2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Nem lesz új Mazda5.
Mazda3 2020
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Széchenyi 2020 Befektetés a jövőbe
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Aston Martin DB7 1993
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm
Tengelytávolság: 2591 mm
Hasmagasság: 152 mm
Légellenállási együttható: 0,31 cw
Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 91 / 83 mm
Sűrítési viszony: 8,3:1
Feltöltő: Eaton M90 kompresszor
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 3239
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 488/ 3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9
Végsebesség: 253 km/h
Több autó










Flaszlo | 2016-07-29 21:42 mazda-auto.hu részére
Tisztelt Mazda autó!
Az én 2003-as évjáratú mazda 6 2.0 benzinesem is elkezdte elég rendesen fogyasztani az olajat. Írták, hogy nem egyszer előfordult már, hogy motorfelújítás lett a vége. Természetesen a hiba nagyságától függ a végösszeg, de tudnak valami közelítőt mondani, hogy milyen összeggel lehet számolni ilyen esetben? Egy tól-ig, vagy akár, hogy a korábbiakban kb mennyi volt az átlag költsége egy ilyen generálnak? Sajnos lehet, hogy rövidesen sort kell rá kerítenem.
Köszönettel: F. László
mazda-auto.hu | 2016-07-29 15:23 Tibcsi1983 részére
Első körben a befecskendezőket kellene bevizsgáltatni, mennyit szállít alapjáraton és különböző fordulatokon és résolaj veszteséget mérni. Ha ezek rendben vannak, akkor lehet DPF nyomásszenzor hiba, aminek nincs hibakódja, minden más szenzornak van. Amennyiben befecskendező problémát állapítanak meg, arra több megoldási lehetőséget tudunk kínálni
Tibcsi1983 | 2016-07-29 13:23
Sziasztok Segítségeteket kérném!Van egy 2007. 11.Mazda 6 -os 105KW-os.Próbléma az hogy állandó jelegel bedobálja a DPF eltömödést!Megprobáltuk kitisztítattni a szürőt az Éles Makai kft-vel Budapesten ez meg is történt x ezer forintért pluszba még hozzátették hogy nézesem meg a turbót mert tisztítás során találtak benne olajat a szürőbe meg persze el volt tömődve rendesen!Felkerült a tisztítótt DPF szürő a turbót még nem nézettem meg menntem velle úgy 1 km-t és máris kiírta hogy DPF!!Kipufogás már elég jó tisztítás előtt alig jött valami a kipufogoból!Elvittem Győrbe Mazda szervízben megcsináltunk rajta regenerálást kb 40 percet vett igénybe,probakör városba 50-nel semmi baj,majd nagyobb kihuzatás városon kivül máris DPF villogás!Másnap vissza vittem a Mazda szakszervízbe gép rá a szerelő azt mondta hogy a DPF szürő már nem tudja megszürni a füstőtt kelőképen ezért irja egyszere a DPF villogást.pluszba megnéztük a real cső nyomást az alapjáraton 240 bár plusz fordulaton ha jól emlékszem kb 350bár,na de szerintem nem is ez a lényeg az egyes hengernél az injektor 92 egységen állt kevesebb mint a többi hengernél,van egy kis csiripelő hang szerintem ez miatt,szerelő is hozzátatte szeinte ez miatt van.Kérdés most hogyan tovább sakk matt vagy mitt csináljak???Válaszotókat előre is köszönöm!
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 12:06 west10 részére
A segítséghez hallani kellene a kattogó hangot, és meg kellene emelni az autót. Anélkül csak találgatás lenne.
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 12:04 Deutsch88 részére
Okozhatja a csapágy, de hogy a gőz honnanjöhet, azt így nem lehet tudni.
Kimaradt, hogy a cicergő hang lehet akár egy falevél is, ami a pollenszűrő cseréjekor beesett.
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 11:51 Tibcsi1983 részére
Megsérülhetett, vagy elmozdult az érzékelő a tankban.
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 11:50 rasotamas részére
Igen a három szolenoidot.
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 11:48 louiking részére
Vészhárítót és a burkolatokat is le kell venni hozzá.
mazda-auto.hu2 | 2016-07-26 11:47 vanda részére
Lehet, hogy attól füstöl, ha fekete a füstje. Ha kékes, akkor inkább szelepszár szimeringre gondolnánk.
stuszi | 2016-07-25 20:51 west10 részére
Nézesd meg esetleg a generátor ékszíj feszítő görgőjét.Nekem 1,8 benzin van és volt ilyen jelenségem, a feszítő görgő csere megoldotta.Főleg gázadáskor jelentkezett,de nem volt állandó jelenség.Elég idegesítő volt.