2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Csabi626 | 2010-08-13 08:34

Ja, és még annyi, hogy az olajkört nem bontottam meg, így nem is légtelenítettem, és egyébként elől tökéletesen működnek a fékek.

Csabi626 | 2010-08-13 08:31

Tisztelt Szakértő!

93-as 626/v6-osom hátsó féktárcsáit felszabályoztattam, a betéteket kicseréltem, és összerakás után a belül lévő kis imbuszcsavarral be is állítottam úgy, hogy a pedál nyomása nélkül éppen ne fogjanak.
A pedált lenyomva viszont így is alig-alig szorítja meg a tárcsát, gyakorlatilag nincs fékhatás a hátsó kerekeken. Mi lehet az oka, milyen állítási lehetőségek lehetnek még rajta?

A választ előre is köszönöm.

mazda-auto.hu | 2010-08-06 10:42 Zsoltimacko részére

Sajnos elektronikus alkatrészek esetében az előjel nélküli meghibásodás előfordulhat
Első körben a távirányítót kell szétszedni, ha ott minden rendben, akkor a vevőegység környékén lehet a baj az autóban.

Zsoltimacko | 2010-08-06 10:13

Tisztelt Mazda-autó!

A 2003-as 323-as mazdám távirányítója (gyári) egyik pillanatról a másikra nem csinál semmit. Bezártam vele az autót, bementem egy üzletbe, de 10 perc múlva már nem csinált semmit. Nem ejtettem le a kulcsot, és az elemet is kicseréltem már de semmi! Mi lehet a gond?
Válaszukat előre is köszönöm!

mazda-auto.hu | 2010-08-04 10:02 premacy részére

Az új 198800,-Ft. Nincs javító készlet.

premacy | 2010-08-03 20:08

Üdv!

Érdeklődnék, hogy 2.0 ditd motorhoz vákumszivattyú mennyibe kerülne. Bontott is jó ha használható. Utángyártottat vagy javítókészletet nem találtam sehol. Elképzelhető hogy nincs is? Köszi a segítséget.

mazda-auto.hu | 2010-08-02 08:35 Balázs részére

A két "tetősínen" van összesen 4 darab eltolható kis fedél, ezek alatt vannak a "fix pontok".

mazda-auto.hu | 2010-08-02 08:16 sance részére

283 mm az átmérő.

mazda-auto.hu | 2010-08-02 08:09 czigler.peter részére

0w-30, 5w-30, 0w-40, 5w-40, esetleg 10w-30, 10w-40.

czigler.peter | 2010-07-31 23:02

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy egy 1993-as 626-os 2.0 16 szelepes benzines mazdába milyen motorolaj való? köszi előre is

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Jaguar XJ-13 1964

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm

Tengelytávolság: 2438 mm

Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban

Szelepek száma: 24

Furat/löket: 87 / 70 mm

Sűrítési viszony: 10,4:1  
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Lökettérfogat (cm3):     4994    
Szelepvezérlés típusa:   DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min):     523/ 6300

Sebességfokozatok száma: 5 

Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat

Végsebesség: 274 km/h

Mindössze 1 darab példány készült.

Több autó