2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Mazda 3 Sport 2.0i
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










Balázs | 2010-07-31 21:43
Tisztelt Szakértő!
Egy 2006-os Mazda 3 -om van, még a modellfrissítés előtti. Tetőcsomagtartót szeretnék hozzá venni és azt akarom tudni, hogy fixpontos-e a kocsim, vagy sem. Miből látom ezt? Válaszát előre is köszönöm!
sance | 2010-07-31 08:14
Hello!!!
Mazda 6,2003-as diesel 136le.Elsö féktárcsa méretekre lenne szükségem.
köszönöm
mazda-auto.hu | 2010-07-29 08:33 Csabi626 részére
Nem igazán bonyolult, a tömítettségre kell figyelni összeszereléskor, illetve lassan kell hűtővízzel feltölteni, hogy ne legyen levegős a rendszer.
Csabi626 | 2010-07-28 23:08
Tisztelt Szakértő!
93-as, 626/v6-osnál termosztátot akarok cserélni, az lenne a kérdésem, hogy mennyire bonyolult, van e valami speciális dolog amire külön oda kell figyelni, pl. illesztések, alkatrészek felcserélhetősége, tömítések, stb..
Ha nem túl bonyolult művelet, akkor emiatt nem vinném szakszervízbe.
mazda-auto.hu | 2010-07-20 15:20 kvarta részére
Viszonylag kevés dízel Mazda2 fut útjainkon, így ebből kifolyólag sincsenek bevált "sémák" erre a problémára. Könnyen lehet, hogy a nyomásszabályzással van probléma, de elsősorban egy hibakód olvasás után lehet okosabbat mondani.
kvarta | 2010-07-20 14:23
2004-es gyártmányú diesel mazda 2-es ( 50LE, 1399ccm ). A problémánk az autóval, hogy csak nagy melegben nem indul, az autó leállítása után, miután mentünk vele néhány km-ert. Voltunk szervizben, ahol azt mondták, hogy az üzemanyagnyomással van valami gond,de konkrétan nem tudták megmondani, hogy mi okozza, vagy mit kéne cserélni rajta. Érdeklődnék, hogy tudnának-e segíteni, hogy mi lehet a baja konkrétan.
mazda-auto.hu | 2010-07-13 10:42 ezsolt82 részére
Kb. 39000,-Ft (árfolyamfüggő) a pendrive-ot fogadni képes USB-s adapter az autódhoz. Ez a gyári CD tár csatlakozónak nevezett (de nem az)helyen csatlakozik.
ezsolt82 | 2010-07-12 12:22
Sziasztok!
a kérdésem egy 2004es mazda 6 cd te autóval lenne kapcsolatos. gyárilag nincs benne cd váltó, és az érdekelne hogy ettől függetlenül lehet-e a rádión csatlakozója a cd-váltónak és ha igen hol. azért lenne jó tudnom, mert szeretnék egy virtuális cd-tárat venni (pendrive-ról hallgatni a zenéket) de ha nincs cdtár csatlakozó a rádión akkor tárgytalan, illetve ha a fél autót ki kell belezni hogy hozzáférjek a csatlakozóhoz akkor is.
előre is köszi a válaszokat.
sasa76 | 2010-07-12 12:06 mazda-auto.hu részére
Megnézhettem a vizsgálati papírt és semmi hiba nem volt rajta! De viszont én akkor is érzem hogy valami nincs rendben.
mazda-auto.hu | 2010-07-12 10:47 sasa76 részére
Próba, hibakód olvasás, átnézés szükséges. A távolból sajnos nem tudok jobb választ írni.