2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Mazda RX-8 motor probléma megelőzés II.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2007-01-04 08:08
Oszi- Egyre több a panasz a témában. Thor - Valószínûleg más márkák egyes típusaihoz is jó. tibi100 - a Használt Mazda/Mazda323 fórumunkban válaszolunk.
Thor65 | 2007-01-03 18:23
Köszönöm a segítséget, így fogok tenni! Arra lennék még kíváncsi, hogy más autómárkákhoz is passzol az antenna-tag, vagy csak Mazdás "barátaimtól" kell rettegnem a jövõben? Mégegyszer, köszi!
tibi100 | 2007-01-03 17:52
2003 323F Bj 1.6 i ZM motorkódú mazdám van.
A garancia lejártát követõ napokban sárgán világít a motor ell. lámpa(nem mindig). Zöld kártyán hibakód: kopogás érzékelõ. ! Hol találom, nem-e az érintkezéssel van baj ? A szervíz szerint elég húzós az ára.
Olvasom a neten Népítélet totálkár hogy ez típushiba. IGAZ lehet ez egy MAZDÁNÁL ? a 88-as 626 GD 2.0 i 16 V 260000 km-nél csak benzint kért, természetesen a megfelelõ karbantartásokkal. Hogy van ez ? Most kellett cserélnem a bal hátsõ kerék szenzort (szakadt volt) Nem ehhez szoktam a mazdával. A szervízben nem feltétlen bízva (1 fõ fél óra alatt megcsinálta a szervízet, 2,2 óra a számlán.) Az ajtó pántokat már én olajoztam meg, mert nem akartam hogy szétkopjon.
Oszi | 2007-01-03 17:22
tehat akkor folytatodik a mar 4 eve tarto mellebeszeles :(
szerintem ez sokunkat zavarja,gondolom nalatok is van sok erdeklodo ebben a temaban.
mazda-auto.hu | 2007-01-03 16:51
Természetesen csak az érintett karosszériaelemre szûnik meg.
mazda-auto.hu | 2007-01-03 16:50
Mivel az érintett alkatrész mûanyag csak a rá is vonatkozó fényezés garancia szûnik meg.
Alex | 2007-01-03 15:58
Sziasztok
A kérdésem a következõ lenne. Sérült lökhárítót ha nem mazdánál javítattom meg meg (hegesztés fúlyás, plussz rács kb 10-15 cm-es darabon, rendszámtábla alatt) a kocsi garanciáját ez mennyiben befolyásolja? Mazda3 5ajtó 2005
mazda-auto.hu | 2007-01-03 15:07
Igen, náluk is van olcsón antenna. A navigációval kapcsolatban az igérgetésen kívül nincs konkrét információ. Most, hogy már keletrõl is van uniós szomszédunk, talán egy újabb lökést kap az ügy.? De lehet, hogy majd csak az új Hatos hozza meg a változást 2008-ban? Gyanúnk szerint az ügy szálai Japánig vezetnek, így pedig nem lehet egyszerû a Navteq érdekérvényesítése sem.
Oszi | 2007-01-03 13:32
Magyarorszag navigacios terkeprol meg hivatalosan nem tudtok semmit???
Nem tudnatok utanna erdeklodni???
Oszi | 2007-01-03 13:31
nem reklamnak szanom,de a homm..ta-ban kb 1500Ft ert vettem a 6-osomra krom hatasu rovid antennat es az kell hogy mondjam a gyari minoseget megkozelito teljesitmeny nyujt.(pesrzs BP-en ahol altalaban jo a vetel)