2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 09:29 kalasz4872 részére
Mi nem tudunk USB-t hozzákötni.
mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 09:28 gabor444 részére
Nem tudunk segíteni, hallani kellene.
mazda-auto.hu2 | 2016-09-12 09:26 henka13 részére
Ha kialszik az immo lámpa a műszerfalon (piros kulcs), akkor valószínűleg megkopott a gyujtáskapcsoló betét.
istrab | 2016-09-12 07:59
Tisztelt Mazda-Auto.
Olyan problémám akadt, hogy egy 130 km autópályás út után a szervó olaj szintje maximumról minimumra csökkent, valamint a szervótartály egyik csövénél jelentős mértékű olajfolyást észleltem.
Érdeklődnék hogy a szervócső cserével megoldható-e a probléma, illetve hogy milyen áron érhető el a cső és mi lenne a gyári száma? (Mazda 6 GG 2003/7 Alvázszám: JMZGG14R241183841.)
Válaszát előre is köszönöm!
dpf_killer | 2016-09-05 21:56 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a választ !
Még egy kérdésem lenne:
Mégegyszer köszönöm , hogy foglakozott a témával.. bár mindez csak akadémiai jelentőségű azthiszem .
mariak | 2016-09-05 20:52 pillerk részére
DPF lampaval lehetnek gondok, ha nem szervizeled rendszeresen. A rugozasa eleg kemeny, nekem defektturo gumikkal olyan, mintha vonattal utanzek, vigyazni kell a rosszabb utakon. Egyebkent jo kis auto, a futomu preciz, amutopalyan imadom es a kombi csomagtartoja egy egesz lakast benyel ha kell. :) Rohadast nem tudom, mert az enyem galvanvazas, ha tudsz, mindenkepp olyat vegyel!
pillerk | 2016-09-05 12:54
Sziasztok kedves Mazdások,
Eddig a Nissan rajongók táborában voltam, de mivel az utolsó még használható modellek is már erősen korrodálnak, ezért most tervezek Mazdára váltani. Mindenképpen a japán vonal mentén szeretnék maradni az eddigi tapasztalataim alapján. Ki is néztem egy Mazda 6 Wagont 2005-2011 évjárat között. Viszont nem tudom milyen típus hibái vannak, mint pl. a rohadás, DPF, EGR hiba, futómű gyengeség, stb.. Eléggé tanácstalan vagyok az évjáratot illetően is. Kérlek segítsetek tanácsokkal. Köszönöm mindenkinek aki érdemben válaszol!
GZoli | 2016-09-05 09:36
Sziasztok,
Sok kombi tulajdonost érint a csomagtér rolló meghibásodása, miszerint nem húzza vissza a tokba a takaró ponyvát a szerkezet. Az új rolló horribilisen drága, de hosszas utánajárás után sikerült egy szakit találnom, aki képes orvosolni a problémát, így újra gyönyörűen működik.
Ha valakit érdekel, szóljatok, örömmel segítek.
Ladis | 2016-09-05 07:50
Tisztelt szakértő.
Nekem 2002-es mazda 6-om van 1.8-as benzines motorral.Olaj csere előtt állok és Castrol olajat szeretnék bele tenni.Az lenne a kérdésem hogy a Castrol termékekből melyik lenne a megfelelő választás nekem.
Válaszát előre is köszönöm.
mariak | 2016-09-05 06:05 selmecik részére
2000 alattit en nem vennek benzinesbe, mert emelkedon allandoan vissza kell majd gangolni. Egyszer volt egy 1,8-as mercim, de soha tobbet.