2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Nem lesz új Mazda5.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ferrari 288 GTO 1984
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm
Tengelytávolság: 2450 mm
Hasmagasság: 120 mm
Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok
Szelepek száma: 32
Furat/löket: 80 / 71 mm
Sűrítési viszony: 7,6:1
Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 2855
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 496/ 3800
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8
Végsebesség: 305 km/h
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2017-05-23 12:38 alk3sh részére
Ha a központi vezérléssel lenne a gond, akkor feltehetően mindkettővel ugyanazt csinálná, illetve nem csinálná. Az viszont előfordul, hogy rövid időn belül azonos hiba jelentkezik, így javasoljuk a mikrokapcsolók ellenörzését.
Amikor nem nyit, illetve nem zár akkor világít a kis lámpa?
mazda-auto.hu2 | 2017-05-23 12:35 rasotamas részére
Nem vesszük le a hengerfejet, és 2 napot vesz igénybe. Viszonylag egyszerűen ellenőrizhető, de 100% csak ha kint vannak a szimeringek. Kompressziót tudunk mérni, és a szimering csere munkadíja durván nettó 50.000.-Ft. Ha komoly az érdeklődés, akkor kellene egy alvázszám, és pontos árat adunk.
alk3sh | 2017-05-23 09:28 mazda-auto.hu2 részére
Az a baj hogy mindkét kulcson egyszerre jött elő nagyjából, azt kétlem hogy mindkettőben ugyanúgy a mikrokapcsoló romlott el. Ráadásul az egyikben a záró a másikbana nyitó…Inkább valami központi vezérlés hibára gyanakodnék, de ugye azt megszinte lehetetlen kideríteni, a legközelebbi mazda szervíz konkrétan elutasító választ adott hogy nem tudják megmondani az okot…
szóval ördögi kör egyelőre, s teljesen tanácstalan vagyok
rasotamas | 2017-05-22 20:11 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a válaszát! Az alapjáratot tartja, csak ha terhelném dadog. Lehet szelepszár-szimmeringet cserélni hengerfejezés nélkül? Ugyanis 2 éve volt hengerfejezve de szelepszár szimmering csere nélkül. Hány munkanap alatt megoldható mindez, könnyen ellenőrizhető-e hogy biztosan ez-e a baj, lehetne-e egyúttal pl kompressziót mérni, hogy képet kapjak a motor mechanikai állapotáról, illetve egy alapos átnézés-diagnosztikával kb mennyi lenne a végösszeg?
mazda-auto.hu2 | 2017-05-19 15:48 alk3sh részére
Az áramtalanítás nem fog segíteni, inkább szét kellene szedni a távvezérlőt, és megnézni a mikrokapcsolót, az szokott hasonlót produkálni.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-19 15:46 rasotamas részére
Valószínűleg a szelepszár szimeringeknél lefolyik az olaj, és mikor kinyomja, utána beáll az alapjárat.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-19 15:43 Peti79 részére
Hallani kellene, de általában gömdcsokló szokta okozni.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-19 15:42 infakt részére
Valószínű egy motor felújítás kellene, új gyűrűk, és szelepszár szimeringek.
Morzsi007 | 2017-05-16 11:05 alk3sh részére
Lehet hülyeséget mondok, én áramtalanítanám a kocsit pár órára, hogy alapbeállítással inuljon újra a rendszer.
alk3sh | 2017-05-15 15:26
Sziasztok!
korábban kérdeztem már de sajna eddig nem jött válasz illetve továbbra is fennáll az ajtózáras problémám…
2008 GH kombi bicskakulcs hol niytja az ajtót hol nem. Elem mindkét kulcsban új szóval az kizárva azegyik csak nyitja a másik csak zárja random szerűen. Újra kombináltam őket azzal sem lett jobb sajnos...
Nincs valakinek ötlete mi lehet?