2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Megújult Mazda BT-50.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Murcielago LP670-4 Superveloce 2009
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4705, 2058, 1135 mm
Tengelytávolság: 2665 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1565 kg
Hengerelrendezés:12 henger, 60 fokos V alakban.
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 88 / 89 mm
Sűrítési viszony: 11,0:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 6 automata
Négykerék-hajtás
Lökettérfogat (cm3): 6496
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 670,2 (492,9)/ 8000
Nyomaték (Nm / 1 min): 660/ 6500
Gyorsulás 0-100 km/h: 3,3
Végsebesség: 337 km/h
Összesen 350 darab készült.
Több autó










predatorr78 | 2017-05-06 20:48
van egy 6-os mazdám amibe 6000km-ert raktatam majd a motor megadta magát. igazábol megette az olajat 6000km alatt. amikor megvettem vezérlés lett cserélve meg állítólag minden szűrő.ehez képest behalt szegény. a kárdésem az voln. hogy ezt miokozhatta? előre is köszönöm a válaszoka
rasotamas | 2017-05-06 12:43 fingertips részére
Nekem is hasonló a tünet, igaz csak két porlasztót cseréltek ki. A Mogyoródi-Mexikói út sarkánál mérték be, korábbi nevei Hungaroszervíz, Bosch szervíz illetve Filep dízel, most nem tudom mi. Egy nagyon rossz volt, egy határértéken túl, egy határértéken belül, egy nagyon jó. Mindegyik 1-es 2-es számozású, a régiek és a 2 bontott bemért új is, mind saját kábellel. Viszont nekem hidegen jobb, melegen kopog. És beméréskor már másfél órája hűlt, tehát vagy a határértéken belüli melegen túl van a határértéken, vagy a nagyon jó felújítás miatt nagyon jó és nem passzol a kábele. Gyári gépen még nem volt, de muszály lesz.
pusi65 | 2017-05-05 18:55 kovi2 részére
A 2.87 l a benzines motor váltójának adata. Az RF5C (dízel) váltójába 2.3 l kell. Saját magam 2.4 -et töltöttem és így lett totál tele.
fingertips | 2017-05-05 17:15 mazda-auto.hu részére
Igen Saját vezetékeivel együtt vettem a porlasztókat. Annyi még hogy melegen nem annyira kopog, viszont amíg be nem melegszik néha 1000-1250-es fordulat körül nagyon fémesen kopog. Alapjáraton járt ma az autó és elkezdte magát kalibrálni de úgy 1250-es tartomán körül ingadoztatta a fordulatot, majd abba hagyta és nem csinálta végig.
mazda-auto.hu | 2017-05-05 14:28 fingertips részére
Az ellenálások is lettek cserélve ?
kovi2 | 2017-05-05 14:20 mazda-auto.hu részére
Köszönöm válaszukat!
mazda-auto.hu | 2017-05-05 14:18 kovi2 részére
Legegyszerűbb szintig tölteni, de 2,85 l kell bele
fingertips | 2017-05-05 12:50 kovi2 részére
Mazda 6 2003 RF5C váltóolaj mennyiség Autodata szerint 2.3L 6SP= 2.9L
kovi2 | 2017-05-05 08:30
Tisztelt szakértők!
2003 évjáratú RF5C manuális váltó olaj mennyisége mennyi a valóságban?A gépemen lecserélve 2,9 liter jött le de viszont a mazda könyve szerint 2,3 litert ír,neten olvastam 2,3 2,87 és 2,9 litert is.Vagy egyszerűen a betöltő nyílás szintig töltsem?Válaszokat előre is köszönöm!
fingertips | 2017-05-05 07:43
Tisztelt szervíz!
A 2004-es diesel mazda 6-ba kicseréltem a befecskendezőket mind a 4-et (bontott). Ezt követően műszerrel végre szerettem volna hajtani a tanulaási eljárásokat. A 9A új alkatrész beszerelését végre is lehet hajtani, de a 9B mennyiségkorrekócióból kb. 40% környékén folyamatosan kidob kommunikációs hibára hivatkozva. Ez probléma volt a régi befecskendezőknél is. Az eljárás során az összes szükséges hőmérséklet határérték között van. Az autó 1500-as fodulat körül viszont nagyon kopogósasn jár. Létezik hogy meghibásodott a befcskendezés vezérlőm ami a légszűrő alatt található. A régi befecskendzőkkel nagyon füstölt az újakkal vizsont a füst megszűnt, és a fogyasztás is jobb lett, csak kopog. A lendkerék is ki lett cserélve, felújítottra, de visztont nagyon kicsit rázza 1200 körül.