2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm
Tengelytávolság: 2548 mm
Hasmagasság:
Gumiméret elöl: 205/70-15
Gumiméret hátul: 225/70-15
Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm
Sűrítési viszony: 10,25 : 1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt, hosszában
Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok
Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)
Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 6974
Szelepvezérlés típusa:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min): 664/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp
Végsebesség: 290 km/h
Több autó










Gottiautó | 2016-05-04 16:45
Tisztelt mazda-auto!
Autó vásárlás elött állok, és szeretném megtudni hogy ez eladó álltal megadott, és a szervizkönyvbe legutóbb bejegyzett km óra állás valós-e!Előre is köszönöm válaszukat.
JMZGG123231101188
Mdk | 2016-05-03 19:46
Érdeklődnék, hogy a Mazda 6 benzin GY FL típusnál, a klíma kifolyó cső hol található a kocsi alatt, kb. hol keressem?
Arra lennék csak kíváncsi, hogy csöpög-e, mert egyelőre nem tudom csöpögésre bírni, és nem tudom azért, mert nem termelődik elég víz, vagy mert el van dugulva.
Köszönöm
Patsadam | 2016-05-03 17:38
Tisztelt mazda-auto!
Ezen alvázszámú gépkocsi legutóbb bejegyzett km óra állását szeretném megtudni ha lehetséges!Köszönet!
JMZGH148201234082
pusi65 | 2016-05-02 15:27 bjoc részére
Nem igazán vettem észre akusztikai különbséget, de mivel én sohasem várom meg a “véget” mindig jó állapotban van az autóm. A csapágy sem volt még döglött de mivel 191 ezret futott, kicseréltem. 6-os dízelen 120-ezernél csak vezérszíjat cseréltem patronnal (ami szintén teljesen száraz volt), mert minden más újszerű volt. Ha a csapágy kopott, hangja is van –persze állapottól függően kevésbé, vagy jobban.
bjoc | 2016-05-02 15:01 pusi65 részére
Köszönöm a segítséget. Esetleg a hangján is javított a csere..?
pusi65 | 2016-05-02 14:14 bjoc részére
Egy tapasztalat: Laza és mellesleg öreg vezérműszíj + kopott csapágy cseréje után feltűnően stabil lett az alapjáratom egyik autómon. Nem kizárt, hogy itt is hasonló eset van.
bjoc | 2016-05-02 14:03
Tisztelt Fórumtársak!
Mazda6 sport 2.0 diesel, 143LE, 2007
Melegen alapjárat 700-800 között járkál.
Ha egyenletes gázt adok, akkor is marad az ingázás...
MAF szenzort most tisztítottam..
Mi lehet…?
KÖSZÖNÖM!
Johnybegud | 2016-05-02 12:47
Tisztelt Mazda Autó!
Jelen 2006 benzin 1.8TE 170ekm gépjármű (jelenleg Ford 10w40 olajjal) 1200km alatt megette a pálca optimális szintjéről 0-ig az olajat (nem a minimum csíkig, hanem az aljáig).
A motortérben sehol egy csepp. Mit gondolnak hol szökik meg ez a rengeteg olaj?
PVC,szimering,esetleg csak az olaj híg neki? Avagy irány a mazda-szervíz :)
Köszönettel:
Johnybegud
Mr.Rain86 | 2016-05-02 10:22
Tisztelt Mazda-Autó!
Nemrég vásároltam egy 2008-as Mazda 6 2.5 GTA-t. Az autó leellenőrizhető, meg is tettem vásárlás előtt. Egy Németországi márkaszervíz bemutató autója volt anno, és később egy ottani szerelő tulajdonába került. Onnan hozta be egy kereskedő és én tőle vettem meg.
Lenne pár kérdésem, sokat segítenének, ha válaszolnának.
Sok kérdés, tudom. Ha lenne türelmük, sokat segítenének a válaszok.
Köszönöm, hogy elolvasták!
üdv.
gee2006 | 2016-05-02 09:50
Tisztelt Mazda -autó!
Szeretnék megvásárolni egy dízel Mazda 6.A gépjármű 2007 4 ik havi hatchback.Összeségében ellégé rendezett a szervízmúltja és a korának megfelelő állapotban van.A problémám az lenne ,hogy az eladó felhívta a figyelmemet arra hogy a csomagtartó beázik és nem tudja ő sem hogy hol.A belső burkolatok nem vizesek csak a kárpit a pótkerék felett.A kérdésem az lenne hogy ez a probléma könnyen orvosolható vagy inkább nézzek meg egy másik gépjármüvet?Az autóban kissé dohos szag érezhető.Gyakori jelenség ez ezeknél az autóknál?Segítségüket előre is köszönöm.
Üdvözlettel Sándor .