2026. Június 28. - Levente, Irén
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Mazda RX-8 motor probléma megelőzés II.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










bezeke | 2016-01-03 14:46
Üdv mindenkinek!
Valakinek volt màr benzines mazdàn szelepszàr szimering cserèje?
Kb milyen kiadàs ez?
elesnorbi | 2016-01-03 11:28
Üdv! Van egy 2004-es mazda 6.osom.
2000-es 121? lovas diesel.
Amikor 5.ik sebességben mondjuk 90-ről lelassítok 70-re, majd ismét gázt adok akkor egy hangos kattanás-egy pici rántás-hatalmas füst (ez mind egyszerre kb 1 másodpercen belül), és utánna megy rendesen. Ezt a jelenságet mindaddig csinálja amíg 2szer 3 szor ujra nem indítom a kocsit.
Valami ötlet? Köszönöm válaszotokat!
Mdk | 2016-01-03 11:12 brehankft részére
Igen, elégg hajlamos a rozsdásodásra, de ki lehet fogni jó állapotban lévőket, illetve kárpótol jó pár tulajdonságban.
A hátsó kerékív teteje hajlamos a rozsdásodásra, de ha megnézel pár eladó autót, látni fogod mire kell figyelni.
Az eladótól kérd el mindenképpen az alvázszámot és kérdezd le az előéletét az autónak. Személyigazolvány ellenében bő információt kaphatsz, ha vezették a szervízkönyvet. Ha nem adják meg az alvázszámot akkor felejtsd el az autót, mert akkor ott valami simli van.
brehankft | 2016-01-02 12:21
Tisztelt mazda auto.
Szeretnék egy benzines Mazda 6 -ost venni 2005 -ös évjárattól kezdődően. Mi azamire figyeljek vásárláskor? Hallottam, hogy a kocsi egyes típusai rozsdásodnak. Mennyire igaz?
előre is köszönöm
geszti | 2016-01-01 22:03
Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!!!
A Fórumtársak segítségét kérném, adott 2003-as 5 ajtós mazda6. Az anyósülés előtt lábtérben műanyagborítás hiányát vettem észre mikor ott ültem pár napja. ez közvetlenül a lábfejnél van. ahogy látom 3-4 csavar tartotta. Emögött van két kisebb tartály. egy műanyag és egy fém, mint az olajszűrő. Ezt takarná, takarta volna, de úgy tűnik egy szervíz folyamán ezt valaki meglovasította. Kérnék valakitől egy fényképet, hogy milyen burkolat volt ott erdetileg. Illetve, hogy ha valaki tudna nekem segíteni a pótlásban azt megköszönném!
looper | 2016-01-01 19:31
Tisztelt Mazda-Autó!
Tulajdonomba került egy 2006-os évjáratú 2,0 dizel 6-os
tudnátok róla mondani nekem valamit?
Alvázszám:JMZGY19R661422126
Előre is köszönöm
Üdv: Körömi Imre
ali53 | 2015-12-31 22:32 bordino87 részére
Talán így lehetne megoldani.
Nem olyan egyszerű, mert a kart is cserélni kell a kormányon.
http://mazda6.gportal.hu/gindex.php?pg=33395773&gid=2764128
Boldog Újévet minden fórumtagnak!!!
Csapszi89 | 2015-12-31 17:34
Mdk Köszönöm a segítséget!
Csapszi89 | 2015-12-31 17:34
Mdk Köszönöm a segítséget!
bordino87 | 2015-12-31 13:28
Tisztel Mazda Autó!
Egy 2003-as Mazda 6 tulajdonosa vagyok! A kérdésem az lenne, hogy az első lámpákba a ködfényszóró helyén csak az üres lyuk van és nem tudok belerakni izzót, mert nincs ami tartsa! Ez valahogy orvosolható?
Vagy esetleg egy olyan lámpa beszerzése lenne szükséges amiben kompletten megvan a foglalat?
Segítséget előre is köszönöm!