2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2017-05-04 15:17 Peti79 részére
Légszűrőháznál.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-04 15:13 Racing részére
mazda-auto.hu2 | 2017-05-04 15:04 Peti79 részére
Arra gondolunk, hogy véletlenül kap egy finom lökést a kapcsoló, és attól indulhat be, mert egyébként nem automata, és nem is indul el csak ha bekapcsolják.
Peti79 | 2017-05-03 20:07
Tisztelt szakértő!
Tudna nekem segíteni abban hol található 2004-es diesel mazda6 -osban a MAP senzor? Köszönöm!
Racing | 2017-05-03 13:29
Tisztelt szerviz! Autóvásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni!
Mazda 6 Sport 2,0 CHD JMZGY19R671441238 / 181000 km
Mazda 6 Sport 2,0 CHD JMZGY19R671462795 / 164706 km
Mazda 6 Sport 1,8 Te JMZGY198251209878 / 149000 km
Egy kilóméterállást és esetleg egy kártörténetről valami nagyon megköszönnék!
Köszönettel : Zoltán
Peti79 | 2017-05-02 20:22
Tisztelt szakért!
Időközönként előfordul hogy pár óra motorhasználat után tehát nem a reggeli hideg indításnál amikor gyujtásra rakom, akkor a hátsó ablaktörlő úgymond töröl egyet! Érdekell hogy ez vajon mitől lehet?
A kocsi 2004- es mazda6 diesel 136Le.
Válaszát köszönöm!
rasotamas | 2017-05-02 12:48 kovi2 részére
Indít magától egy kalibrációt, csak te megszakítod. Legközelebb, ha van lehetőséged (nem a piros lámpánál állsz) várd ki, pár perc az egész. Nekem mikor rosszak voltak a porlasztók napi szinten csinálta, mert sosem sikerült, és nagyon idegesítő volt.
kovi2 | 2017-05-02 12:44
Tisztelt Mazda-auto, szakértők! Egy hónapja porlasztók felújítását végeztettem 2003-as diesel 6-omon.Akkor írtam Önöknek, hogy a kalibráció mazda szervizben elindúlt de nem futott le, önöktől kapott válasz szerint amit nagyon köszönök, üzemanyag szint , hőmérséklet , vagy lendkerék probléma miatt nem valósulhatott meg. Ennek ellenére az autó amúgy szépen hibakód mentesen megy úgy gondolom , bár nincs viszonytási alapom.A hiba hogy megyek az autóval majd megállás követően alapjáraton jár a motor majd mintha gázt adnék kb 1100-1500 közti fordulatra felpörög és amíg nem nyomom meg a gázt addig így jár, ez kb vagy 3szor törént meg, a kalibrációs próbálkozás után. Előtte ilyet nem tapasztaltam.Kérdésem hogy mi okozhatja, tapasztaltak e már ilyet.Én esetleg gázpedál potméterre tippelek, csak nem tudom mennyire életszerű a dolog.Válaszát előre is köszönöm! További szép napot.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-02 10:26 Zveres részére
A Mazda rendszerben nincsenek rögzítve a töréskárok, festékvastagság mérés, de inkább egy szakember szeme az, ami sokat segíthet. A kilométer nem gond, ha valóban rendszeresen szervizelték, és megfelelő olajat kapott. Ami esetleg speciális lehet az az olajszint, de mondjuk azt úgyis utántöltik, így marad, hogy hidegindításnál mennyire füstöl.
Zveres | 2017-04-29 14:22
Tisztelt szerviz! A napokban készülök vásárolni egy Mazda 6 2.0 TE (benzin) gépkocsit, 2003 / 4, 300 000 km. Az egyik kérdésem, hogy ez a futott km mennyire gyilkos, normális karbantartás mellett, érdemes-e megvenni (ez legalább nem tekert :-)). Elvileg mo-i a készülék, szervizkönyvvel. Állapotra átlagos, belseje nem kopott, rongyos, egyben van, ajtók, ívek nem rohadnak, de pl. a motorháztető, csomagtartó tető, és a jobb első ajtó egy igen óvatos árnyalatal világosabb, valószínűleg fényezve, vagy cserélve lett. Megtudhatom valahonnan, hogy volt-e rommátörve valaha? A láthtató lemezek (motortérben, csomagtartóban pl.) nem javítottak, torzultak, gyárinak tűnnek. Festéket nem mértem, de fogok. A KEKKH-ban 2013. tól vannak adatok, évi 20 000 km körüli futással. Van amit speciálisan érdemes nézni? Előre is köszönöm a választ, Üdv: Z.