2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Sport 2.0i
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










realjam | 2016-09-15 13:17 mazda-auto.hu részére
Tisztelt Mazda-auto.hu!
Valamilyen oknál fogva a motorból mint kiderült 2,7 liter olaj hiányzott. Az utolsó olajcsere óta 7000 km-t ment az autó. 5W-30 Castrol Edge olajat töltöttek bele állítólag. Menet közben arra lettem figyelmes, hogy furcsa csattogó hangja van a motornak. Az autószerelő megnézte, majd megállapította, hogy alig van olaj a motorban. A gyertyák, a motor tiszták voltak. Nem találta nyomát annak, hogy a motor enné az olajat, vagy elfolyna. Értetlenül állt az előtt, hogy hova tűnt 2,7 liter olaj. A szelepfedél eltávolítása után a kipufogó oldalon a 8 szelepből hatnál kisebb hézagot észlelt, mely szerinte nagy valószínűséggel a hidrotőkék meghibbásodása miatt van az olaj hiánya miatt. Jobban nem bontotta meg a motort. Jelenleg Ausztriában vagyok az autóval, és szeptember 25én megyek haza. Addig sajnos nem lehet a problémát orvosolni idő szűkében. Több szerelő véleménye szerint lassan alacsony, 2-2500 fodrulaton bevállalhatom a haza utat. Otthon elviszem újra szerelőhöz, aki majd jobban szétszedi és biztosabbat tud monadni.
ali53 | 2016-09-15 07:56
Szerencsétlenül indult a tegnapi nap egy igen alacsony tűzcsapnak köszönhetően. Emiatt szükségem lenne egy 2004-es kombi csomagtérajtóra. Tud-e valaki egy bontottat jó áron? Az enyém 29Y színű. Köszi előre is a segítséget.
bodisa | 2016-09-14 12:37
Tisztelt Mazda Autó!
Van egy 2006-os 2.0 D autóm. Pár napja azonban nem indul el a turbó. A turbó novemberben lett felújítva. Elvileg a turbó üzemképes. Ellenőrizve lett, hogy tengelye nincs besülve, mert a lapátok forognak.
A kérdésem az lenne, hogy mi blokkolhatja a turbó működését? Texa gépen át lehet nézni diagnosztikai szoftverrel, de semmi hibakód nincs az autóban!
Köszönettel:
Bódis András
mazda-auto.hu | 2016-09-14 09:55 realjam részére
4550.- Ft + Áfa / db áron rendelhető, de csak gyári van belőle. A szerelője adja meg a pontos méretet, mert 3,000-3,725mm-ig rendelhető. Eddig még nem cseréltünk, biztos az a baja?
mazda-auto.hu | 2016-09-14 09:44 istrab részére
Rendelhető, ára bruttó 70739.- Ft. Postázás megoldható előre utalás után, szállítási költség kb 2000.- Ft
bandita | 2016-09-14 08:36 mazda-auto.hu2 részére
Még egy kérdésem lenne:
Körülbelül mennyi ideig tartana, illetve mennyibe kerülne ez a két javítás?
köszönettel
bandita
louiking | 2016-09-13 21:09
sziasztok
segítséget kérnék,van egy 2007-es Mazda 6 dízel autom,és nemrég cseréltem akkumlátort,és azóta a sofőr oldali vezérlő panelról nem tudom müködtetni a másik három ablakot,csak a sofőr oldalit,
mindegyik működik a saját gombjával.mi lehet a baja?
várom segítségeteket
Morzsi007 | 2016-09-13 20:35 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a gyors választ. Megnéztem a kézikönyvet A3/A5 minősítésűt ír 5w-30, ezért került bele Sustina, ami A3/B4, de Ön szerint nem jó. Eneos premium hyper multi A5/B5 lett a válsztásom most. Köszi mégegyszer.
bandita | 2016-09-13 17:37 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a válaszokat!
mazda-auto.hu2 | 2016-09-13 16:05 Morzsi007 részére
A 0W-20- as a benzines SKYACTIV motorokba való, ebbe az 5W-30-as kell, csak nem az ami bele lett téve. ENEOS-ból a Sustina az A3/B4-es, és ebbe A5/B5 kell, amit az ENEOS-ból az 5W-30 Premium Hyper Multi tud.
A Castrolból jó az EDGE Professional 0W-30 C3, vagy az EDGE Professional 5W-30 A5