2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Mazda 3 Sport 2.0i
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










gumberdani | 2018-01-27 20:26
Tisztelt mazda-autó!
A tulajdonomban van egy 2004-es évjáratú 1.8 benzines Mazda 6. 25000-ezer kilóméterrel ezelőtt teljes motorfelújjítás volt ( gyűrűk csreréje, szelkepszárszimeringek, szelepk újracsiszolva stb. )
Nemrégiben elkezdett ingadozni az alapjárat (600 és 900-as fordulat között) és 2000-es fordulatig megugrik(rántgat) az autó. Ekkor 1-es henger gyújtás hibát dobott ki, gyertya csere történt ( Bosch irídumos lett belerakva), Eltűnt a hibajelenség (kb 1500 kilómert mentem vele), és sajnos újra előjött a hibajelenség.
Olyan kérdésem lenne hogy mi okozhatja ezt a problémát?
Tisztelettel Dániel
Tibko12 | 2018-01-27 06:26 rasotamas részére
2 éve, kb 80e km-el ezelőtt cseréltük már. Lehetséges, hogy ilyen rövid ideig bírta csak?
kissgenga | 2018-01-26 11:27
Tisztelt Mazda Autó
Egy 2008.08 évjáratú Mazda 2.0 benzines autóval voltam olajcserén
Kb egy liter olaj volt a motorban
Azt mondta a Szerelö hogy a motorblokk teljesen tuszta volt tehát nincs folyás,valahol viszont elmegy az olaj.
Még korábban olaj nyomás kapcsoló hibát olvastak ki a Mazda szervizben
Lehet ez a kapcsoló az olaj veszteség forrása vagy valószínűleg tovább kell nyomozni?
Koszonettel , Kiss Marcell
rasotamas | 2018-01-25 22:59 Tibko12 részére
SCV szelep lesz.
ali53 | 2018-01-25 20:25 Tattila82 részére
A szerviz (így szakértőnk is) csak az igazolt tulajdonosnak adhat ki részletes infókat a jármű előéletéről. Szerintem jól sejted, miért válaszolta azt amit. Vagy menj be egy kereskedésbe, szerintem ott is segítenek.
Tattila82 | 2018-01-25 11:50 mazda-auto.hu részére
Nagyon szépen köszönöm a választ, csak nyugtalanít, hogy miért kéne a szervízmúlttal felkeresnem az eladót. Esetleg nem stimmel valami az autóval, mármint km vagy nagy probléma lehet vele?
Előre is köszönöm !
Tibko12 | 2018-01-24 19:02
Jó napot! Adott egy 2004-es 2.0 diesel 100kW-os Mazda 6. 2 hete keresik a hiba okát, de eddig semmi pozotívum. Az autó tökéletesen működött. Rövid pihenő után indítottam volna, de csak tekert. Elvontattuk szerelőhöz, akinek elindult, de le is állt hamar. Azóta ez van. Hol indul, hol nem, hol menet közben áll le. Minden egyes kiolvasásra más hibát ír. Volt már főtengely érzékelő, územanyag nyomás alacsony és még pár egyéb. Esetleg lenne tippjük, mit érdemes ellenőrizni? Válaszukat előre is köszönöm.
Raven85x | 2018-01-23 06:17
Tiszetelt mazda-autó.
Nekem egy 2007 mazda6 2.0 dieselem van121 le.
Nemrég olyan probléma ütötte fel a fejét hogy csapadékos párás időbenaz autó erőtlenné válik 1500-3000 es fordulatszám kozött mikor hol tartom meg rajta a sebességet a motor rángat gyengébb mint egy sima szivó diesel ilyenkor gáz adásra alig reagál amig a fordulat szám nem lesz 3000 felet de akkor sem olyan mint szokott lenni száraz időben viszont meg szűnik ez a probléma és nem is jelentkezik amig nem esik újra csapadék
az autó egyébként rendszeressen volt szervizelve előírtak helyett 10000ként cserélek és cseréltem korábban is benne az olajat minőségi japán olajat használtam hozzá végig nemrég volt a második vezérlés cseréje most 247000 km van benne.
mi lehet a probléma?
mazda-auto.hu | 2018-01-22 15:07 vmiklos részére
Sajnos nem szerepel a DSR nyilvántartásban az auto
mazda-auto.hu | 2018-01-22 15:05 Tattila82 részére
Rendesen szervizelt autóról van szó, az utolsó szerviz 2017 októberében volt. Az Ön helyében személyesen felkeresnék egy márkaszervizt és az állapotfelmérés után a kinyomtatott szerviz múltal felkeresném az eladót, mielőtt a rendszámot kiváltja!