2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Nem lesz új Mazda5.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










kovi2 | 2016-09-28 12:38
Tisztelt Szakértők!
Segítséget szertnék kérni 2003 mazda6 külső visszapillantójával kapcsolatban.
1.A tükörlap fűtésének mennyi az ellenállás értéke , mert nem nagyon fűt?
2.Magát a tükör lapot hogyan kell kipattintani a helyéről ha esetleg cserére szorúl?Nem szertném öszze karcolni tördelni.
Előre is köszönöm a segítséget!Szép napot!
Tompyka77 | 2016-09-27 20:06 lehozsoci részére
Szia! Így már kicsit érthetőbb lett, nagyon köszönöm! Mindemellett konkrétan nem tudom a hibakódot, viszont a napokban egy fiatal lengyel srác felajánlotta a segítségét itt a parkolóban. Először lehúzott egy kis csövet a légszűrő nagy csövéről, aztán kinyitotta a légszűrő házat, amitől kicsit jobban felvette a fordulatot a motor hirtelen gázadásnál! Meglepő volt neki, hogy vadonatúj a légszűrő, de most volt olajcserén a kocsi, azóta kb. 1500 km-t ment! Ezért nem is hiszem, hogy kevés lenne benne az olaj, viszont igazad lehet a levegőmennyiségmérővel kapcsolatban! De akkor miért van az, hogy három különböző diagnosztika ugyanazt a vezérműtengely érzékelőt dobta ki hibaként? Minden eddigi infódat köszönöm és ha van még, kérlek ne tartsd magadban, írd le itt! Előre is köszönöm, üdvözlettel Tamás
lehozsoci | 2016-09-27 12:05 Tompyka77 részére
Hello Tompyka77
Bocsi a rövidítésekért...Szóval inkább a lehetséges okokat említem. Hibás MAF érzékelő jel MASS AIR FLOW METER magyarul légmennyiségmérő. Kritikusan alacsony olajszint ugyanis a vezérműtengely jeladó a szívó oldalon van ahol a hidraulikusan állító vezérműtengely van. Meg kellene mérni a jeladó értékét a PCM- POWER TRAIN CONTROL MODUL hajtáslánc vezérlő egység csatlakozónál oszcilloszkóppal...Jó volna tudni hogy mi a hibakód, több különböző hibakód is lehet az adott érzékelőre...sok sok kérdés...Javaslom egy szakszervíz megkeresését…
Üdv
Zsocibá
lehozsoci | 2016-09-27 11:54 robeg32 részére
Hello
Ha EPS nélkül jön akkor egy síma csere. A kormányszög érzékelőt viszont configurálni kell de ez nem egy nagy hókusz pókusz...Gyújtás bekapcsolva, kormány kifordítva full jobbra majd full balra, gyujtás levesz és vissza és kész...
BobbyEwing | 2016-09-26 23:24
Tisztelt Mazda Autó és Fórum tagok!
Autóm 2004es 2.0 dízel 6os. A problémám hogy a járműnek meleg motornál, üresben, alapjáraton, például piros lámpánál állva ingadozik az alapjárata. Ügy hogy pár másodpercre leesik, majd visszaáll, aztán néhány mp után ismét leesik, majd megint visszaáll, és ezt szokta csinálni. De nem mindig, mikor milyen “kedve” van. Mi okozhatja ezt, mi lehet a hiba? Az EGR szelep hibája okozhatja, mert elvileg nem működik megfelelően az EGR szelep, de más hibajelenséget nem tapasztalok. Köszönöm a segítséget.
Üdv
robeg32 | 2016-09-26 16:18 lehozsoci részére
HA EPS modul nélkül jön mär pedug ugy néz ki hogy anélkül tudok hasznältati venni akkor ebben az esetben sem kell a régi modult felprogramozni még 1x?
Tompyka77 | 2016-09-24 14:01 lehozsoci részére
Szia! Sajnos még nagyon kezdő vagyok a témában, és autószerelő sem vagyok, ezért az általad leírt rövidítések sem mondanak nekem semmit. Ha leírnád nekem, hogy mik ezek, talán segítene! Előre is köszönöm, üdvözlettel Tamás
lehozsoci | 2016-09-24 13:08 Tompyka77 részére
Hali!
Meg kellene tudni hogy a MAF sensor gyujtás alatt mekkora feszültséget lát a PCM a MMDS-el...olyan 0,67 volt feszültséget kell látni...a legjobb volna ha a PCM csatlakozásánál is mérne lenne a feszültség aminek ugyanakkorának kellene lenni...Én itt kezdenék…
Üdv
Zsocibá
lehozsoci | 2016-09-24 13:01 robeg32 részére
Ha az alábbi jelenségeket produkál a hiba akkor a nyomatékszenzor a hibás. Az FE RX8 asokban még a kormánymű mellé építették a szenzort...nem elég bölcsen a GH szériába már belülre...A kormánymű csere kell, nem tudom biztosan hogy a EPS modul-ar jön e ami rá van építve. ha igen akkor még konfigurálni is kell…
Üdv
Zsocibá
Tompyka77 | 2016-09-23 20:33
Sziasztok! Mazda6 kombim van 2003-as, 2.3 benzin, 166 lóerős. Én egy olyan jelenség miatt kérek segítséget, hogy az autó motorfékes lassításnál kicsit rángat, a fordulatszám mérő nullára zuhan és vissza ugrik. A hidegindításnál ugrál a fordulatszám, de 20-25 másodperc után semmi baja! 3 diagnosztika is a vezérműtengely érzékelőt dobta ki, akkor is amikor az ki lett cserélve (ez sajnos csak utángyártott alkatrész), és akkor is, amikor már a főtengely érzékelőt is kicserélték. Ez utóbbi gyári alkatrész! Ha, a legfontosabbat nem írtam le! A motorhiba jelző lámpa világít, plusz gyakran bevillan a kipörgésgátló lámpája is! Ha valaki tud segíteni ebben, nagyon megköszönném!