2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Balázs | 2010-07-31 21:43

Tisztelt Szakértő!
Egy 2006-os Mazda 3 -om van, még a modellfrissítés előtti. Tetőcsomagtartót szeretnék hozzá venni és azt akarom tudni, hogy fixpontos-e a kocsim, vagy sem. Miből látom ezt? Válaszát előre is köszönöm!

sance | 2010-07-31 08:14

Hello!!!
Mazda 6,2003-as diesel 136le.Elsö féktárcsa méretekre lenne szükségem.
köszönöm

mazda-auto.hu | 2010-07-29 08:33 Csabi626 részére

Nem igazán bonyolult, a tömítettségre kell figyelni összeszereléskor, illetve lassan kell hűtővízzel feltölteni, hogy ne legyen levegős a rendszer.

Csabi626 | 2010-07-28 23:08

Tisztelt Szakértő!

93-as, 626/v6-osnál termosztátot akarok cserélni, az lenne a kérdésem, hogy mennyire bonyolult, van e valami speciális dolog amire külön oda kell figyelni, pl. illesztések, alkatrészek felcserélhetősége, tömítések, stb..
Ha nem túl bonyolult művelet, akkor emiatt nem vinném szakszervízbe.

mazda-auto.hu | 2010-07-20 15:20 kvarta részére

Viszonylag kevés dízel Mazda2 fut útjainkon, így ebből kifolyólag sincsenek bevált "sémák" erre a problémára. Könnyen lehet, hogy a nyomásszabályzással van probléma, de elsősorban egy hibakód olvasás után lehet okosabbat mondani.

kvarta | 2010-07-20 14:23

2004-es gyártmányú diesel mazda 2-es ( 50LE, 1399ccm ). A problémánk az autóval, hogy csak nagy melegben nem indul, az autó leállítása után, miután mentünk vele néhány km-ert. Voltunk szervizben, ahol azt mondták, hogy az üzemanyagnyomással van valami gond,de konkrétan nem tudták megmondani, hogy mi okozza, vagy mit kéne cserélni rajta. Érdeklődnék, hogy tudnának-e segíteni, hogy mi lehet a baja konkrétan.

mazda-auto.hu | 2010-07-13 10:42 ezsolt82 részére

Kb. 39000,-Ft (árfolyamfüggő) a pendrive-ot fogadni képes USB-s adapter az autódhoz. Ez a gyári CD tár csatlakozónak nevezett (de nem az)helyen csatlakozik.

ezsolt82 | 2010-07-12 12:22

Sziasztok!
a kérdésem egy 2004es mazda 6 cd te autóval lenne kapcsolatos. gyárilag nincs benne cd váltó, és az érdekelne hogy ettől függetlenül lehet-e a rádión csatlakozója a cd-váltónak és ha igen hol. azért lenne jó tudnom, mert szeretnék egy virtuális cd-tárat venni (pendrive-ról hallgatni a zenéket) de ha nincs cdtár csatlakozó a rádión akkor tárgytalan, illetve ha a fél autót ki kell belezni hogy hozzáférjek a csatlakozóhoz akkor is.
előre is köszi a válaszokat.

sasa76 | 2010-07-12 12:06 mazda-auto.hu részére

Megnézhettem a vizsgálati papírt és semmi hiba nem volt rajta! De viszont én akkor is érzem hogy valami nincs rendben.

mazda-auto.hu | 2010-07-12 10:47 sasa76 részére

Próba, hibakód olvasás, átnézés szükséges. A távolból sajnos nem tudok jobb választ írni.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó