2026. Június 28. - Levente, Irén

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


bereznyak | 2015-12-06 20:03

Tisztelt Mazda Autó, Kedves mindenki.

Mazda 6-om és én az alábbi problémákkal küzdünk. (2006-os 2.0 D, 121 le, DPF)

Autopályán 130-al tempomattal haladva, az autóból elfogy az "erő".

Korábban hibajelzéssel. (Nyíregyházi Mazda szalonban légtömegmérő hibát állapítotak meg, melyet cseréltünk is), de a mai nap újra "élvezhettem", de most hibáajelzés nélkül. Az autó leállítása és újraindítása után az erő visszatér. 

Több szakember is a turbófeltöltőre gyanakodott korábban, de ezt kitakarították, és beállították. Másik "ötlet" az E.G.R, szelep elkoszolódása volt, de az is tisztítva. DPF szürő értékei is rendben. 

Kérdésem, hogy valaki járt már hasonló cipőben és ha igen mi volt a megoldás, valamint a tempomat okozhat-e hasonló hibajelenséget? (Tempomat nélkül nem fordul elő a hiba... )

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv mindenkinek!

nazso1 | 2015-12-05 08:24

Hi! M6 143d 2006-os sportlinehoz mennyiért lehet injektort szerezni? Köszi.

Fecó | 2015-12-04 12:50

Csupán csak jelezném,Varga úr bizonyára emlékszik.

Vettem bontott,de gyári,és jó BCM modult,Pesten,a Dél utcában, 2006-os,F/L M6-hoz,és szerencsémre kaptam is rögtön,egy akkor bontott Hatosból,35.000ft +áfa volt,(így nem kelett az újjat venni 100.000ft környékén),és még 43.000ft volt a javítás,és kiépítek az árban,1 védelmet is,nehogy leégessem megint,1 hibás utánfutóval,esetleg rosszabb történjen..! :)

Eddig ok a Hatos..! :)

 

 

mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 11:39 arsenaljee részére

Láncos, és a Mazda műszer megadja a láncnyúlás mértékét, így csak ha szükséges a csere, akkor kell hozzányúlni.

Egy héttel előtte kellene bejelentkezni, a normál szervízhez képest csak a váltóolaj csere jön ilyenkor, ha nincs gond mással.

mpasztor85 | 2015-12-04 11:31 mazda-auto.hu2 részére

Nagyszerű! Akkor megnyugodtam! :) Köszönöm a segítséget!

mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 11:26 mpasztor85 részére

Reális a 200 ezer.

mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 11:24 Morzsi007 részére

Nem kell bele 100-as benzin. Egyébként egy szenzor folyamatosan figyeli az égést, és az üzemanyag változása esetén is az optimális keveréket adja be.

arsenaljee | 2015-12-04 11:11

Tisztelt Mazda Autó!

Következő kérdésem lenne, 2011-es, 2.2 129le, dízel 6-osban láncos vagy szíjas a vezérlés? 200.000 km-nél miket kellene cserélni az autóban? Önökhöz mennyivel előtte kell bejelentkezni egy átvizsgálásra?

mazda-auto.hu2 | 2015-12-04 10:53 alk3sh részére

Ha a váltó és motortartó bak rendben van, akkor valószínű a kettőstömegű lendkerék. Erre az akció menüpontunkon vannak árak is.

mpasztor85 | 2015-12-04 10:49 mazda-auto.hu2 részére

Köszönöm a választ!

Ha minden jól megy, kedden tudom elhozni az autót. A km-re nem emlékszem, a hirdetés pedig már nincs fent. Ha nálam lesz az autó, akkor megnézem és megírom pontosan. Egyébkén közel 200.000 km rémlik, hát őszintén  szólva én neccesnek érzem ezt az értéket.

 

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Aston Martin DB7 1993

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm

Tengelytávolság: 2591 mm

Hasmagasság:  152 mm

Légellenállási együttható: 0,31 cw

Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros

Szelepek száma: 24

Furat/löket: 91 / 83 mm

Sűrítési viszony: 8,3:1

Feltöltő: Eaton M90 kompresszor    
Motorbeépítés:  elöl, hosszában

Benzin befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5 
Lökettérfogat (cm3):     3239    
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min):     488/ 3000

Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9

Végsebesség: 253 km/h

Több autó