2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Nem lesz új Mazda5.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Murcielago LP670-4 Superveloce 2009
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4705, 2058, 1135 mm
Tengelytávolság: 2665 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1565 kg
Hengerelrendezés:12 henger, 60 fokos V alakban.
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 88 / 89 mm
Sűrítési viszony: 11,0:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 6 automata
Négykerék-hajtás
Lökettérfogat (cm3): 6496
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 670,2 (492,9)/ 8000
Nyomaték (Nm / 1 min): 660/ 6500
Gyorsulás 0-100 km/h: 3,3
Végsebesség: 337 km/h
Összesen 350 darab készült.
Több autó










rasotamas | 2017-05-11 11:21
Sajnos a napon parkolásor jelentkező rángatás indításkor továbbra sem tűnt el. Reggel sosem csinálja mivel akkor hideg a kocsi, csak munkából hazafelé. Beindításkor rángat, dadog, kékesen füstöl.
Magától elmúlik:
-Alapjáraton 1 perc után, vagy
- Óvatosan elindulva fél perc utána, vagy
- Még álló helyzetben üresben nyomok neki 2 kövérebbet, felpörög 3-4 ezerig, és utána semmi baja.
Mintha valami olaj begyűlne valahol és ki kéne dolgoznia, addig rángat.
Peti79 | 2017-05-11 09:56
Tisztelt szakértő!
2004 mazda 6 diesel mostanában nyöszörög a kormányzáskor de a szervìzben azt mondták hogy a futómű elég jó állapotban van igaz állítani kellett rajta mert a kormány nem ált középen. Érdekel a véleménye hogy vajon mégis mi lehet a cserés?
Válaszát köszönöm!
infakt | 2017-05-10 23:53
Tisztelt szervíz!
Mazda 6 2002-es benzin, 2.0/141hp 260.000km, autópályán 1300km 3.5-4ezres fordulton megeszik kb 1 liter olajat (10w40), normál használat között 0.5liter/1000km. Kérdés az lenne gyűrű? szimering? vagy mind kettő? Mi a tapasztalat? Fel szeretném újítani de nem tudom mire számítsak.
JMZGG14F231125477 az alvázszáma ha minden igaz magyarországi. KM-ről tudnak információt adni műszaki vizsgák között
Előre is köszönöm a válaszukat.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-10 16:25 predatorr78 részére
Átégett befecskendező alátét, leragadt gyűrű, szelepszárszimering stb. hibája.
mazda-auto.hu2 | 2017-05-10 16:23 Zveres részére
A fojtószelep házat kellene először kitakarítani.
donkazoltan | 2017-05-10 07:20 donkazoltan részére
A kép mindent elárul, de az első két-két alsó lengőkarok és kormányösszekötők itt még nem is látszódnak!
:D
Első-hátsó is gázos!
donkazoltan | 2017-05-10 07:16 Misike részére
Nem törés miatt lett cserélve, hanem ültető rugók voltak alatta és 4 db Suplex rugó került a helyére 4 új gátlóval és elöl is minden cserélve(lengőkarok, kormány összekötők), kicsit rendbe lett rakva (teljesen új alul most) :D! Van jó ismerős az egyik nagy alkatrész kereskedésben és félárban volt minden, így gondoltam rászánom! :)
Az autó egyenlőre elég magas lett, mondjuk 18-as kerekek is vannak alatta, de erősen gondolkozom, hogy vissza fognak kerülni a kisebb rugók és inkább megpróbálom lepapírozni.
Misike | 2017-05-10 00:26 donkazoltan részére
Törés miatt cseréltétek? Akkor elképzelhető bármi…
Egyéb esetben a rugókban is lehet némi fáradásos különbség,de amit legvaloszinübbnek tartok az hogy gázos a lengéscsillapito ,és egyik oldalon még jobban kinyomja magát.
Mégegy lehetőség ami előfordulhat,de ezt látnotok kellett volna,hogy a rugóból le van törve az utolso menetből,vagy nem lett beleforgatva rendesen az ülékébe..
donkazoltan | 2017-05-09 18:22
Tisztelt szakértők!
Olyan kérdésem lenne egy 2002-es sedan-nal kapcsolatban, hogy a teljes hátsó futóművet(lengőkarok, lengéscsillapítók, rugók, stb.) kicseréltük egy barátommal. Lehetséges-e az, hogy a hátsó gátlók kicsit eltérő szögben állnak, ez által olyan mintha az egyik oldala kicsit magasabb lenne, vagy ez teljesen elképzelhetetlen!
Köszönöm!
Zveres | 2017-05-08 16:58
Tisztelt Szerviz!
Mazda 6 benzin, 2.0/141hp, 2003. vásárlása után vagyok, cserélnék amit kell, de sajnos nem találok gyári leírást arra vonatkozóan, hogy milyen motorolaj ajánlott (Önök mit ajánlanak), milyen gyertya ajánlott a járműbe. Kb évi 20 000 km vegyes használatban lesz. Jelenleg alacsony fordulatszámon (parkolás, centizgetés, tolatás) berángat az autó, és gyorsításkor néha megugrik/visszaesik, ez lehet valaminek a tipikus tünete esetleg? Nagyon köszönöm a választ! Üdv: Veres Z.