2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










INDYGO | 2017-01-23 17:55
Tisztelt Mazda-autó !
Most olvastam a 6-os fórumon, hogy azokban nincs kartellgáz szűrő. Akkor az MPV-ben sincs?
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 15:52 kovi2 részére
Nincs benne szűrő.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 15:48 Mazda_Gergo részére
A nullázás miatt vilog, és egy idő után lekorlátozza a motort.
Nincs tapasztalatunk a “házi” nullázásról, mert azt mi automatikusan csináljuk a Mazda műszerrel az olajcserés szervizeknél, és fizetni se kell érte az Ügyfélnek.
kovi2 | 2017-01-23 15:31
Tisztelt Mazda-Auto!
Érdeklődnék 2003-as mazda 6 diesel kartergázszűrője ,hol található!Kell e félni a tömődésétől, és tisztítható e ,vagy újjat kell rakni a helyébe?Mert olvastam hogy ennek a hibának következménye lehet a turbó idő előtti meghibásodása.
Előre is köszönöm válaszát!
Mazda_Gergo | 2017-01-23 15:24
Tisztelt Mazda-Auto!
A következő szituációban szeretnék tanácsot/segítséget kérni. Az autóm egy 2006-os évjáratú Mazda 6 2.0 105 KW-os diesel motorral szerelve. Egy hónapja van a tulajdonomban, vásárlás után olajcsere megtörtént (dpf-szerviz ciklus nullázás nélkül). Az autó azóta 2800 km- futott, semmilyen probléma nem jelentkezett. Ma reggel elkezdett villogni a dpf lámpa. Ez elvileg azt jelenti, hogy azonnal márkaszervizbe kell vinni az autót, mert eltömődött a dpf szűrő, a rendszer nem tudja regenerálni stb... Az autón nem tapasztalható sem teljesítménycsökkenés, sem fogyasztásnövekedés, sem pedig a motorolajszint növekedése. Kérdéseim a következők lennének:
Lehetséges-e, hogy a villogó dpf lámpa a soronkövetkező szervizre/olajcserére figyelmeztet (mivel nem lett nullázva a számláló) és nincs semmilyen egyéb probléma?
A dpf és a szerviz ciklus figyelmeztetés megegyezik ezeknél az autóknál?
Mi a véleménye a „házi” dpf számláló nullázásról (természetesen saját felelőssége)? Több video is található a témában a video megosztó oldalakon.
Válaszát előre is köszönöm!
aranymives | 2017-01-23 14:43
Értem, köszönöm szépen a segítséget.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 14:39 aranymives részére
Ez már hasonló, de ez a 2,2 motoré. Mégegyszer azt javaslom, hogy mielőtt bármit cserélne, először győzödjön meg, hogy valóban ez a hiba vagy sem.
aranymives | 2017-01-23 14:02
Hú most lettem ideges. A 0360 végüt gondoltam ,hogy nem jó,de az van benne. Ezért rendeltem a 0460- as végüt, aminek még vagy 10 fajta cikkszáma van. Gondolom cikkszámot nem adnak meg ami érthetö ,de ha még egyet megnéznének nekem nagyon megköszöném.110 a vége
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 12:56 aranymives részére
Nem mindegy, az alkatrészes kollégám szerint valószínűleg egyik sem ehhez való, nálunk nem ezen a számon vannak nyilvántartva, de az utolsó három karakternek akkor is egyeznie kellene, és az sem egyezik.
aranymives | 2017-01-23 12:02
Még egy kérdés az RF7j motorhoz a 294200-0460,vagy a 294200-0360-os számú Denso hozamszabályzó szelep való, vagy mindegy?