2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Mazda3 2020
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda3 MPS BL 2009-
Ajtók száma: 5
Ülések száma: 5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm
Tengelytávolság: 2640 mm
Hasmagasság: 145 mm
Saját tömeg: 1460 kg
Légellenállási együttható: 0,32 cw
Hengerelrendezés: soros
Turbófeltöltő.
Hengerszám: 4
Motorbeépítés: elöl, keresztben
Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.
Sebességfokozatok száma: 6
Lökettérfogat (cm3): 2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94
Sűrítési viszony: 9,5:1
Hengerenkénti szelepszám: 4
Szelepvezérlés típusa: változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 380/3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.
Végsebesség: 250 km/h
Több autó










dobimonika | 2016-03-20 19:56 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm!
amrich | 2016-03-20 09:08 sollag részére
Koszonom!
vanda | 2016-03-19 17:55
Kedves luddo es sollag koszonom szepen a valaszotokat most meg nyugodtam.
Mazda6 diesel | 2016-03-19 16:21
Tisztelt Mazda!
Érdeklődni szeretnék,hogy vásároltam egy 2007-es évjáratú Mazda 6-os 2.0-as 143le DPF-es autót.Hideg motornál a váltótól zörej hallható(mintha valami szétakarna esni),ami kinyomott kuplungnál megszűnik!Miután a motor bemelekszik a probléma megszűnik!Az autó működése közben a váltó szépen működik!(tengelykapcsoló nem csúszik,kinyomó csapágy hideg-meleg motornál kuplungbenyomásnál ad hangot)
Kérdésem az lenne mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
sollag | 2016-03-19 13:14 amrich részére
Kedves Amrich! A hang valószínűleg a kiegészítő motorfűtés hangja, 5C alatt szokott bekapcsolni. A fortyogás is előfordulhat ritkán – ez is a kieg fűtés bekapcsolásakor, az én autómnál is csinálja időnként. Üdv, S
sollag | 2016-03-19 13:09 vanda részére
Kedves Vanda! A kályhának nem lesz baja. Ez így normális hidegben. A kompjutert nullázd néha, hátha az segít. Én tankolásnál szoktam, az átlagfogyasztást és az átlagsebességet is. A “SET” gombot kell hozzá hosszan nyomni. Üdv, S
amrich | 2016-03-19 12:38
Sziasztok!
Van egy 2004es 2.0d 6osunk. Abban kernem a segitsegeteket, hogy az elmult 2-3honapban rovid tavok utan (10km kb) miutan leallitottuk a motort par masodpercig (~10) elkezdett zugni valami a motorterben (en a hutoventikre gondoltam). Egyre tobbszor surusodott ez a problema, de en meg mindig csak arra tudok gondolni, hogy a ventik csinaljak a rovid tav miatt. Volt olyan eset, hogy az auto mar percek ota le volt allitva es utana jott a zugo/bugo hang (de eroteljesen) majd abbahagyta. Ma reggel viszont mar egy rovid menet (~5km) utan nem csak a zugas volt, hanem valami fortyogas is. Konkretan mintha felforrt volna valami de a motorter hatso also reszenel. Erezni lehetett az autoban a rezgest, mint amikor forr a viz. A muszerfalon a visszajelzo normal allapotu volt, ezert nem gondoltam a hutovizre...esetleg ha valakinek van tapasztalata, vagy otlete akkor azt megkoszonom. Persze viszem majd szerelohoz, de erdekel a velemenyetek! Koszonom! Szep napot
Luddo | 2016-03-19 07:44 vanda részére
Kedves Vanda! Jó tanács,soha ne hagyd eddig kiürülni a tankot mert ez nem használ a dieselednek
Google: diesel üres tank. első cikket olvasd el
Szmore36 | 2016-03-19 04:07
Tisztelt Mazda autó. Az lenne a kérdésem hogy van egy Mazda 6 143 lóerős autóm és az a probléma hogy ha indexet bekapcsolom folyamatosan világít és nem világítanak a belső lámpák sem meg a központi zár sem.Mi lehet a problèma?Előre is köszönöm
vanda | 2016-03-18 18:42
Tisztelt mazda!! Segitseget szeretnek kerni.2 Honapja vasaroltam egy mazda 6 ot 2000 diselt ausztriabol hoztak. Olyan problemam van az autot rovid tavon hasznalom es reggelente szinte mindennap a motor lealitasa utan fustol az eleje es egett szag van. Tudom hogy ez a kalyhatol van de nem gond ez hosszutavon??? Meg anyit szeretnek kerdezni a kompjuteren nem tudok el igazodni mutata hogy 80 km lehet meg menni es ki fogyott a gazolaj.