2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Jaguar XJ-13 1964
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm
Tengelytávolság: 2438 mm
Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 87 / 70 mm
Sűrítési viszony: 10,4:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Lökettérfogat (cm3): 4994
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min): 523/ 6300
Sebességfokozatok száma: 5
Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat
Végsebesség: 274 km/h
Mindössze 1 darab példány készült.
Több autó










hpeti3 | 2017-07-12 16:12
Tisztelt mazda-auto!
A motorolaj témához visszatérve kérdezném, hogy ez esetben a mazda kezelési kézikönyv miért C3 motorolajakat ír alternatív olajként, amennyiben nem mazda motorolaj kerül az autóba? Csak mert én például ez alapján vásároltam olajat hozzá. (mazda 6 CD150 2015.)
Leon84 | 2017-07-12 16:06
Tisztelt Mazda-Auto!
Van egy 2004-es diesel mazda 6-osom és olyan gondom akadt, hogy hidegen nehezebben indul mint eddig és egyenetlenül jár kb 1-2 percig azután beáll. néha van egy kis fehér füst is. A hozamszabályozó szelep kb 3 hete lett cserélve. Ehez jött ma hozzá, hogy a központi zár folyamatosan nyit és zár felváltva az ajtókat,de a végén 5 esetbő 4szer nem zár le. A kérdésem az lenne mi lehet a gond, kb mennyiből kereshető meg a hiba (idő/ munkadíj)?
Válaszát előre is köszönöm!
mazda-auto.hu | 2017-07-12 15:28 gabi6891 részére
A benko@mazda-auto.hu címre legyen kedves írni !
gabi6891 | 2017-07-12 11:32 Angelo részére
DPF es nekem is az autó és csak a Mazda Original Oil DPF 5W-30 megy bele! Az autó megvásárlásakor Castrol típusú olaj ment bele, utána ENEOS, a motor járása egyiknél sem tetszett, így idő előtt cseréltem őket a Mazda olajra
gabi6891 | 2017-07-12 11:27 mazda-auto.hu részére
Kedves Mazda-Auto!
Nagyon szépen köszönöm! Tudunk egyeztetni privát üzenetbe szállítási címet?? Egy e-mail címet tudna küldeni?
Gábor
mazda-auto.hu | 2017-07-12 09:20 gabi6891 részére
Ilyen prizmát bontottan 2500.- Ft-ért tudunk küldeni
mazda-auto.hu | 2017-07-12 09:18 Angelo részére
Az autó 100-300 km között regenerál, melyet a pillanyatni fogyasztáson lehet ellenőrizni, észrevenni. Amennyiben nem C1-es olajjal lett feltötve, akkor mindenképpen cserélni kellene az olajat ! A C3-as olajjal sűrűbben regenerál, magasabb a hamutartalma, eltömődik a DPF, mely így károsodhat !
mazda-auto.hu | 2017-07-12 08:57 Zsolt72 részére
Elsősorban dízelekbe ajánlják, de használható a benzines motorokhaoz is. Vásárláskor mindenképpen ellenőrizze a flakonon található jelzéseket, mert nagyon sok hamis olaj van a piacon.
Angelo | 2017-07-12 08:26
Gabi68, igen az aksi volt lemerülve, és müködik amit irtál, köszönöm a gyors választ!
A motorfékes fogyasztás lehet a dpf regenerálás miatt? Egyébként ez most megszünt és visszaállt a 6-7 literes tartományba a városi fogyasztás.
Azt esetleg tudod vagy valaki más ha a motorolaj nem C1 (Castrol 5W-30) végződésű hanem C3 az gáz?
Olvastam olyat hogy a C3-asban nagy a hamutartalom és ez eltömi a DPF-et.
Zsolt72 | 2017-07-11 19:09
Tisztelt Mazda-Autó!
Érdeklődnék, hogy a Mobil Super 3000 XE 5w-30-as motorolaj megfelelő-e a 2005-ös gyártású (faceliftes) 1.8-as benzines Mazda 6-os motorjába?
Előre is köszönöm a választ.