2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Sport 2.0i
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ferrari 288 GTO 1984
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm
Tengelytávolság: 2450 mm
Hasmagasság: 120 mm
Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok
Szelepek száma: 32
Furat/löket: 80 / 71 mm
Sűrítési viszony: 7,6:1
Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 2855
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 496/ 3800
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8
Végsebesség: 305 km/h
Több autó










kaszi86 | 2016-02-02 14:15
Sziasztok, a napokban hozzájutottam egy 2003-as Mazda 6 2.3-as kombihoz 160.000 km-el. Az autó német, én magam is itt élek. Sajnos nem volt lehetőségem elvinni szakszervizbe átvizsgáltatni, úgyhogy csak magamra számíthattam. Novemberben műszakizott, vezérlés, olaj, fékbetét csere történt rajta. Az elhozatal óta körülbelül 200 km-ert tettem eddig meg. A mai nap arra lettem figyelmes, hogy alacsony fordulaton ránt, rángat egy rövid ideig. Ez legfőképp 1-ből 2-be váltás során, amikor egyben épp csak megmozdítom az autót és 2-esben elkezdem a gázt nyomni. Arra gondoltam, hogy ez valamilyen szinten normális, de ugyanezt produkálja, mikor 5. sebességben körülbelül 100 km/h-val csak épp enyhén nyomom a gázt. Szeretnék véleményeket, ötleteket kérni tőletek! (Én benzinpumpára gyanakszom. )
A válaszokat előre is köszönöm!
Jhonyka2 | 2016-02-02 07:21 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a tanácsot, de semmi értelme nem volt, ugyan azt olvasta ki a Mazda műszer is amit én 4 perc volt ramvertek 6000 Ft öt és azt mondták oxigén szenzor rossz csere 170.000 ért és manuális regeneráció szükséges utána ami további 12.000 plusz a csere munkadija. Semmi esetleges próba a tisztitasra, hát Köszönöm az ilyen mazda kereskedés hozaallasat. Mazda pécs egyébként. Így most kap az autó egy egr szelep tisztitast első körben mert lehet amiatt is a lassú reagálás ha az sem segít akkor oxigén szenzor tisztítás és utána dpf regeneralas manuálisan.
toth0413 | 2016-02-01 23:28
Tisztelt Mazda-auto! Szeretném az autómat leinformálni ha lehetséges!
Az alvázszám : JMZGG148231146008
A jelenlegi kilóméter 195000
Előre is köszönöm
Adrian1984 | 2016-02-01 17:57
Kedves Mazda-Autó Szakértők!
Motorolajjal kapcsolatosan lenne egy kérdésem Önökhöz. Egy márkaszervizben (alföldi megyeszékhelyen található) megvásárolt, és vásárlás után ott is karbantartott Mazda6 benzines 1.8-as autó (2004) esetében a márkaszerviz 5W-30 C1 tipusú motorolajat használt a cseréhez, konkrétan Castrol Magnatec márkájút. Tudom, hogy ahány márkaszerviz, annyi féle olaj lehet használatban, de felmerült bennem a kérdés, hogy jó-e egy benzines autóhoz a C1 variáns? Úgy tudom, ez dizelesekhez van… Köszönöm szépen a választ!
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 15:08 BedEni részére
Mi az elmúlt 20 évben nem találkoztunk ilyennel, nyilván valamelyik alkatrész gyári hibás, amiről az Ügyfél nem tehet. Zakaréké is régi szerviz, így biztosan van tapasztalt és hozzáértő Mazda szerelőjük.
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 15:03 ali53 részére
A diagnosztikai csatlakozóhoz menő kábelköteget kell átnézni, ott lehet valami hiba.
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 15:00 kokenyendre részére
Nincs digitális szervizkönyve, de a garanciális rendszerben található bejegyzés szerint lehet ennyi benne.
2003.02.25-én helyezték forgalomba Németországban, és 2008.02.14-i az utolsó bejegyzése, és akkor még csak 26.661 km volt benne.
mazda-auto.hu2 | 2016-02-01 14:53 kos19880409 részére
Tudjuk postázni a nagynyomású szivattyú szelepét, bruttó 46.500.-Ft + postakültség. Megerendelést a garai@mazda-auto.hu címre kellene küldeni, egy alvázszámmal.
ali53 | 2016-02-01 14:15
Segítséget kérnék a közösségtől és természetesen szakértőnktől.
2004/11 dízel 6-osomban egyik pillanatról a másikra kigyulladt elinduláskor a Check Engine, a Break és az ABS lámpa. Ugyanakkor nem mutat a vízhőfok mérő sem, valamint a kilométeróra és a fordulatszámmérő. Nem megy a biztonsági öv bekötésére figyelmeztető csipogás sem. Nem kommunikál a számítógéppel sem, így hibakódot sem lehet lekérdezni. Egyébként normálisan működik motorikusan és fékileg is.
Ötlet? Köszi előre is!!!
kos19880409 | 2016-02-01 13:58 mazda-auto.hu2 részére
Köszönöm a választ! Igen sajnos az a pumpa ment tönkre…. és sajnos sehol nem találok ilyet … tudnátok esetleg segíteni hogy honnan lehet beszerezni és mennyibe kerül?