2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Mazda RX-8 motor probléma megelőzés II.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ferrari 288 GTO 1984
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm
Tengelytávolság: 2450 mm
Hasmagasság: 120 mm
Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok
Szelepek száma: 32
Furat/löket: 80 / 71 mm
Sűrítési viszony: 7,6:1
Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 2855
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 496/ 3800
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8
Végsebesség: 305 km/h
Több autó










Akos1994 | 2015-12-02 12:59
bal700 | 2015-12-02 12:18
Tisztelt Mazda-autó!
2003 mazda 6 136Le 185ezer, mostanában furcsa jelenséget produkál:
ha áll pár napot az autó (mindegy h kint vagy garázsban) elsőre nehezen indul el, ill csak másodszorra indul el (benyomott kuplunggal indítva ott érződik valami kattanás ilyenkor, illetve a motortérből egy sziszogo suhogó hang ) ezután minden működik jól és szépen :) ha naponta használom a kocsit elmúlik 1 hétig elő sem jött, ismét állt az autó 2-3 napot és újra előjött a jelenség, nem indult elsőre, vagy indításnál leállt vagy csak 3x ra, és kuplungnál kattanás és sziszegő hang a motortérből. Így nem tudom szervizbe elvinni mert 2 napja megint jó :) Mi lehet ez?
Köszönöm válaszukat!
mpasztor85 | 2015-12-02 12:02
Tisztelt Mazda-autó!
Egy 2006-os Mazda6 2.3 vásárlása előtt állok. Az autó természetesen külföldről behozott. Kérdésem/kérésem az lenne, hogy tudnának bármilyen információval szolgálni az autóról (utolsó szervíz, akkori km, vezérlés volt-e, ha igen mikor volt cserélve, stb...)?
Alvázszám: JMZGY193671450491
Előre is köszönöm válaszukat!
galjano | 2015-12-01 16:48 mazda-auto.hu2 részére
Nagyon szépen köszönöm az információt.
Gál János
mazda-auto.hu2 | 2015-12-01 16:29 galjano részére
Első körben az üzemanyag szűrőt kellene kicserélni, ha attól nem lesz javulás, valószínű, hogy a nagynyomású szivattyú szelepe lesz cserés.
Nincs ilyen vezérlőelem.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-01 16:25 arsenaljee részére
Nem normális, a turbó se hidegen, se melegen nem adhatna hangot.
Szakemberrel meg kell nézetni, hogy honnan jön a hang.
mazda-auto.hu2 | 2015-12-01 16:23 kacel részére
Meg kell nézni, hogy a termosztát, vagy a hőmérséklet jeladó a hibás.
Igen mindegyik Magyarországon forgalombahelyezett dízel Mazda 6-ban benne van a Webasto kályha, ami ha nem indul valószínű csak blokkolt. A blokkolás törölhető.
balinnyu | 2015-11-30 19:06 mazda-auto.hu2 részére
Tisztelt Mazda-autó!!
Nagyon szépen köszönöm, az izzóval kapcsolatos válaszukat :) !! Esetleg,ha megoldható, a folyadékokkal kapcsolatos kérdésemre is tudnának némi információval szolgálni ??
Köszönettel : Balázs
mazda-auto.hu2 | 2015-11-30 15:12 bali részére
Rizs izzó.
mazda-auto.hu2 | 2015-11-30 15:11 barlang részére
Szakszervízbe kell vinni a fogyasztás miatt, mert magas.
A szervízkönyve rendelhető a benko@mazda-auto.hu címen.
Ára 3.200.-Ft+ÁFA + postaköltség.
A postaköltség utánvéttel 1.760.-Ft utalással 1.170.-Ft.