2026. Június 28. - Levente, Irén

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


robeg32 | 2015-12-18 12:57 mazda-auto.hu2 részére

A csuszkàkhoz volt egy kis tasak amiben a kenöanyag volt. Gondolom nem sima csapàgyzsir volt benne.

mazda-auto.hu | 2015-12-18 12:42 azsolt részére

Amennyiben hibalámpa nem világít, akkor nagy valószínűséggel a nyomásszabályzó szelep, ennek ára 45.600.- Ft. Ha már a DPF-es, akkor valamivel olcsóbb a szelep

azsolt | 2015-12-18 08:56

Tisztelt Mazda-Autó!

Érdeklődni szeretnék,hogy 2005-ös mazda6 típusú diesel automon ingadozik az alapjárat,mi okozhatja?

Tisztelettel:azsolt

mazda-auto.hu2 | 2015-12-18 08:52 robeg32 részére

Kérdés, hogy mivel lett bekenve, mert ha nem speciális fékpasztával, akkor attól remeghet a kormány.

robeg32 | 2015-12-17 20:00 mazda-auto.hu2 részére

Új csúszkákat is kapott a fék és be lett mind rendesen kenve.

Pusy | 2015-12-17 18:56

sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok!

mitől lehet hogy csak akkor van fűtésem ha kimegyek a főútra és folyamatosan megyek!? Városi közlekedésnél hideget fúj. Termosztátra nem gondolok mert a vízhőfokom beáll hamar és stabilan marad. Fűtőradiátor? Nemtudom. Annyi hozzáfűznivaló van még hogy a hátsó ülés lábrészhez mindig hideget fúj. Segítségeteket köszönöm előre is

mazda-auto.hu2 | 2015-12-17 17:44 kos19880409 részére

Lehet, hogy a fejben (a kis pumpánál) egy szelepnél valami kis piszok beragadt, és ott elengedi az üzemanyagot. De ez nem szedhető szét, ezért a csere előtt ki kel zárni a többi hibalehetőséget. Első a fej és tank közé berakni egy visszacsapó szelepet, és ha utána nem csinálja, akár maradhat is a szelep, de átrakható a fej másik oldalára, és ha akkor újra elengedi, akkor lehet cserélni.

mazda-auto.hu2 | 2015-12-17 17:33 robeg32 részére

Elképzelhető, hogy szorul a csúszka, az szokott ilyet okozni.

robeg32 | 2015-12-17 06:49 alk3sh részére

De sajnos érezhetöen elölröl jön, még a fékpedàlon is érezni ,hogy remeg.A nyàri ill. a téli gumiknàl /màs- màs felnivel/ is ezért a felnit kizàrnàm. Viszont nagyobb fékezésnél annyira nem. Ezért a fékebetétet ill. a féktàrcsàt is kizàrtam màr ...3000km utàn szép lenne ,ha egy Brembo tàrcsa ütne, ->és nem fékeztem el a fékeket...Szoval most vagy szilent /kölsö kerékoldali also ,vagy felsö - "szerencsére" mivel ez egy Mazda 6 GH -2008 - ezért nem lehet csak lengökarral együtt cserélni az alsot->db-ja kb100E ft vagy féltengely, ami szintén nem olcso moka. Viszont most voltam vizsgàn...ausztriàban mivel osztràk renedszàmos és ahol a vizsga nem olyan mint a magyar.... és semmit se talàltak pedig  nézegették söt pajszerral probàlgattàk az also kerék oldali szilenteket. Ezàltal most egy kicsit tanàcstalan vagyok.

kos19880409 | 2015-12-16 20:08 mazda-auto.hu részére

Még sajnos mindig nem tudom pontosan mi a probléma, de ha azt a kis pumpát ami a gázolajszűrő felett van benyomom vagy 30 szor akkorra kb teljesen felkeményszik ugy 2 tekerésre beindul.... lehet hogy annál a pumpánál engedné el a nyomást? vagy máshol engedné el a nyomást? menet közben semmi hibát nem produkál.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó