2026. Június 26. Péntek - János

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


lacadoki | 2013-05-19 20:16

Üzenet Zocibának! Köszönöm a tanácsát!Amit irt az sorra bejött.A vákum csö alúl repedt,a légtömegmérő iker lábáról az egyik összekötés hiányzik,+elkövettem azt a szarvas hibáthogy szét választotam derékon a karbit és kiugrott légtömeg mérőhöz szolgáló/lepke alatti gomba.PAF.. nem megy vissza!!!Remélem azért érti a makogásom...DE rendes az alapjárat csak zabál és hidegen leakar fulladni.melegen szépen ketyeg.ha lenne valami tanács erre is...Kösz előre is, Üdv laci

mazda-auto.hu | 2013-05-15 10:42 Safi részére

Attól nem húzhat, hogy a szervószivattyúból szivárog az olaj. Egyébként van tömítés készlet hozzá, 15223,-Ft. Ha valóban minden jó, akkor futómű beállítási probléma lehet. Esetleg az elvileg nem állítható kerékdőléssel lehet probléma. Látatlanban nem tudom.

Safi | 2013-05-14 22:05

Tisztelt Szakértő! A Premacyn a fékek nem szorulnak minden rendben velük.Kipróbáltam a szervó tippet szerintem akkor is jobbra húz.Viszont az autó alján található szervó munkahenger szórja az olajat, tócsa még nincs a kocsi alatt de a porvédő gumik elég olajosak.Ön szerint ez lehet a hiba?Lehet hozzá valami felújító készletet venni?

mannogab | 2013-05-14 15:00

Safi által 05.05-én írt problémával küzdök én is évek óta. (Premacy jobbra húz.) Én is többször nézettem futóművet, mindig OK. Fékek azóta már cserélődtek, gumik is, kerékcsapágy is. A húzás maradt és nagyon zavaró. Én azt vettem észre hogy útminőségtől függő. Néha van olyan szakasz ahol alig húz. Kipróbálom a szakértő által javasolt kormányszervo tesztet, igen jó ötletnek tűnik!

Anonymous | 2013-05-09 21:48 Hozzászólás szerkesztése

Köszönöm a gyors, precíz választ!

mazda-auto.hu | 2013-05-09 13:57 igi részére

Valójában elhanyagolható mértékű a három gumiméret közötti kényelmi különbség, melyhez azt is hozzátehetjük, hogy minél keskenyebb a futófelület, annál függőlegesebben áll a gumi oldalfala, amivel csökken a gumiabroncs rezgés/ütés csillapítási képessége. Ettől függetlenül 7 coll szélességű felnire mindhárom méret alkalmazható. Gyakorlatilag nem mérhető a futómű alkatrész kopásokban jelentkező különbség, de pl. fogyasztásban biztos a 205-ös a nyerő, míg száraz fékútban a 225-ös.

igi | 2013-05-09 12:38

Kedves Szakértő! 2004-es dízel 136LE Mazda6 kombim van - amivel évente legalább egyszer Nálatok is felbukkanok :) Időszerűvé vált a gumicsere. Jelenleg 225/45R17-es gumik vannak rajta, amiket szeretnék egy kicsit kényelmesebbre cserélni. Az indexes M6 fórumon is feldobtam a kérdést - kisebb vitát generálva -, hogy érdemes/ajánlatos-e valamivel magasabb oldalprofilúra váltani. Van aki azt mondja, hogy semmiképpen nem térne el a gyári méretektől, mások szerint simán belefér a 215/50R17 vagy a 205/55R17 (ők ilyen gumival is használják jelenleg az autójukat). A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy normál közlekedési körülmények között (országút max. 100, pálya max. 140 km/h) milyen veszélyekkel/hátrányokkal járhat a 10-13 mm-es keréksugár ill. hasmagasság növekedés. Elsősorban a közlekedésbiztonságra és az autó (futómű, hajtáslánc, motor) tartósságára gondolok. Válaszodat előre is köszönöm! üdv:Nagy Tibor

krisz74 | 2013-05-09 12:09 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a választ!

BluElite | 2013-05-09 10:39 Safi részére

szia! Így én is jártam a 626-osommal. Összetett volt a probléma. Egyrészt mert érett volt egy kormányösszekötő cserére, másrészt mert a durdefektes téli gumi helyett vett másik gumi rossz volt. Én is a futóművesnél kezdtem, ott korrekt volt minden. ezek rendbe lettek téve, azóta nincs gond.

mazda-auto.hu | 2013-05-09 09:53 krisz74 részére

Valószínűleg ilyen égeti ki az addig felgyülemlett kormot a kipufogó DPF szűrőjéből a rendszer. Ez pedig többlet üzemanyag befecskendezéssel jár, mivel meg kell emelni a kipufogógázok hőmérsékletét.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda RX-8 2002-2012.

Ajtók száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm

Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma:   4
Hengerelrendezés: 

Kéttárcsás wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés:   elöl, hosszában

Szívómotor, szekvencionális befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi 
Kamratérfogat (cm3):   2 x 654 = 1308   
Sűrítési viszony: 10,0:1    
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200 
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500

Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.

Végsebesség: ~223, és ~235 km/h

Több autó