2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










Bogie78 | 2017-11-23 10:24
Kedves Mazda-auto.
A következő kérdésem lenne Önhöz van egy Mazda6-om kombi 2003-04 gyártású 1.8 120 Le benzines autóm, ezt annó szerelték már kettőstömegű lendkerkékkel vagy még nem, mert a szerelők egyik fele állítja, hogy igen a másik pedig hogy nem, így már teljesen elvesztem ebben a témában. Illetve melyik évjárattól van benne kettőstömegű lendkerék.
Előre is köszönöm a válaszát.
Üdv
Básti Tamás
mazdarobi | 2017-11-22 23:26 yanpec részére
Az olaj cserét kell visszaállítani,nem regenerálni.Ha a DPF-el lenne gond világítana a motor hiba és a csúszós autó lámpa a dpf villogás mellett.
Ha világított,s utána villogott,akkor ott tényleg dpf baj lesz.Valami oknál fogva nem tudott a regeneráció végbe menni.
yanpec | 2017-11-22 22:41
Elkezdett villogni a DPF lámpa. Erre megcsináltam az otthon is elvègezhető kènyszer regenerálást. Vègig is futott a gyári program, a DPF lámpa kialudt, ès látszólag minden ok. Kíváncsi leszek meddig.
Lexisama | 2017-11-22 20:47 yanpec részére
Nem, az azt jelenti, hogy valamiért nem tudott végbemenni a regenerálás. Ilyenkor menni kell az autóval, minimum 40km/h sebességgel, 2000-es fordulatszám felett, amíg el nem tűnik. Nem szabad leállítani regenerálás közben. Ha a DPF lámpa mellé motorlámpa is társul ezután, akkor szakszervízbe kell vinni az autót.
yanpec | 2017-11-22 20:39
Sziasztok
2007 2.0 disel Mazda-6 DPF ha folyamatosan világít az azt jelenti hogy ègeti a rèszecskeszűrőt?
mazda-auto.hu2 | 2017-11-22 16:27 rasotamas részére
Köszönjük az értékes információt, ez nem zavaró, mert ezért hoztuk életre ezt a fórümot. Az a zavaró, ha valaki saját magát, vagy termékeit kezdi itt reklámozni, függetlenül attól, hogy az ország melyik részén lakik.
rasotamas | 2017-11-22 12:03
Üdv! Némi tapasztalatot osztanék meg.
Szeptember 21 óta fennálló problémám, amiről többször is írtam ide megoldódott. Nem működött a műszerfal, se fordulat, se sebesség, ABS, kézifék, check engine világított.
Itt Gödöllőn Kőrösi Sándor villamossági szerelőhöz vittem, akit ezúton is ajánlok minden környékbélinek, gondolom a fizikai távolság miatt ez nem a konkurencia reklámozása, de ha zavaró, elnézést kérek. Pár óra alatt megtalálta a vezeték hibáját, ami a lámpa-intercooler környéki kábelkötegben volt. Mivel nem kizárólag a CAN vezetékek hibája volt, így a légzsák visszajelző folyamatos villogása is megjavult. Szóval lehet, hogy újabb típushiba és megoldás, valamint összefüggés került felfedezésre. Ha valakinek nem működik a légzsák-visszajelző, talán az emulátor beépítés helyett meg lehetne nézetni a vezetékeket villamosságissal. Közben egy másik Mazda6 tulajdonostárs is jelezte, hogy pont ugyanott volt vezetékhibája és ugyanezt a tünetet produkálta, és a héten visznek egy másik Mazda 6-ost ugyanezzel a hibajelenséggel Gödöllőre a szerelőhöz, kíváncsi leszek, neki is ott lesz-e a hiba.
Oryk | 2017-11-21 15:31 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a válaszát!
Viszont felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem ugyan az a kódja? Mit jelent a “B”?
mazda-auto.hu | 2017-11-21 15:22 Oryk részére
Megegyezik a két alkatrész
Oryk | 2017-11-21 09:27
Üdv!
Elromlott a BCM a 6-os Mazdámban és végre sikerült egyet találnom, viszont egy betű eltérés van a két alkatrész között. Biztosra szeretnék menni, hoyg ez megfelelő az autómba.
A jelenlegi alkatrész kódja: GR1N 67560B
Amit találtam: GR1N 67560
Az alatta lévő szám megegyezik: K0216
A “B” hiánya okozhat problémát, vagy nyugodtan be tudom szerelni?
Köszönettel,
Horváth Balázs