2026. Június 28. - Levente, Irén

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


alk3sh | 2016-01-20 12:49 szucsfe részére

ilyen ahang?

https://www.youtube.com/watch?v=e2ko1fL2-aM

 

vagy ilyen?

https://www.youtube.com/watch?v=U_Qj80AacQA

 

vagy esetleg teljesen más jellegű?

alk3sh | 2016-01-20 12:40

Hali,

2008 GH kombi xenon fényszoró magasság állítását lehet valahogy ellenőrizni hogy normálisan működik e automatikusan?

Indításkor nem mozdul legalább is nem látom hoyg ellenőrizné a pozícióját,bár azt sem tudom hoyg kellene-e egyáltalán. Viszont a garázsba beállva enyhe emelkedőn megyek fel s akkor sem látom hogy állítódna akár minimálisat is... 

szofveresen vagy manuálisan lehet ezt ellenőrizni?

mazda-auto.hu2 | 2016-01-19 17:42 szucsfe részére

Akkor sajnos lehet, hogy hajtókar csapágyas.

Le kell venni az olajteknőt, és ha fémforgács van benne, akkor szinte biztos, hogy csapágyas.

szandra | 2016-01-19 13:07

Tisztelt Mazda Autó!

Szintén szervíz történetet szeretnék lekérni egy megvásárolni kívánt autóra:

Alvázszáma: JMZGY19R201210501

Jelenleg 142.800 km-el árulják.

Válaszukat előre is köszönöm:

Szandra

nazso1 | 2016-01-19 10:29

M6 143d 2006-os gyártás, hűtőfolyadékot kellene cserélni (nem fl22-es). Milyen jó bele? Márkaszervizbe hordtam eddig, elvileg ki kellett volna cserélni 5 év után de elmulasztották.

szucsfe | 2016-01-19 05:25 mazda-auto.hu2 részére

Üdvözlöm!

A zaj az 1 -es vagy a 2 -es hengertől jön, nem mind a négytől, és az biztos, hogy felülről, a hengerfejtől. Az hozzá tartozik a történethez, hogy 7000 km -el ezelőtt volt motor csere az autón. Amit tudni kell:

- motorban ezzel a 7000 km -el együtt 110.000km van

-hengerfej ezé a motoré, de szét lett húzva

- új hengerfej tömítés

- új himbasor

-új vezérlés

-használt befecskendezők (nem tudom mennyi km -el)

-új tűzkarikák

- szelephézagok beállítva (Ön adta meg az értékeket)

Ez alapján Ön lát valami esetleges hibaokot?

kos19880409 | 2016-01-18 21:27

Tisztelt fórumozók!

Egy olyan kéréssel fordulok hozzátok hogy van egy mazda 6 2.0 diesel 2005 ös évjáratú autóm és a kis manuális üzemanyagpumpa amelyik az üzemanyagszűró fölött van meghibásodott amit sehol nem tudok beszerezni, tísztítattni meg nem lehet…. esetleg tudnátok ajánlani egy oldalt ahol megtudnám rendelni?

Robot | 2016-01-18 19:46 mazda-auto.hu2 részére

Köszönöm szépen a kompresszió értékeket.
Xadoval kapcsolatban vannak tapasztalataik?
Köszönöm.
Üdv.

Bathori73 | 2016-01-18 19:40

Tisztelt Mazda-autó! 2004-es évjáratú Mazda 6 89kw/121Le/ 2.0-diesel autómban meghibásodott a webastó pótfűtés kályha.Jelenleg ki van iktatva.Az szeretném kérdezni önöktől,hogy ez a kályha feltétlenül fontos az autóba vagy csak a komfort miatt szükséges.A motor jobban kophat nélküle vagy nincs rá befolyással? Köszönöm előre is válaszukat!

Mdk | 2016-01-18 18:39 mazda-auto.hu2 részére

Köszönöm a választ.

Az egyébként normális dolog, hogy akkumlátorcserénél elfelejti az alapjáratot?

Nagyon örülnék ha nem kellene 5évente az aksin kívül még a hibakód kiolvasásért is fizetnem.

Ami még eszembe jutott és esetleg köze lehet az esethez, hogy a csere után az elindulást követően lefulladt az autó, de ezt egy távirányítóval történő bezárás és kinyitás megoldotta.

Esetleg nincs egy reset-elés az autón amivel elfelejtene mindent és kezdenénk előről a tanítást, meg úgy mindent.:)

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Jaguar XJ-13 1964

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm

Tengelytávolság: 2438 mm

Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban

Szelepek száma: 24

Furat/löket: 87 / 70 mm

Sűrítési viszony: 10,4:1  
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Lökettérfogat (cm3):     4994    
Szelepvezérlés típusa:   DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min):     523/ 6300

Sebességfokozatok száma: 5 

Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat

Végsebesség: 274 km/h

Mindössze 1 darab példány készült.

Több autó