2026. Június 27. Szombat - László

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


ali53 | 2017-12-22 19:46

Mit tanácsol, mivel kellene kezdeni?

Így tiszta stressz a vezetés, mert van, hogy egész nap jól megy, másnap meg 4-5x is megtorpan a legnagyobb forgalom közepette, aztán leállít, újraindít (szerencsés esetben csak 1x). 

ali53 | 2017-12-21 20:24 mazda-auto.hu részére

A nyomásszabályzó szelepet azért cseréltettem ki (egy bontottra), mert az 10 perces művelet és hátha az…

Azóta márkaszervizben is megnézettem és hasonló diagnosztikát kaptam, mint a másik szervizben:

Leírás – P0093

Tüzelőanyag-ellátórendszer szivárgás jelzés – nagymértékű szivárgás

Ezen belül ilyen értékek vannak: MAP: 109KPa, RPM: 1072.5RPM, VS: 42KPH, IAT: 12C, MAF: 19g/s, FRP: 16,53MPa

Azt vélelmezték, hogy lehet nyomásszabályzó szelep is, vagy porlasztó (esetleg a szivattyú).

mazda-auto.hu | 2017-12-21 14:50 Mora részére

Ezt nehéz így megállapítani, főleg, hogy  Mazda szervizben nézték már és nem találták a hibát. Ha befecskendező baja lenne, akkor mindig csinálná, de érdemes lenne bevizsgáltatni őket.

mazda-auto.hu | 2017-12-21 14:39 ali53 részére

Inkább vákum problémára gyanakodnánk, mert a nyomásszabálzó szelepnek nincs hibakódja.

mazda-auto.hu | 2017-12-21 14:36 pusi65 részére

Mazda6 2007-től, Mazda3 2008-tól

mazda-auto.hu | 2017-12-21 14:33 vecsek1 részére

Önindító vagy gyújtáskapcsoló gond is lehet, ha nincs hibakód

mazda-auto.hu | 2017-12-21 14:32 zsolex436 részére

Ha hibalámpa nem világít, akkor befecskendező gond lehet. városban olyan 7l körül kellene fogyasztania

pusi65 | 2017-12-17 22:34

Tisztelt Mazda-autó, melyik mazdához való?: R2A1-16-610B

Köszönettel pusi65

louiking | 2017-12-17 17:11 Angelo részére

Szia

 

Neked megoldodott a kopogás mert nekem is ugyanezt csinálja az autóm?

zsolex436 | 2017-12-13 05:43

Sziasztok fórumtagok!

Két hete vagyok M6 birtokos, 2.0 MZR-DISI 155 Hp 2010-es évjárat, kombi.

Sajnos nagyon aggódom az üzemanyag fogyasztás miatt, mert jelenleg 11 liter körüli átlagom van. A gázpedált pedig úgy nyomom, hogy a lábam szinte nem is ér hozzá.

Kérdésem az lenne hozzátok, hogy hasonló motorral mi a normális érték?

Válaszaitokat előre is köszönve!

Zsolti

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó