2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










djjosy | 2015-11-24 09:41
Tisztelt mazdaauto.. A bal első fékem teljes felújitás után is szorul... ha állok az autóval pl 1-2 órát utána az első 1-2 fékezésig nem fogja a kocsit.Elképzelhető hogy a fékcső dugult?És lassan engedi vissza a fékfolyadékot?
sasmali78 | 2015-11-23 10:40
Tisztelt Mazda Szakértő' A szóban forgó autót megvásároltam:( Erdélyból írok, így nem rendelkezem magyar lakcímkártyával és sem magyar forgalmival. Picit nyugtalanít a válasza, hogy nem ajánlaná megvételre. Köszönöm a válaszát. Egy utolsó kérdés: Hová fordulhatnék ha itt nem kaphatok információt a Magyar palírok hiányában? Köszönöm.
Morzsi007 | 2015-11-23 08:34
Sziasztok!
Nem tudja valaki megmondani 2008-as MAZDA 6 ban, hogy tudom nullázni az átlag fogyasztást? Néztem a könyvben elvileg a set gombbal lehetne a navigáció nélküli kocsiban, viszont ebben van navigáció, de a gomb kiosztás olyan, mintha eredetileg nem lett volna navi a kocsiban. Valaki tud esetleg erre választ adni? Köszi
Zotya1 | 2015-11-22 15:01
Sziasztok!
Gazdája lettem egy Mazda premacy 1.8 executive-nak.
Alvázszáma: JMZCP19F231337504
Sajnos akitől vettem, nem tudta megmondani, volt-e szervízkönyve, mert Német tulajtól hozták Magyarországra.
Mivel külföldi volt az autó nincs hozzá Magyar nyelvű kézikönyvem sem, tehát semmit nem tudok rendesen beállítani sem.
Eddig teljes volt az öröm, de most égve maradt a motorhiba jelző ikon
Mióta megvan, 2 alkalommal történt olyan, hogy indításkor nagyon füstölt, de 1-2 percen bellül ez elmult és teljesen rendben duruzsolt a járgány.
Tudnál nekem tanácsot, ill. felvilágosítást adni az autommal kapcsolatban?
Üdv: Zoli
djjosy | 2015-11-21 19:00
Köszönöm,a fékek fel lettek újitva... a csúszka volt a hibás....szorult..szó szerint ..
mazda-auto.hu2 | 2015-11-18 15:19 djjosy részére
1. Hagyományos módon.
2. Nem kell, de nem szabad közben a kuplungot kinyomni.
3 Nem levegős, valami szorul, munkahenger, vagy csúszka, meg kell nézni.
csucsok82 | 2015-11-18 10:56 mazda-auto.hu2 részére
Nagyon szepen koszonom.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-18 10:29 csucsok82 részére
Digitális szervízkönyve nincs, de 3 évesen 29.849 km volt benne, így reális az évi durván 10.000 km.
djjosy | 2015-11-17 07:11
Tisztelt mazdaauto. 626-os ABS-el szerelt Mazdámon a fék légtelenitése a hagyományos módon történik,vagy esetleg gyújtás is kell hozzá...vagy az aksit le kell választani..az ABS miatt... Gondolom a kuplung munkahengert ez esetben nem kell légteleniteni....Valamint ha az egyik első fék menetközben lassan befog(fékezés után) az lehetséges hiba e hogy levegős a fék... A bal első volt légtelenitve már 3x ...lehet légtelenitőcsavar probléma is?
csucsok82 | 2015-11-16 14:47 mazda-auto.hu részére
Igy helyes: JMZGF14F201443208
Köszönöm.