2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda3 MPS BL 2009-
Ajtók száma: 5
Ülések száma: 5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm
Tengelytávolság: 2640 mm
Hasmagasság: 145 mm
Saját tömeg: 1460 kg
Légellenállási együttható: 0,32 cw
Hengerelrendezés: soros
Turbófeltöltő.
Hengerszám: 4
Motorbeépítés: elöl, keresztben
Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.
Sebességfokozatok száma: 6
Lökettérfogat (cm3): 2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94
Sűrítési viszony: 9,5:1
Hengerenkénti szelepszám: 4
Szelepvezérlés típusa: változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 380/3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.
Végsebesség: 250 km/h
Több autó










ronti | 2016-06-26 10:08
Tisztelt szakértő!
Vásároltam egy 2007 mazda 5-ös autót 143 hp dizel motorral.238000km van benne.Cseréltünk vezérlést,szürőket,olajat meg amit ilyenkor szoktak.Nulláztuk a szerviz intervalumot.Hiba nincs a tárolóban viszont 2200 fordulatnál meg-meg torpan az autó és erőtlennek érzem.A szerélöm egr szelepre gyanakszik.Mi lehet a baj?Válaszát előre is köszönöm.
Jambika | 2016-06-25 20:10
Kedves Mazda Szakértő! Van egy 2005-ös évjáratú 2000cc -s dízel Mazda Premacy -m. Meghúztam egy kicsit viszont nem találom a színkódot. Meg tudná nekem mondani pontosan hol találom? Egész kicsi a sérülés a műanyag lökhárítón és le szeretném fújni, de nem tudok festéket rendelni színkód nélkül. Válaszát előre is köszönöm.
mazda-auto.hu | 2016-06-24 15:38 gyik87 részére
Sajnos ehhez már nem lehet kezelési kézikönyvet rendelni
mazda-auto.hu | 2016-06-24 15:35 mlink39 részére
Több hiba is lehetséges, hibakódot kellene olvasni
perakne | 2016-06-24 10:50
Kedves Szakértő! Teljesen elvagyok keseredve az autónk miatt.
Márciusban vettünk egy Mazda Premacy 2,0 DITD., 2000. évjáratú. .Két hónap után egyszer
csak a műszerfalon az izzitó lámpa menet közben elkezdett villogni és a motor csattogó hangot addot, és elment belőle az erő. Hibakiolvasásnál adagoló hiba – valami tekercs. Megjavitattuk az adagolót, de az autó azóta sem jó. Az izzitó lámpa most is villog menet közben, a motor fordulatnál csattogni kezd és nincs benne erő. Már több szerelőnél is próbálkoztunk és semmi, senki nem tudja HOGY MI az autó próblémája. Az autó két hónapja használhatatlan. Kérem segitsen ha tud.
Válaszát előre is köszönöm!
gyik87 | 2016-06-21 21:39
Tisztelt mazda-auto.hu!
Egy olyan kérdésem lenne.
Hogy 2001 Premacy 1.8 benzin magyar használati kézikönyvel tudna nekem szolgálni? Előre is ksözönöm
Szép napot
mlink39 | 2016-06-15 10:14
Üdvözlöm! Olyan kérdésem lenne, hogy a 2001-es mazda Premacymnál indulás után menet közben villogni kezdett az izzítást jelző lámpa. Ön szerint mi okozhatja? Segítségét előre is köszönöm!
mazda-auto.hu | 2016-06-14 13:34 Zsolt0330 részére
Gyárilag nincs hozzá “megoldás”, de egy műszerész lehet, hogy tud segíteni
mazda-auto.hu | 2016-06-14 13:23 sultanka részére
A hibát eltárolta, tehát hibakódot kellene olvasni először
facagabor | 2016-06-12 15:15
Tisztelt Szakértő!
Tanácsot szeretnék kérni. Mazda 2 2008 évjáratú autónál inditás után ha rögtön elindulok sokszor hallok szelep hangot kb 10-20 másodpercig gyorsitás alatt. Eddig 5w-30 as olajat használtam. Átáljak a 10w40 es re? Vagy esetleg van más megoldás? És még egy kérdés üzemanyag szűrőt mennyi idő után kell cserélni? Köszönettel Facagabor