2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 Sport 2.0i
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










akyy | 2016-02-02 11:56 mazda-auto.hu2 részére
Tisztelt Mazda-auto!
Előzmény:
Adott egy Mazda 2 2003, 1.2 FUJA motorkóddal.
Olyan jelenséget produkál, hogy nincs alapjárat, a fojtószelep álló motornál alaphelyzetben van, tehát résnyire nyitva, majd elindításkor azonnal bezár nullára! Ezért a motor nem kap levegőt, leáll, kivéve, ha gázpedállal tartja az ember.
Ecutól szakadásvizsgálva lettek a kábelek a fotószelepig, map szenzorig minden okés.
A hibatároló üres.
Az autó amúgy működik, az alapjárattól eltekintve.
Érdekesség, hogy egy donor autóból minden jeladó és fő egység át lett rakva, azóta is megy az az autó, ez viszont nem..
Lehet/ szükséges a fojtószelep alapbeálltása, ha igen, milyen módon?
Ön az alapjárati szelepet javasolta megnézni.
Ez a tipus elektromos gázpedálos, tudtommal ezen nincs alapjárati szelep, hanem maga a fojtószelep nyitása-zárása határozza meg.
Esetleg karter szellőztetési probléma is okozhatja?
köszönöm
Fecóó | 2016-02-01 18:30 mazda-auto.hu2 részére
Benzines 1,5-ös 16 szelepes / hibakód kiolvasó nem jelez hibát/ Benzint kap , szikra van,
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 16:11 Fecóó részére
Benzines, vagy dízel?
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 16:09 kopek részére
Benzines, vagy dízel?
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 16:08 kori18t részére
Csak az ablakemelőt és a rádiót kell tanítani utána.
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 15:21 Iceman részére
Vásárlás előtt szakemberrel meg kellene nézetni, mert pl. a 2,2 -es már láncos motor, aminek a megnyúlását Mazda műszerrel lehet megnézni, a 2,0-es meg még szíjas, és 240.000km-nél következik a nagyszervize. Így egy szakember rögtön tudja milyen esetleges kiadásokra kell számítani. Motorikus meghibásodástól nem kell tartani egyik motornál sem, ha előírás szerint megcsinálták a kötelező szervizeket, és ügyeltek az olajszintre.
kori18t | 2016-02-01 11:21
Tisztelt Szakértő!
2010-es 1.6-os Mazda 3 autómban szeretnék akkut cserélni.Kérdésem,hogy a saruk levétele után elfelejti az autó a beállításokat?Pl: alapjárat,ablakemelő végállás,rádió beállítások,bluetooth eszközök,stb.Válaszát köszönöm!
kopek | 2016-01-31 20:46
Tisztelt Mazda-Autó,
Van egy 2006 ban vásárolt 2005 gyártású Mazda 3 sedanom. Eddig semmi gond nem volt vele. Tavaly a féklámpa “világítás” megszűnt. Ez orvosolva lett. Motorikusan sem volt semmi gond, kivétel a a mai napig. Az autópályán egyszercsak gondolt egyet és elkezdett esni a fordulat, majd amikor majdnem megállt a kocsi -még gurultam kb 50-70km/h val-akkor a gázpedál nyomkodására ismét elindult. Ezt megcsinálta négyszer hazafelé az úton. 263ezer km van benne. Tudnak nekem segíteni, h milyen problémára utal ez? Motorikus v elektronikai? Volt már ilyen hibájuk? JAvítható?
Köszönettel, Kovács Norbert
Fecóó | 2016-01-31 13:32
Tisztelt Mazda Autó!
1997 -es 323f mazda , a problémám , hogy hidegen nem indul, behuzzuk utánna pöccentésre indul, Alapjárat stabil aku hajt csak nem indit mi lehet az oka? Köszönöm előre válaszát Üdv Fecó
Fecóó | 2016-01-31 13:32
Tisztelt Mazda Autó!
1997 -es 323f mazda , a problémám , hogy hidegen nem indul, behuzás után már ha melegedett 1 kicsit,pöccentésre indul, Alapjárat stabil aku hajt csak nem indit mi lehet az oka? Köszönöm előre válaszát Üdv Fecó