2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Áldott Karácsonyt, Boldog Új Évet!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2016-09-21 14:58 Edifice részére
A kezelési könyvben 7 dl / 1000km van leírva, de ez nagy mértékben függ az üzemeltetés körülményeitől, ami nem ismert. Viszonylag kevés olaj van benne, ezért sűrűbben kell figyelni a szintet és ha csak egyszer is a minimum alatt van a szint, onnantól kezdve biztosan többet kell utántölteni. Javasoljuk a tulajdonosoknak a 15000 km-kénti olajcserét. Ez egy német autó, szerepel a DSR-ben és járt is szervizbe. Ennél többet csak a tényleges tualjdonosnak adhatunk ki.
Csabi626 | 2016-09-20 21:25
Tisztelt Szakértő!
A 2016-08-29 23:30 -kor leírt jelenség után kicseréltem a hőérzékelőt, amitől a hiba megszűnt.
Most viszont előfordul, hogy folyamatos országúti haladás közben időnként 1-1 rövid időpillanatra bekapcsol a ventillátor, amit leginkább abból lehet észrevenni, hogy “megrántja” a feszültséget.
Ennek mi lehet az oka?
Edifice | 2016-09-19 19:08
Tisztelt Szakértő!
Egy szervíz előélettel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni, illetve információt a 2.3-as 166 lóerős motor egykori gyári és a mostani, esetemben 145e km-nél megengedett olajfogysztásáról.
Alvázszáma: JMZGY193671469341
Köszönöm szépen!
mazda-auto.hu | 2016-09-16 15:09 tokmány részére
A nyomásszabályzó szelepeket kellene ellenőrizni és amennyiben EURO4-es, akkor az üzemanyag adalékot is ellenőrizni kellene
tokmány | 2016-09-15 09:10
Tisztelt Szakértő!
Van egy 2006-os Mazda 3 1,6 CD autóm,és olyan probléma jelentkezett,hogy menet közben alacsony fordulaton ha kinyomom a kuplungot néha leáll. Ujra inditok beindul,és kettes,hármas fokozatban rángat,de nem mindig..Magasabb fordulaton megy rendesen. A szerelőmmel üzemanyagszűrőre gyanakodtunk,kicseréltük,de a probléma nem szünt meg.
Kérem segítségét,válaszát előre is köszönöm! Jani
denox | 2016-09-12 16:07 mazda-auto.hu2 részére
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát!
mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 16:01 denox részére
Nincs semillyen bejegyzése, garanciális javítása se volt. Csak annyit látni, hogy Németországban helyezték forgalomba 2002.12.18-án.
denox | 2016-09-12 15:02
Tisztelt Szakértő!
Érdeklődnék, egy német piacos 2002-es Mazda MX-5 NBFL típusú autóval kapcsolatban, hogy van-e elektronikusan is vezetve a szervizkönyve és hogy a 117.000km futásteljesítmény mennyire reális.
Alvázszáma: JMZNB186220232334
Előre is köszönöm!
mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 09:51 Petya007 részére
Igen, az önöndítóval kellene kezdeni.
mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 09:50 samatagrav részére
- Mindenképpen szakszervízben kell megnézetni a kormányművet!
- a porlasztó hibájára utal.
- a kormánymű átvizsgálása szükséges.