler csővel kapcsolatos problémát megoldottuk.
mazda-auto.hu | 2015-12-10 14:48 Mózes Dorián részére
Ez a jó működés, akkor van gond, ha indítás után nem alszik ki a kis kulcs szimbólum
Mózes Dorián | 2015-12-09 21:35
zuhrin | 2015-12-09 15:31
Tisztelt Mazda-auto.hu team!
Pár hónapja vettem egy 2005-ös Mazda 3-at 1.6 diesel motorral. Van egy beömlő cső az Intercooler felöl - Intercooler vagy turbo csőnek is nevezik, a cikkszáma Y601-13-221C - ami ki van repedve a bordáknál. Meg vettem a gyári alkatrészt, de rövidebb a réginél kb. 2-3 cm-rel. Se az alkatrészboltban, sem a márka szervíznél nem tudtak segíteni. A kérdésem az lenne, hogy van valamilyen plusz alkatrész ami egy esetleges alkatrész változás miatt szükséges?
Előre is köszönöm a segítséget.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 11:03 zolli71 részére
Szakszervízben egy hibakód olvasás az első, mert több mindenre utalhat.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 11:00 vszabolcs részére
Mindenképpen javasoljuk szakszervizben megnézetni.
Láncnyúlás, kettőstömegű, stb.
vszabolcs | 2015-12-02 20:49
Tisztelt Mazda-auto.hu team!
2011-12-es évjáratú 2.2-es dízel (163Le) kombi Mazda 6-os vásárlása előtt állok.Milyen tapasztalataik vannak a meghibásodás terén a fenti autóval kapcsolatban? Van e olyan szerkezeti elem , illetve más mozgó alkatrész melynek átvizsgálása ezen típus kapcsán külön figyelmet érdemelhet? Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel : V.Szabolcs
zolli71 | 2015-12-02 18:05
Helló kérdésem mazda 3 sedan 2003 napi használat után másnap inditáskor abs-dsc jelzések világítanak nem alszik el a hibajelzések egyszerre jelentek meg szervizben még nem jutottam el az auto rendesen mükodik mien hibalehetöségek merülnek fel?
bal700 | 2015-12-02 12:18
Tisztelt Mazda-autó!
2003 mazda 6 136Le 185ezer, mostanában furcsa jelenséget produkál:
ha áll pár napot az autó (mindegy h kint vagy garázsban) elsőre nehezen indul el, ill csak másodszorra indul el (benyomott kuplunggal indítva ott érződik valami kattanás ilyenkor, illetve a motortérből egy sziszogo suhogó hang ) ezután minden működik jól és szépen :) ha naponta használom a kocsit elmúlik 1 hétig elő sem jött, ismét állt az autó 2-3 napot és újra előjött a jelenség, nem indult elsőre, vagy indításnál leállt vagy csak 3x ra, és kuplungnál kattanás és sziszegő hang a motortérből. Így nem tudom szervizbe elvinni mert 2 napja megint jó :) Mi lehet ez?
Köszönöm válaszukat!