2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Áldott Karácsonyt, Boldog Új Évet!
Jön az E10
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2016-07-26 13:49 mrkopasz1980 részére
A száron nincs tömítés ( FORD,PSA, FIAT ), a résolajcső tömítéseket viszont ki kell cserélni, 5 db kell, 2709.- Ft / db. A résolaj szükséges dolog, mivel hűti az injektort. Amikor azonban visszaáramló mennyiség megnő, akkor gyakorlatilag a rail nyomás egyszerűen elszökik, és a visszafolyóágon az üzemanyagtankba kerül. A rendszerben az injektorok sorba vannak kötve. Ha egynél elszökik a nyomás akkor a többihez sem jut el, a motor működésképtelenné válik.
mazda-auto.hu | 2016-07-26 13:37 mada3 részére
Filep Diesel Székesfehérváron, ők profik az adagolóban
mazda-auto.hu | 2016-07-26 13:34 spityu1 részére
Nem szabadna füstölnie a DPF szűrő miatt !A befecskendezőket kellene bevizsgáltatni és az intercoolert ellenőrizni. Az alátét cseréjekor cserélték a résolajcső tömítéseit is ?
mazda-auto.hu | 2016-07-26 13:29 fkatona részére
Nem érintett az autó a kampányban, a km óra állása valósnak tűnik
mada3 | 2016-07-16 10:52
Tisztelt Szakértő. Abban szeretnék segitséget kérni? 2001-es mazda 323 2.0ditd 90le autom adagolóját hol javitják az országban? előre is köszönöm!
mrkopasz1980 | 2016-07-15 20:57
Tisztelt Szakértő!
2007-es dízel 2.0 143Le Mazda6-om van. Denso injektorom van. Kiszedni nem volt gond, kitakarította egy szaki és be is mérte. Cserélem a nagy nyomású oldalon a tömítő gyűrűket, az injektor gyűrűit a szelep dekniben és a tűzkarikát (remek szabadidős elfoglaltság). Viszont az injektor szárán nem találtam tömítést. Más típusoknál láttam már. Lehetséges, hogy nem is kell hogy legyen? Elég a tűzkarika? Bemarás van, de abban csak koszt találtam amikor ki vettem.
Másik kérdésem az volna, hogy injektor beméréskor mit jelent az, hogy a résolaj visszavezetés értéke nem jó? Nekem egynél túl magas.
Válaszát előre is köszönöm!
samatagrav | 2016-07-13 11:15
Kedves Szakértő(k)!
Érdeklődnék, hogy a JMZGH14D601201195 alvázszámú 2008-as 6-os előéletéről mit lehet tudni. 2hónapja vettem, most van benne 169e km. Esetleg valami csalafintaság feltűnik-e a szervízelőéletében...
Valamint érdeklődnék, hogy a 140 lóerős 2.0l-es dízel blokkok hidrotőkések-e.
Köszönöm
ElGabo | 2016-07-10 08:30
Szia!
Tegnap vettem egy 2003-as Premacy-t 2.0 dieselt. Minden jó benne, annyi nem tetszik hogy amikor kapcsol a klíma eléggé meginog a fordulatszám. amikor bekapcsol akkor egy kicsit esik le, amikor lekapcsol akkor viszont eléggé. Esetleg valami ötletet tudnátok adni hogy mi lehet?
Elöre is köszönöm
fkatona | 2016-07-09 17:51
Kedves Szakértő!
Hallottam, hogy volt visszahívás légzsák miatt. Érdeklődöm, hogy az én mazdám érintett e benne. Illetve az is érdekelne valós e a kilóméter számláló állása, ami jelenleg 203000. JMZGY198271440639
nagya | 2016-07-05 20:02
Kedves szakértő(k)!
Vásárolni szeretnék egy Mazda 6-os gépjárművet , amely az óra állása szerint 166000 km-t futott. Valós ez? (Az utolsó szervíz a szervízkönyv szerint 150e km körül volt – pontosan nem emlékszem.)
Alvázszám: JMZGY193231124130
Előre is köszönöm!