2026. Június 22. Hétfő - Paulina

Mazda RX-8 kérdések, mit, miért fórum. Mennyi a szerviz intervalluma az RX-8-nak?

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2012-09-13 08:09 corre78 részére

Valójában nincs túl sok logika benne. Az alapjárati fordulatszám esetleg emelkedhetett, de a maximális olajnyomás kizárólag akkor nőhetett azonos, vagy magasabb hőmérsékleten, ha vastagabb az olaj. Elképzelhető, hogy a katalizátor dugulás során magasabb volt az olajhőmérséklet, így esetleg sűrűsödött az olaj ebbena szakaszban. Hígabb olajjal kevesebb a szivattyúzási veszteség, viszont csökken az átlagos nyomás.

corre78 | 2012-09-12 23:02

Van arra logikus magyarázat, hogy amióta katalizátor nélkül megyek, azóta alapjáraton (100, sőt 104) fokos olajnál stabil 1,1 bar az olajnyomásom (előtte 0,8-0,9 között volt. A max olajnyomásom meg 4,9 bar-ról 5,2 bar-ra nőtt (szintén 100-105 fokos olajnál). Vagy csak hígult az olajom időközben?

corre78 | 2012-09-10 09:08 mazda-auto.hu részére

Köszönöm! akkor ez már nem fog bekövetkezni, mert a katalizátor kiverésekor ép formájú volt.

mazda-auto.hu | 2012-09-10 07:28 corre78 részére

A hiánya miatt nem, az eldugulás okozta túl magas hőmérséklet miatt inkább.

corre78 | 2012-09-07 20:32

Nah még egy kérdés csak hogy hozzam a Cavinton csoport szintjét :-) Meg tud-e olvadni a lambdaszonda a katalizátor hiánya okozta hőlöketektől?

corre78 | 2012-09-07 11:21 mazda-auto.hu részére

Köszönöm szépen az infókat. A katalizátor témát meg átgondolom még. Üdv

mazda-auto.hu | 2012-09-07 07:45 mazda-auto.hu részére

...(nem vagy egyedül)...:-) ..illetve a külső lemez a felfröccsenő víztől, tárgyaktől is védik a törékeny belső szerkezetű katalizátort. Ezért jó, ha az a külső fémlemez mindig vissza van egyengetve, ha valami miatt behorpad. Így a lemez és a katalizátor háza közötti távolság éppen elég a legtöbb mechanikai sérülés kivédésére.

mazda-auto.hu | 2012-09-07 07:43 corre78 részére

Ez nem fémmagos, hanem a gyárinak megfelelő, komplett egység. Eddig egy ilyet szereltünk be kb. másfél évvel ezelőtt, eddig nem volt gond vele. A külső hővédő arra szolgál, hogy az autó alatt, ahol megállsz, ki ne gyulladjon valami, illetve a kat. feletti részt is védi valamilyen szinten a túl magas hőmérséklettől, bár ott egyéb védelem is van.

corre78 | 2012-09-06 17:16

Feledékeny vagyok: még egy dolog, a hőterelő burkolatot levettük a katalizátorházról, mert már csak a lélek tartotta össz és papírvékonnyá vált. Okozhat ez melegedési problémát? Gondolom hangcsökkentési tulajdonsága egyáltalán nincs.

corre78 | 2012-09-06 17:06 mazda-auto.hu részére

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató és kimerítő válaszod! És mégegyszer az email-es segítséget is. :-) Az utángyártott katalizátor, amiről a mailben írtál, fémmagos? Van vele hosszabb távú tapasztalat tartósságot illetően. Ti rakjátok össze vagy kompletten érkezik hozzátok?

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó