2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2017-01-10 11:28 Gregi részére
A vezérlés láncos, nincs benne kettőstömegű lendkerék. Ha rövid utakon van használva, és főleg városban, akkor érdemes lecserélni, ha hosszú utakon, és sokat megy az autó, akkor nem. Ajánlani viszont inkább a 2,0 benzinest ajánlanánk a 2,3 helyett.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-10 11:23 Jecsy részére
Ha a cikkszámok megegyeznek, akkor biztos azonosak.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-10 11:21 vectralino részére
Hivatalosan bőven a normán belül van a afogyasztás, de nem jellemző. Ha hosszabb állás után az indításnál fehéren füstöl rövid ideig, majd megszűnik a füstölés, valószínű a szelepszárszimeringeket kellene cserélni, ha nem lehet letapadt gyűrű, vagy elfáradt szimering stb. Az 5W-30-as olaj az elsődlegesen ajánlott, de nem árt az 5W-40 -es sem. A Xadó olaja kifejezetten jó ilyen esetben, de akkor ajánlott egy Xado 1 Stage revitalizálót is beletenni.
A kuplung akkor szokott keményedni, ha csereérett.
A gyárilag előírt fagylló az FL22.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-10 11:07 Ladis részére
Amit mi is használunk zöldet, az aluminiumbarát.
Gregi | 2017-01-10 07:35
Tisztelt Mazda auto es forum tarsak!
Egy olyan kerdessel fordulnek feletek, hogy talaltam egy mazda6 2006 os 2.3 as szivo benzinest. A vasarlas elott szeretnek par dolgot megtudni az autorol.
A vezerles tipusa lancos vagy szijas, van e benne kettos tomegu, megbizhatobb mint egy diesel es olcsobb e a szervizelese, meg vegso soron, hogy jobban jarok e ha lecserelem ra a jelenlegi 143 lovas faceliftes diselesem?
Valaszukat elore is koszonom.
Jecsy | 2017-01-04 20:58
Üdv.
Mégegy kérdésem volna. A 2.0 GG(talán az 141Le) benzinmotorban a vezéműlánc szett megegyezik a GH modell lf17 motorkódú 147 lovas 2.0 motorban lévővel? Maga a lánc tuti hogy igen, de a kiegészítő dolgok is? Néztem a robbantott ábrás programban, ott mindkettőre ugyanazokat a cikkszámokat hozza a régebbi és az ujabb típusra is. Köszönöm a választ
vectralino | 2017-01-04 20:20
Tisztelt Mazda -autó!
Vettem egy 2005-ös 1.8-as 6-ost,leinformált 99000km-el.Vásárlás után megejtettem a kötelező szervizelést (olaj,szűrők ,gyertya stb) Először Castrol 10w-40-est raktam bele (megszokásból,előtte nissan primérám volt abba az kellett) észrevettem,hogy csipegeti 3000km /0.5liter. Később rájöttem,hogy ebbe 5w-30-as olaj való, lecseréltem Mobil 1 5w-30 ESP Formulára ebből 2000km /0.5 litert evett. Nem füstöl,pöccre indul,szépen csendesen jár,dinamikusan megy.Ekkora mértékű olajfogyasztás mekkora probléma? Kell-e vele foglalkozni vagy csak töltsek utánna és had menjen? Esetleg használhatok-e 5w-40-es olajat,pl Xado atomik 5w-40 SM/CF-et? A kuplungja elég kemény ez normális-e (nem csúszik) Milyen fagyálló való ezekbe a motorokba ? Válaszát előre is köszönöm.
Toma | 2017-01-04 15:35
Üdv!
Kérdésem lenne,több is :)
Egy 2011es 6os mazdát szeretnék behozni németországból,lehetőleg full extrásat,a 2,2es 179lovas kivitelt.Mikre kell odafigyelnem,illetve milyen bajai lehetnek ennek a kocsinak(viszek segítséget,mert még sose vezettem dízelt csak benzinest)?
Ajánljátok e egyátalán ezt a típust – én rosszat nem hallottam róla,kivéve hogy iszonyat rohadós a kasztnija(a régebbi modellt(2001) több ismerős szidja)
Előre is köszönöm a választ.
Ladis | 2017-01-04 07:56
Köszönöm válaszát.Számomra a postázás körülményes lenne mert én Franciaországban élek jelenleg.Megpróbálok FL22-ot keresni ha nem találnék akkor már előre bekevert zöld szinű azt hiszem -35 fok jó lesz?Esetleg kell figyelnem olyasmit hogy aluminium barát legyen vagy mit tarttalmazzon?Köszönöm előre is a válaszát
Jecsy | 2017-01-03 20:54
Köszönöm szépen!