2026. Június 28. - Levente, Irén

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Lexisama | 2016-02-21 15:20

Tisztelt Fórum!

GH-s Mazda 6 vételén gondolkozok, és érdekelne van-e valami ismert típushibája, amire érdemes odafigyelni. Hallottam a féktárcsa ütésről (igaz-e?), érdekelne a DPF ebben a típusban már kiforrott-e eléggé, ahhoz, hogy bátran megvehető legyen, vagy eltömődik, nem regenerál stb. Szóval bátran vehető a dízel, vagy ha nem, akkor mik az ellenérvek?

A kérdésem az első két szériás 6-os díezeleken alapszik, sajnos.

Köszöntem a fórum segítségét!

Kecso79 | 2016-02-21 10:54

Tisztelt mazda-auto!

Köszönöm válaszukat!

Akkor ha lehetséges én szeretnék rendelni 1 példányt a kezelési útmutatóból magyar nyelven.

Alvázszám: JMZGH14F681120085

Név: Kecskés István

Szállítási cím:Tiszakécske Fő út 100/A

Természetesen utánvéttel.

Előre is köszönöm.

Kecskés István

toth0413 | 2016-02-20 18:02

Az 1.8 benzines 2003 mazda 6  autómban egy motorfelújítást tervezek, mivel nagyon sok olajat eszik a kocsi. Kérdésem az hogy mennyibe fog megállni kb a felújítás ? Semmi füstölés, folyás, kopogás nincs. A kompresszió minden hengerbe 15,5 bár. 

maja79 | 2016-02-20 16:53

Sziasztok!T.Forumtarsak,T.Mazda-auto!Segitseget,tanacsot szeretnek kerni.2006-os 6-osrol lenne szo,RF7J,DPF,143 loero.Ha 8-10orat vagy tobbet all az auto,inditas utan ingadozik az alapjarat,majd kb.10 masodperc utan beall normalisra.Mazda szervizben csinaltattam diagnosztikat (az elso helyrol nem beszelek,de ha valakit erdekel hova ne vigye a mazdat a Dunantulon,neki megirom...)Masodikra jo helyen voltam,de azert az sem B.csaba ;-)...Na a lenyeg: minden jo,CSAK az egyik befecskendezo 124,masik 3 80 koruli.Nem tudom mit mernek vagy,hogy mik ezek az ertekek.Erdeklodnek,hogy tud-e valaki olyan helyet ahonnan nyugodtan vehetnek felujitottakat eredeti jegyzokonyvvel,vagy ahol rendesen felujitjak?Esetleg tudja-e valaki,hogy ebbe a tipusba pontosan milyen valo?RF8G1350,RF7J1350 ezek jottek elo a keresoben,olvastam “A”-srol, “B”-srol.Elore is koszonom a segitseget,valaszokat!Udv.F

maja79 | 2016-02-20 16:34

b

maja79 | 2016-02-20 16:33

b

Kovács | 2016-02-20 10:33

Üdv,
 
egy 6-os Mazda limuzinhoz keresek hátsó lökháritót és stop lámpákat. Tudna esetleg valaki segiteni?
Mazda 6 (GJ) Sedan, 2014-es évjárat, 2.2 liter, 150 LE

Szenyor | 2016-02-19 17:47

Tisztelt Mazda-auto!

2005-ös elsőgenerációs 2.0 benzin automatába milyen hajtóműolajat ajánlanak? Köszönöm

ali53 | 2016-02-19 08:01 kagnes részére

Egy kábelköteg hozzádörzsölődött az intercoolerhez és így letestelt benne az egyik vezeték, mégpedig a CANBUS egyik drótja.

Hát harcoltak vele vagy 3 napig, mire megtalálták, nem is volt olcsó, de mondjuk érthető

ali53 | 2016-02-19 08:01 kagnes részére

Egy kábelköteg hozzádörzsölődött az intercoolerhez és így letestelt benne az egyik vezeték, mégpedig a CANBUS egyik drótja.

Hát harcoltak vele vagy 3 napig, mire megtalálták, nem is volt olcsó, de mondjuk érthető

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Ferrari 288 GTO 1984

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm

Tengelytávolság: 2450 mm

Hasmagasság: 120 mm

Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok

Szelepek száma: 32

Furat/löket: 80 / 71 mm

Sűrítési viszony: 7,6:1

Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5 
Lökettérfogat (cm3):     2855     
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     496/ 3800

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8

Végsebesség: 305 km/h

Több autó