2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Jaguar XJ-13 1964
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm
Tengelytávolság: 2438 mm
Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 87 / 70 mm
Sűrítési viszony: 10,4:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Lökettérfogat (cm3): 4994
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min): 523/ 6300
Sebességfokozatok száma: 5
Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat
Végsebesség: 274 km/h
Mindössze 1 darab példány készült.
Több autó










aranymives | 2017-01-23 11:55
Hát ott mondták ,hogy kell. :(
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 11:21 aranymives részére
Nem kell tanítani, de lehet, hogy jobban járna ha Mazda szervizbe vinné, mert ezek alapján abban se lennék biztos, hogy az a baja.
aranymives | 2017-01-23 11:02
Tisztelt Szakértö!
Érdeklödni szeretnék, hogy ha egy 2007-es 2literes diesel Mazda6-osban csrélnek hozamszabályzó szelepet ,akkor azt kell tanítani géppel ,avagy sem. Azért kérdezem , mert két szerelö mást mond.
Válaszát elöre is köszönöm.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 09:57 Tomm12 részére
Csak a vezérlőegység más, ezért csereszabatos a motor.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 09:55 fingertips részére
Hiába sorolnánk fel befecskendezőnként az értékeket, az önmagában semmit nem mondana. Ezt a gyári műszerrel lehet megnézni, aki rendelkezik ilyen műszerrel, az tudja az értékeket is.
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 09:53 dani001 részére
Főleg városi használatra, vagy rövidebb utakra, mindenképpen a benzinest ajánljuk, de egyébként a dízelesekkel sincs különösebben gond. A dízel üzembentartása költségesebb. (kettőstömegű lendkerék, vezérlés szíjas, stb.)
mazda-auto.hu2 | 2017-01-23 09:49 Habarics89 részére
A Mazda honlapján ezen az oldalon, az alvázszám alapján,
http://www.mazda.hu/szervizinformaciok/termekismertetk-es-kezelesi-kezikonyvek/
minden lényeges információ elérhető a videókon.
Morzsi007 | 2017-01-23 09:35 dani001 részére
Szia Dani001!
Én benzinest vennék a helyedbe, nem dízelt. Benzinesek megbízhatóbbak és gondolom nem szeretnél sokat költeni a kocsira. 1.8-assal nem mentem még, a dízelben dupla akkor nyomaték van, ezért érezted, hogy sokkal jobban megy. A benzines is tud menni, de azokat kicsit pörgetni kell, szóval 3000 felett kezd el húzni, ellenben a gázolajas már kb 2000-nél leadja a maxot. Sokan ezért hiszik azt, hogy sokkal jobban megy a dízel. Nekem 2.5-ös benzines 6-osom van. Mikor megvettem kipróbálta egy ismerősöm akinek dízele autója van és azt mondta, jól megy, de egy dízel azért jobban megy. Érzésre lehet, mivel elváltogatta 3500-nál, a benzines onnan kezd megindulni. A dízel gyorsan leadja a maxot rövid ideig, a benzines lineárisan gyorsul. Azt javaslom, ha benzinest próbálsz, kicsit pörgesd meg a motort:-)
Habarics89 | 2017-01-22 19:42
Udv. Segitseget szeretnek kerni tegnap vasaroltam egy mazda 6ost 2013as dizel. Van benne I-stop es E -loop de sztem nem kapcsol be hogy kell bekapcsolni? Koszonom elore is
dani001 | 2017-01-22 19:42
Kedves Fórumozók!
Mazda 6-ot (2002-2007) szeretnék venni benzinest, kombiba. Na most a piacon a mazda 6-osok 90%-a dízeles ahogy látom. 1.8 TE motorral szerelt mazda6-osakkal szemezgetek, konkrétan sajnos csak 4-5 darabot találtam egymillióig (ennyi pénzem van rá). Már voltam két kereskedésben és kipróbáltam egy 1.8-as benzinest és egy 2.0 dízelest. A dízeles sokkal jobban ment. Na most nekem soha életemben nem volt még dízeles autóm és félek is tőlük. Egy kis megerősítést vagy segítséget szeretnék kérni, hogy jók a mazda6-ok dízeles motorral, vagy nagy a meghibásodás a motorjukba gondolok itt turbóra, porlasztóra, szívószelepre miegymásra? Mire kell figyelni vásárlásnál?
A segítséget előre is köszönöm!
Dániel