2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Gyártási időszak: 1971-1978
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm
Tengelytávolság: 2000 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 93,9 / 89 mm
Sűrítési viszony: 8,05:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor
Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)
Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 4930
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 440,6/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6
Végsebesség: 284 km/h
Gumiméret elöl: 205/70 VR15
Gumiméret hátul: 215/70 VR 15
Összesen 564 db készült.
Több autó










mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 10:48 galjano részére
Nem jelzi.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 10:45 Akos1994 részére
Lehet kettőstömegű lendkerék, motortartó bak, de igazából látni kellene az autót.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 10:43 bal700 részére
Először az akkumulátort kellene megmérni, hogy jó-e, illetve hogy a generátor rendesen tölt-e.
Ha ezek jók, az üzemanyagrendszer tömítettsége a következő, az is okozhat ilyen tüneteket.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 10:36 mpasztor85 részére
Azutolsó szervize 2010. 07. 04-én volt, addig végig szervizelték. Ha kapok egy kilóméter állást, megírom, hogy reális, vagy sem.
Láncos a motor, nem kell benne vezérműszíjat cserélni.
Morzsi007 | 2015-12-03 11:37 alk3sh részére
Köszi a választ!
alk3sh | 2015-12-03 09:58
Az a jelenség hogy bármely fokozatban ha gyorsítok az adott fordulatszámtól függetlenül rángat egyet a motor az mire utalhat?
Ez előfordul 2.-6. fokozatig szinte mindegyiknél, de csak amikor konkrétabb gázadást csinálok, 1 sec sem az egész után minden tökéletes... nem kell hogy váltás után elég ha csak utolérek valakit s motorfékkel lassulok, majd odalépek s akkor történik..
sajnos nem igazán tudom merre induljak el a témában... van valakinek hasonló tapasztalat vagy esetleg tényleges megoldás irányára utaló javaslata?
alk3sh | 2015-12-03 09:53 Morzsi007 részére
Mymazda
személyesen bemész egy hivatalos kereskedőhöz s ott a kocsi papírjaival s a sajátoddal tudsz regisztrálni. Mivel telefonon nem adnak ki infót. Vagy elkéred előző tulaj hozzáférését...
Morzsi007 | 2015-12-03 08:47
Tisztelt Mazda-autó!
2008-as autó már támogatja a 100-as benzint? Úgy tudom, időközönként csinál egy próbát a rendszer és az üzemanyaghoz állítja a gyújtást.Régebbi autóknál ami csak max 95-re van tervezve, teljesítmény szempontjából felesleges elméletileg.
A másik kérdésem, hogy a Mymazda szolgáltatásba, hogy tudok belépni, használt autó esetén(nem én regisztráltam). Nem tudom a regisztrált e-mail címet és a jelszót sem.
köszönöm az infót.
galjano | 2015-12-02 17:05
Tisztelt Mazda-autó!
Már egyszer megköszöntem válaszukat, de felmerült bennem az a kérdés, hogy a nagynyomású szivatty szelepének meghibásodását nem jelzi a motordiagnosztika? A hirtelen leállás jelenségét melegebb körülmények között is produkálta, hibajelzés nem jött.
Előre is köszönettel és tisztelettel
Gál János
Banesz | 2015-12-02 16:27 volvofl részére