2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm
Tengelytávolság: 2548 mm
Hasmagasság:
Gumiméret elöl: 205/70-15
Gumiméret hátul: 225/70-15
Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm
Sűrítési viszony: 10,25 : 1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt, hosszában
Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok
Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)
Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 6974
Szelepvezérlés típusa:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min): 664/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp
Végsebesség: 290 km/h
Több autó










Luddo | 2016-08-18 17:45
Kedves Mazda Szakértő
Mazda 6 2005 diesel rf5c autóm van
Reggelente néha hidegen picit becsörög ugy 30 másodpercig aztán elmúlik ahogy melegszik a motor alacsony fordulaton történik ez.Kb 1 percig melegitem utánna indulok kiméletesen. Mitől lehet ez? üzemanyag minősége? porlasztók most voltak cserélve tűzkarikák is
mazda-auto.hu | 2016-08-18 13:35 muzu részére
Kérjük, hogy a telefonszámot privátban beszéljék meg
mazda-auto.hu | 2016-08-18 13:34 Ricsie részére
Üzemanyagszűrő, hozamszabályzó, vagy befecskendező probléma is lehet. A sorrend utal a javítás költségvonzatára is
Ricsie | 2016-08-18 07:19
Kedves Mazda Autó,
a hiba a következő: 2.0 diesel 121Le, indításkor ingadozó alapjárat, induláskor alacsony fordulatnál torpan egyet.
Milyen hiba lehet?
muzu | 2016-08-16 22:24 Banesz részére
Hello Banesz! Az ismerősöm körmendi lakos, ha hozzájárul esetleg a telefonszámát meg tudom adni.
mazda-auto.hu | 2016-08-16 15:43 mynyjany részére
Kérnék egy alvázszámot, hogy beazonosítsam az autót. Első körben jó minőségű elemet kellene tenni a távirányítóba, mert érzékeny a feszültségre, 3V alatt nem mindig nyit. Ha így sem működik akkor marad a márkaszerviz...
kovjose | 2016-08-16 14:00
Kedves Mazda-autó és Fórumozok!
Lehetőségem nyílna egy Mazda 6 Sport 2.0 Te (155 Le, 2012/6 havi) megvásárlására.
Futott km. 150 ezer km. Vezetett szervizkönyves, leinformált és itthoni.
Mivel eddig szinte csak Skodáim és Volkswagenjeim voltak, elérkezettnek látom az időt, hogy lépjek egy szintet, és megadjam a lehetőséget a japán acéloknak is. Mivel Mazda terén semmiféle tapasztalatom nincs, viszont több oldalról is meghallgattam Mazda 6 tulajdonosokat, sokuk felszisszen, amikor megemlítem, hogy én benzinest szeretnék, csodálkoznak, hogy nem dízelt. Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy mire kell odafigyelni a Mazdáknál, mik a sarkallatos pontjai. Értem ez alatt a vezérlés csere, kuplung szerkezet csere periódusát. Milyen olajcsere intervallumot érdemes betartani ennyit futott járműnél, stb.
Menniyre megbízható a Mazda 6. Ez a 2.0 Te motor milyen? Vannak e tipushibái?
Hallottam, hogy vannak Mazdákban Ford által gyártott motorok is (1.8, 2.0). Ebben lévőt ki gyártja (MZR 2.0 DISI), ez eredeti japán?
Válaszitokat előre is köszönöm.
KTomi | 2016-08-16 13:41
udv ! GH ban cserelt valaki mar tompitott fenyszoro izzot ? hogy mukodik az izzo kivetele ?
mynyjany | 2016-08-16 13:36
Tisztelt Bárkiakiolvassaésvanötlete!
Nemrég vásároltam egy 2009-es 2.2D 6-os mazdát.Egy kulcsot kaptam hozzá,de az immobilizer félig működik.Vagyis az autót el tudom indítani ha nálam van a kulcs,de a kulcson lévő gombokkal nem tudom nyitni-zárni az autót,csak manuálisan a kulcsal,így a riasztó sem működik.Lefuttattunk rajta egy diagnosztikai ellenőrzést,de nem mutatott hibát.Vettem hozzá egy másik kulcsot is a neten,hogy kettő legyen ha bármi gond van.Azt is csak félig sikerült öszsepárosítani az autóval.A probléma ugyanaz.Azzal a kulccsal is elindul az autó,de nem lehet a gombokkal nyitni-zárni.Kiszedtük a body control modult,hátha találunk valami fizikai sérülést rajta-benne,de semmi.Abban szeretnék a segítséget kérni,hogy hol folytassuk a hibakeresést?Esetleg van-e bárkinek ilyen jellegű hibával kapcsolatos tapasztalata?
Segítségeteket előre is köszönöm!
mazda-auto.hu | 2016-08-16 11:25 hzs6 részére
Köszönjük szépen !